Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 12d

7 ay önce - Sal 26 Mar 2019, 12:16

Ben de son durumu merak ediyorum. Proje şuan devam ediyor mu ?

kaan0703
2 ay önce - Cmt 17 Ağu 2019, 14:33

Simdi o yoldan geldim bir kac bolum.haric gayet guzeldi


(+)
serhat
2 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 14:18
İnebolu Tünelleri ve Yol Güzergah Bilgileri


İNEBOLU TÜNELLERİ VE YOL GÜZERGAH BİLGİLERİ

İnebolu-Kastamonu arasını 71 kilometreye düşürüp en az 30 dakika kısaltacak proje, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 2017'de bir seferde yaptığı en büyük ihale olarak ön plana çıkmıştır.

Cengiz İnşaat-Özaltın İnşaat ortaklığının kazandığı ihalede Ağlı yol ayrımı ile İnebolu arasındaki 38 kilometrelik projenin her iki yönünde toplam 28 kilometreyi aşan tünel bulunmaktadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nce (KGM) 12 Temmuz 2017 tarihinde KDV Hariç 1 milyar 389 milyon 728 bin TL bedelle ihalesi gerçekleştirilen Kastamonu-İnebolu yolu projesinin detayları ve güzergahı ile ilgili bilgi şu şekildedir;

İnebolu yönüne doğru projenin başlangıç noktası olan Ağlı yol ayrımından devam edecek olan yeni yol projesi Küre Ödemiş ayrımını takip ederek İstiklal Yolu'na paralel olarak yaklaşık 1,5 metre gidecek. Daha sonra İstiklal Yolu'nu köprüyle kesecek. İstiklal Yolu altta kalacak, yeni yol üstten viyadükle geçecek. Bu viyadüğün ismi de İstiklal Yolu viyadüğü olacak. Bu sayede İstiklal Yolu'na da zarar verilmemiş olacak. İstiklal Yolu viyadüğünü geçtikten sonra bir geri dönüş kavşağı olacak. Bu
kavşaktan sonra 2 bin 700 metre uzunluğundaki T1 tüneline girilecek.

T1 tünelinden çıkıldıktan sonra Küre'nin Uzunöz köyünün alt tarafındaki vadiden çıkılacak. Sonra bu vadi takip edilerek buradaki dere, yolun ortasına alınacak. Burada bir köprülü kavşak yapılacak. Buradan köylere de bağlantı yapılabilecek. Vadi geçildikten sonra 3 bin 720 metre uzunlundaki T2 tüneline girilecek.

T2 tüneli geçildikten sonra, Küre ilçesinin karşısından Etibakır'ın dolgu yaptığı YİBO yakınındaki yerden çıkılacak. Burada Küre ilçe merkezine bağlantı için bir kavşak yapılacak. Buradan sonra yeni yol 1 ila 1,1 kilometre boyunca mevcut yolun güzergahından devam edecek.

Maden ocağının az ilerisinden sağ taraftaki yamaçtan 2 bin 80 metrelik T3 tüneline girilecek. Bu tünel de dağın öbür yamacından Ersizlerdere mevkiinden çıkacak. Tünelden çıktıktan sonra 490 metrelik Ersizlerdere asma köprüsünden geçilecek. Köprü geçildikten sonra projenin en uzun tüneli olan 5 bin 320 metrelik T4 tüneline girilecek.

En uzun tünelden de çıkan araçlar artık İnebolu'ya iyice yaklaşmış olacak. Ersizlerdere yamacından girecek olan 5 bin 320 metrelik tünel İnebolu'nun Çiçekyazı köyünün alt tarafında Karabey köyü civarından çıkacak.

Dördüncü tünelden de çıkıldıktan sonra Karabey köyü ile Yolüstü köyünün arasındaki vadi boyunca yaklaşık 8 kilometre devam edilecek. Yolun devamında Yolüstü, Bayıralan ve Yukarıçaylı köylerini kapsayan vadiyi takip edilerek beşinci tünele ulaşılacak.

Mevcut Yenigün Tüneli'nin altındaki 600 metrelik 5. ve son tünelden geçildikten sonra İnebolu İkiçay mevkiine ulaşılmış olacak.

İKİÇAY KÖPRÜSÜ YIKILACAK

Proje kapsamında, İkiçay mevkiindeki mevcut köprü de yıkılacak. Oldukça yıpranan köprünün yerine yeni yapılacak yola daha uygun bir açıya sahip yeni bir köprü inşa edilecek.

ESKİ YOLA TEK BAĞLANTI KÜRE'DE

Mevcut yol ile yeni yapılacak yol projesi sadece Küre'de kesişecek. Yeni yapılacak yoldan eski yola tek bağlantı noktası da Küre kavşağında olacak. Ersizlerdere viyadüğünden ise mevcut yola bağlantı yapılamayacak. Kastamonu yönünden gelip Ersizlerdere’ye gitmek isteyenler, Küre kavşağından sapacak. Aşağıdan geçen yeni yol projesi ile mevcut yol arasında kot farkı bulunmaktadır. Bunun nedeni olarak da kot farkı gösterilmektedir. Yeni yol projesi, mevcut yolun çok altında yer almaktadır.

Kaynak:
http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1163


apo34
2 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 13:31

İnşaat 1 yıldır durmuş vaziyette. şantiyeden işçiler çıkartılmış.

Burak3758
1 ay önce - Cmt 05 Ekm 2019, 13:46

İnşaatta hiçbir çalışma yok 15 seneden önce bitmez

doruk15
3 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 07:21

Yeni gittim cide'ye. İnşaat durmuş vaziyette. Amasra çıkışındaki Tüneller kazılmış hatta tünel içinde Asfalt bile var ama sinyalizasyon, tabela, şeritler filan yok. yollar aslında tamam ama ileri bölümlerde (cide tarafında) hala çalışma gerekli.

Birisi bu projeye el atarsa 4-5 ayda bitecek gibi.sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM