Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uçak Korkusunu Nasıl Yeneriz?
« önceki   123 ... 343536

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 36
adbspotter
7 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 17:40

uçağın sert inişi pilotun tecrübesizliğinden değil o anki hava ve rüzgar şartlarından dolayıdır...indikten sonra aprona giriş için pilotlardan kule tarafından mümkün olan çabuklukta ilk çıkıştan pisti terketmesi beklenir...

pegasus ve Thy'nin pilotları arasında sık sık değişiklikler-geçişler olur mevzuatın izin verdiği ölçüde. özellikle 737 filosunun afrika uçuşlarında kullanılması nedeniyle yoğun bir şekilde tk'dan pegasusa geçiş olmuş, tk bu eksiği Pegasus'un yardımcı pilotlarından (fo) karşılamıştır...

atalarımız güzel bir söz söylemiş, bekara karı boşamak kolay diye, havacılığı bilmeyen de aynı durumda atıp tutuyor anca


Süleyman SEVİÇKAN

7 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 18:32

Uçaklar hakkında sitedeki değerli üye arkadaşlar kadar teknik bilgilere sahip değilim. Sadece uçaklara yolcu gözüyle bakarım ama sıradan bir yolcudan da kat kat uçak bilgisine sahibim. Apronda duran bir uçağın aırbus'ın hangi model uçağı olduğunu yada boeing'in hangi modeli olduğunu hemen bilirim, hatta gece 10bin metre üstümden uçan uçağın strob ışıklarından hangi marka uçak olduğunu anlarım (Boeing 737 ve Boeing 777 hemen kendini belli ediyor) o yüzden uçak korkusu olan arkadaşlar öncelikle uçaklar hakkında bilgi sahibi olsunlar farklı modellerde uçaklara binsin ler gözlemlesinler, vakitleri oldukça ucuz uçak bileti denk getirdikleri zaman Türkiye'nin bazı şehirlerine uçuş yapsınlar. Genellikle parçalı bulutlu açık bir havada gündüz seyahat etsinler 30 bin fit yüksekten karlı dağları, yılan kıvrımlı gibi yolları nehirleri izlesinler gölleri izlesinler üzerinden geçtiği köylerde şehirlerde bir hayatın aktığını o yerde gördüğü devasa kocaman binaların birer küçücük maket gibi olduğunu görüp şaşırsınlar ,uçakta cam kenarlarını tercih etsinler. Her uçak yolculuğunda aynı heyecanı ve yeni yerler keşfetme duygusu yaşasınlar. O zaman uçak yolculuğu insana korkudan çok daha çok keyif verir..

Burhan37
7 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 19:39

Bendede uçak korkusu vardı ama daha hiç uçağa binmemişken korkuyordum 14 yaşımdan itibaren uçağa sıkça bindiğim için korkum kalmadı aksine uçakla yolculuğu çok sevmeye başladım yani uçak korkusunu yenmek için yapabilecek şey uçağa çok kez binmektir.

efe3464
7 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 19:47

Şehirler arası otobüse binmekten kat be kat daha güvenli uçak arkadaşlar. Öyle korkacak bir şey yok. Dünyanın en güvenli ulaşım biçimi havayolu. Büyük ikramiyeyi kazanmanız, uçak yolcuğunda ölme ihtimalinizden daha fazla. Korkunuz varsa da bunu uçarak aşacaksınız. İlk binişinizden sonra zaten korku falan kalmıyor.

Süleyman SEVİÇKAN

7 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 20:23

İnsan yaratılış fıtratı itibariyle karada yaşayan ve uçamayan bir canlı o yüzden uçağa bindiğiniz zaman uçak hızlanıp tam kalkışa geçip yerden yükselirken insan vücudu içgüdüsel olarak 3-5 saniyelik bir tepki veriyor yani YER çekimine zıt bir kuvvet uygulandığı için vücut buna tepki veriyor biz buna g kuvveti diyoruz. Eger forumda fizikçi arkadaşlar var ise bu konu hakkında bizleri daha detaylı bilgilendirebilirler. Sonuç olarak korkup heyevanlanacsk bir durum yok.

Serhat Varol
7 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 03:57

Alıntı:
aslında uçaktan değil
uçağın yere çarpınca parçalanıp ölmekten korkuyorlar
yoksa kim korkar uçaktan


36 sayfadir ucagin koltuklarindan korktuklarini tartisiyorlardi zaten iyi oldu bunu dediginiz.


Eray Kafkas
3 ay önce - Çrş 19 Şub 2020, 12:18
Ayağın yere basacak usta


http://video.haber7.com/video-galeri/155723-firti ...i-kamerada

Fırtınada türbülansa giren uçakta panik anları kamerada
Alıntı:

Dennis fırtınası nedeniyle türbülansa girdi. Amatör kameralarca kaydedilen görüntülere, yolcuların önlerinde bulunan koltukları sıkıca tuttuğu görülürken; arka planda bazı kişilerin ağladığı ve bağırdığı, bazılarının ise dua ettiği duyuluyor.
sayfa 36
« önceki   123 ... 343536
ANA SAYFA -> ULAŞIM