Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sabiha Gökçen 2.pist inşaat çalışmaları
« önceki   123 ... 858687   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 86

2.pist yapılmalımı?
evet 2.pist gereklidir 95.7%  95.7%  [669]
hayır 3.havalimanı açılınca yoğunluk olmayacaktır 4.3%  4.3%  [30]
Toplam Oy : 699

ali alimi012
3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 08:26

kaza olur olmaz orası ayrı da
trafik kuralına uymadan sol şeritte tın tın gitmek ne
yavaş gideceksen sağdan gideceksin
sağdaki araç senden önde
yani hızına uygun şeritti gitmeyen sen
yola suç bulan sen
kazaya davetiye çıkaran sen

Kemal2914

3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 08:46

Tünelmi vana mı belli değil

Ender Özbek

3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 09:38

Ali Alimi012 demiş ki:

Alıntı:
kaza olur olmaz orası ayrı da
trafik kuralına uymadan sol şeritte tın tın gitmek ne
yavaş gideceksen sağdan gideceksin
sağdaki araç senden önde
yani hızına uygun şeritti gitmeyen sen
yola suç bulan sen
kazaya davetiye çıkaran sen"

45 yıldır araba kullanıyorum. Görüşüme göre, videoyu çeken Halpuz rümuzlu forumdaşımız, 50 km hız limitine uyacak şekilde ve tam o kadar hızla sol şeritte seyrederken, sağ şeritteki araç hız limitinin üstünde seyretmektedir.
Dolayısıyla, Halpuz'a yöneltilen, "hız ihlali (düşük hızla seyretmek) suçlaması asılsız ve çirkindir.

Mustafa Bostan

3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 11:13

Tünellerin ikisi de hazırmış, ilk kullanılan tüneli temizleyip, düzenledikten sonra her ikisini de birlikte devreye alacaklarmış. Bilginize...

Kemal2914

3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 21:45

Şuanki yeni aktif olan tüp değilde bir önceki aktif olan tüpteki asfalt jilet gibi değildi sanki bana öyle geldi her geçişimde araç ufak minik bir tıkırtı ediyordu ticari araç ve iett ile geçtim. Yeniden asfalt atılmasıda uzun uğraş ve maaliyet ister tabi ama kaza olmasında onada razıyım bakalım şuanki aktif olan tüp nasıl 2 hafta içinde tüpten geçme fırsatım olucak bakarım.Buraya bu tünellerin yapılacağını proje üzerinde görünce waoow demistim icimden.Kaza olaylarına üzüldüm inşAllah kimsenin burnu dahi kanamaz birdaha çünkü yarın birgün aynısını yaşamamız belkide an meselesi.Bu mesajımı okuyan sevgili şöför abilerim ve kardeşlerim her ihtimale karşı ne kadarda aceleniz olsada olmasada lütfen karayolları,otoban,tünel vs.kurallara uymaya gayretinizi eksik etmeyin minik bir uyarıda bulunmakta fayda var bence...

bby0401
3 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 01:18

Eskiden kullanılan tüpe asfalt atılması iyi olur zira zemin eğimi yanlış yöneydi. Yetkililer burayı okuyorsa dikkat etmelerini öneririm. Sağa virajlı yolda eğimin de sağa yatık olması gerekir ki bu fizik kuralıdır. Merkezkaç kuvvetini dengelemek maksatlı. Ancak bu tüpte bunu sağlayamamışlardı. Umarım yenisi de öyle olmaz.

ali alimi012
2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 21:09

sen kuralları bilmiyorsan bizim suçumuz ne sen her yerde hız limiti neyse o hızda mı gidiyorsun
eğer 50 yıldır öyleyse trafiğin içine ettin demektir burda hız 50 bende soldan 50 ile giderim mantığı abesle iştiğal boş safsata ve çirkin ötesinde aymaz bir iftiradır.
sol şeridi kapatıp burda hız limiti 50 deyip gidemezsin 50 ile nerden biliyorsun 50 ile gittiğini radar mısın sen
ayrıca araçla giderken resim çekmek mi kurala uymak
resmen hem suçlu hem güçlü

hamdiozgun

1 gün önce - Pzr 10 Ksm 2019, 13:57

Cuma sabahı tersane köprüsünden havalimanı yönünde müthiş trafik vardı, kaza olmuştur diye düşünmüştüm (aydınlı sapağından yoldan ayrıldığımdan dolayı tünel hakkında bilgim olmuyor) demekki sebeb tünelin açılması imiş hayırlı olsun

mafakyanc

1 gün önce - Pzr 10 Ksm 2019, 14:49

Hamdi Bey, samimiyetle söylüyorum ki ben "hayırlı olsun" diyemeyeceğim: sadece "Allah kaza-bela vermesin!" diye duacıyım... Nedeni tünellerin ciddi teknolojik eksikliklerle açılmış olmasıdır!... Çoğu kişi, tünel var mı, var; içinde şeritleri çekilmiş asfat yol var mı, var; belli yerlerde uyarı işaretleri var mı, var; tepede lambalar yanıyor mu, yanıyor! diye bakınca tüneli trafiğe ve kullanıma tamamen hazır zannediyorlar. İnanın bu tüneller bu haldeyken komşumuz Bulgaristan veya Yunanistan'da asla trafiğe AÇILMAZDI!... Madem ki AB'ye girilsin gayretleri halen berdevam, o zaman ona göre imkanlar sağlanmalı!

Neyse, bu tünel konusu da aslında bu başlığın ana konusu değil -- daha fazla sulandırmayayım!

İşin daha ironik tarafı da bu tünellerin işletmesi İBB'ye bağlı İsbak'ta olacak (henüz resmen devredildi mi, bilemiyorum...)! Umarım devredil(e)memiştir ve İSBAK bu tür eksiklikler giderilmedikçe de işletmeyi üstlenmez... Bunu partizan bir görüşle söylemiyorum; İBB hangi siyasi partinin olursa olsun böyle olması bir güvenlik konusudur.

En son mafakyanc tarafından Pzr 10 Ksm 2019, 15:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Sinan Bilgin
1 gün önce - Pzr 10 Ksm 2019, 15:23

Hiz limitine uyulmamasi tek basina bir suctur belki ama tek basina kaza sebebi degildir . Hatali bir davranis olsa da halkin buyuk cogunlugunun 50 km den hizli gittigi bilinen bir yerde soldan 50 km ile gitmek ve adeta "buranin kurali bu , ben ihlal etmiyorum ki , siz de zaten 50 km uzeri gitme hakkina sahip degilsiniz" demektir ama bunu dikte gucu kamu otoritesinin gorevlendirdigi polistedir , siz bu kurali baskasina dayatirsaniz , aslinda dogru yaptiginiza inandiginiz sey kazaya daha da cok davetiye cikarir

Cunku arkadaki kisi sizi taciz eder , takip mesafesini ihlal eder , sonunda da trafikteki en riskli islerden olan seylerden birini , yani saglamayi yapar

Tunellerin ici 2 serit ise , sagdakinde 50 ile giderseniz ve tacize ugrarsaniz , o zaman 50 ye devam edebilirsiniz , arkadaki usanip soldan gecer sorun olmaz

3 serit ise durum biraz daha karmasik . En sagda iseniz minimum surate esit ya da yuksek bir surat uygundur , orta seritte ise ilk paragrafta yazdigim gibi davranip , en sagdakileri sollamak icin kullanip ama surekli 50 km yi tutturmamaniz gerekir , yine arkada birikim olusur . Cunku sizi gecmek ama cok da hizli gitmeyenler ile soldan adeta "yardiranlar" yine kaza riskini arttiracaktir

Ideali orta seridi 50 km max ile gidiyorsaniz dahi saga gecerek bosaltmanizdir , bu durumda orta seritte 70-80 lere gidenler olacaktir , ve en solda hala 100+ gidenlere rastlanir

Ben size reel dogrulari bu yazida nedenleriyle acikladim , uyup uymamak size kalmis

sayfa 86
« önceki   123 ... 858687   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM