Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu Hattı açıldı
« önceki   123 ... 57585960   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 58
Onur1998
6 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 00:15

Alıntı:
ülkemizden çıktı mı acaba

Çıkmıştır herhalde dünün haberi

salihhr

5 ay önce - Cmt 30 Ksm 2019, 21:30

Demiryoluyla Baküye kadar gidebiliyor muyuz? Euro 2020 için bu güzergahı kullanmak istiyorum

emre yelkenci
5 ay önce - Cmt 30 Ksm 2019, 21:52

Salih Bey Azerbaycan Ankara Bakü hattında kullanılmak üzere İsviçre den yataklı trenler sipariş etti ve ilk set geçen yaz Bakü ye vardı.
Ağustosta sefere başlanacak deniyordu ama henüz başlamadı
Bende onu bekliyorum.Google dan bahsettiğim tren setleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Başladığında çok hoş bir güzergah olacağı kesin .Vizelerin kalkmış olması gereksiz formaliteleride ortadan kaldırmış oldu bu arada.

sefabaygin
5 ay önce - Pts 16 Arl 2019, 01:25

Yapılan testlerden bir kare. Fotoğraf Gürcistan-Türkiye sınırında çekildi, testler yapılıyormuş ray genişiliğinde farklılıktan dolayı.

(+)

salihhr

5 ay önce - Pts 16 Arl 2019, 03:48

Bir an önce seferler başlar umarım Euro2020 için bu güzergahı kullanmayı düşünüyorum.

Kenanwow
5 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 11:11

Alıntı:
Türkiye Çin'e 'ihracat treni' gönderecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, 6 Kasım’da Çin yük treninin Marmaray’dan geçerek Prag’a ulaşmasının ardından trenlerin devamının geleceğini belirterek "Ülkemizin farklı sektörlerine ait ürünlerin de yer aldığı bir ihracat trenini yakın zamanda Çin’e uğurlamayı planlamaktayız." dedi.

Haberin Devamı:

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2927363-t ...gonderecek

EnderOnder
5 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 12:33

Bu demiryolunun getireceği faydaları saymakla bitiremiyoruz. Sabırsızlıkla full çalışacağı günleri bekliyoruz. yapılan çalışmalar bağlantılar anlaşmalar çok güzel, Altyapıyı nedense bir türlü tamamlayamadık, veya çok gecikmeli devam ediyor. Asya ve Türkiye üzerinden Ortadoğu bağlantısı inanılmaz, dolayısı ile Avrupa bağlantısı bu hattın kapasiteleri çook çook zorlayacağını düşünüyorum Ayrıca Şu İran lada Altyapı ulaşım bağlantısı Tamamlansa hem Asya bağlantısını ikilemiş olurduk. Bölgemize biraz huzur gelince hemen karıştırılıyor maalesef, Bazıları maalesef Bu hattın Ticari potansiyelini anlıyamıyor vızır vızır işleyen Trenlerin getireceği Sosyal kültürel ve ticari bağlantıları Çin istilası olacağı endişesi ile yorumlamak yanlış düşünüyorum farkettiyseniz Mersin Bağlantısı Asya ülkeleri tarafından tercih ediliyor.

Yiğitler
5 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 17:51

Yani anlamak istediğim şudur: Sürekli hedefler ile dolu haberler yapılıyor. Pekin ile Londra ya trenle gitme …. her haber bununla bağlanıyor tamam.. Ama şunu ben merak ediyorum hat açıldığından bu yana Türkiye ile Azerbaycan arası taşımaların nekadarı bu hatta kaydı? Turkiye ile Gürcistanın arasındaki taşımanın nekadarı bu hatta kaydı?

Tarıkburnu
5 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 18:05

Hat Tek Raymı Çift Raymı
Ayrıca Elektrikli katarlara uygunmu?

berlin81

5 ay önce - Sal 24 Arl 2019, 02:08

Alıntı:
Yani anlamak istediğim şudur: Sürekli hedefler ile dolu haberler yapılıyor. Pekin ile Londra ya trenle gitme …. her haber bununla bağlanıyor tamam.. Ama şunu ben merak ediyorum hat açıldığından bu yana Türkiye ile Azerbaycan arası taşımaların nekadarı bu hatta kaydı? Turkiye ile Gürcistanın arasındaki taşımanın nekadarı bu hatta kaydı?

Yıllık hedefin 20'de biri kadar taşıma yapılabiliyor şu an yılda. Kars-Ankara arası tren hattı inşaatı bir türlü bitmediği için taşıma da yapılamıyor.

https://www.haberturk.com/baku-tiflis-kars-demiry ...19-ekonomi

sayfa 58
« önceki   123 ... 57585960   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM