Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 651
sanaloto
3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 15:10

Bir-kac gündür 1. Sayfadan itibaren varanın geçmişini okudum. Defalarca yıllarca Varanla seyahet etmiş varan miles elit üyesi biri olarak varanı yollar da görmeyi isteyen biri olarak okuduklarım beni duygulandırdı. Sayfa 2007 yılında başlıyor. O yillar aslında gerileme donemi diye tabir ettiğimiz yıllar olsada varana emek vermiş kişilerin ve yolcularının yazdıkları beni duygulandırdı. Bir firma yıllarca büyük hizmetler vermiş, İso 9001 kalite belgesini alarak kalite standartları oluşturmuş, kendini hep taklit etmeye örnek alinmaya çalışılan bir firma... aslında o bir firmadan çok varan idi.. Şirkette kaliteli müdürlerin ayrılması ile başa getirilen x firmalardan kovulmuş sözde müdürlerle başlayan varan kalitesine yakışmayan uygulamalar varanın sonunu hazırlamaya başlamıştı. Halbuki bu sayfaya yazan bir çok değerimiz belki de daha iyi yönetirdik varanı Varanbus ile başlayan farklı araçların filoya girişi insanların tek tip araç aynı giydirme bulunan araçlar ile gözlerde oluşan imaj çok etkilenmişti. Varan kalitesine bağdaşmayan araç toplulukları kaliteyi her geçen gün yok etmişti. Özel terminallerin bir bir kapatılması. Mola yerlerinin değişmesi varanın yolcusunu artık bitirmiş ve başka firmalara gitmesine neden olmuştu. Daha sonra satış için başlayan süreçler ilk önce Metro süreci daha sonrasında ise Ulusoy Holding bünyesine katılması ile biten 65 yıllık varan serüveni. Aslında varan o gun resmen bitmişti. Artık yollarda sadece ruhu bedenden çıkmış araçları sefer yapıyordu. Bir kaç kez Ulusoy a satıldıktan sonra da yolculuk etmiştim. Ulusoy ile 5 yıllık kötü bir serüven ve 11 Ocak 2016 tarihinde 11.00 Istanbul Ankara seferi ile varan 70. Yılında tamamen yollardan tarihin tozlu sayfalarına karışmıştı. Geçmiş sayfalarda özellikle varanda çalışmış Serkan Kar beyin Ramazan Doğan beyin ve Berat Uysalın yorumları okumak anıları tazelemek güzel oldu. Varan bir daha dönmemek üzere sayın Nevzat Pekuysal vefat etmesi ile tarih olmuştur. Bizde sadece anıları ve bize yaşattığı güzel yolculuk deneyimleri ile aklımızın bir köşesinde hep yaşatacaz. Varan unutulmaz.

En son sanaloto tarafından Cum 08 Ksm 2019, 22:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Er-Han

3 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 22:15

İnstagramda bir sayfada okudum. Lüks Karadeniz Varanı satın almış sanırım. Doğru bilgi mi acaba

adbspotter
3 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 00:00

Alıntı:
İnstagramda bir sayfada okudum. Lüks Karadeniz Varanı satın almış sanırım. Doğru bilgi mi acaba

az zahmet edip önceki sayfaları okusanız keşke, hemen önceki sayfalarda tartışıldı bu konu, ilk aklımıza geleni hemen yazmasak paylaşmasak okumadan değil mi?

Er-Han

2 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 19:38

Son 3 sayfayı okudum ve tarih olarak geçmişe dönük 7 ay yapıyor. Lüks Karadenizin Varanı satın aldığı/alacağı hususunda bir mesaja denk gelmedim. Kaldı ki, duyum da çok yeni.

adbspotter
1 gün önce - 01:33 (dün)

Alıntı:
Son 3 sayfayı okudum ve tarih olarak geçmişe dönük 7 ay yapıyor. Lüks Karadenizin Varanı satın aldığı/alacağı hususunda bir mesaja denk gelmedim. Kaldı ki, duyum da çok yeni.

uzun mesajları pek okuma alışkanlığınız yok anlaşılan, 7 ay gitmenize gerek yok hemen önceki sayfada yazıyor...zaten otobüs başlıklarının genelinde ne yazık ki seviye benzer durumda, hak veriyorum haliyle size...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7436623#7436623

yusuf lutfi

1 gün önce - 01:51 (dün)

Alıntı:
uzun mesajları pek okuma alışkanlığınız yok anlaşılan,

Kimsenin, roman formatındaki mesajlarınızı okuma zorunluluğu yok. Derdinizi ne kadar kısa ifade ederseniz, o kadar okunursunuz.

sayfa 651
ANA SAYFA -> ULAŞIM