Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Büyükşehir Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları
« önceki   123 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 67
serkan33

6 gün önce - Prş 07 Ksm 2019, 11:29

İyi de derelerin ıslahı vs DSİ’nin işi hatta şu an 34.Cadde’den Sayapark yönüne denize akan Çiftlik Deresi (Öksüz Dere) ıslah ediliyor DSİ tarafından, derenin yatağını baya genişlettiler, yanlara da duvar örüyorlar.

Mezitli Deresi’nin kuzey kısmını da yine DSİ adam etti ama o güney kısmını niye öyle bıraktılar anlamadım belki de aciliyeti olmadığı için ertelemişlerdir diğer dereleri halletmek için.

Sertac66
6 gün önce - Prş 07 Ksm 2019, 13:49

O zaman Belediyeyi sorumlu tutamayız. DSİ'ye şikayet etmemiz lazım.

serkan33

5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 17:18

Belediyenin bugünkü peyzaj master planı ile ilgili basın bülteninin son kısmında Tren Garı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na bir nostaljik tramvay yapılacağı belirtilmiş

Emir ERTEN
5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 18:03

Bu projeyi ben yıllar önce dile getirmiştim. Eski mesajlarımda görebilirsiniz. Buradan esinlenmiş olabilir mi diye düşündüm bir an.

Zaten macit döneminde de kültürpark fotoğraflarımı izinsiz alıp belediyenin sayfasında kullanmışlardı. O yıllarda demek ki koca belediyenin bir fotoğrafçısı bile yoktu. Megapikseli düşük yıllardı.

Sertac66
5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 18:05

Nereden geçecek nostaljik sahilden mi bence oyalamaca gibi geldi. Maksat laf olsun diye yazılmış master planına her yazılan yapılsaydı ohooo... keşke yapılsa ama sahilden korkuyorum sel ve hortum oluyor rakım çok düşük Mersinde 5 m.

serkan33

5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 19:31

Sahilden değil 1910’lu yıllardaki gibi Uray Caddesi’nden geçirip tarihi bölgeyi canlandırmayı amaçlıyorlarmış

Antioch31
5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 20:01

Güzel bir fikir. Hayata geçirilirse iyi olur.

Serhat Varol
5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 20:11

Ben belediyenin yerinde olsam bu camlibeldeki kiz meslek lisesinin oradan kuslu camiye kadar tramvay yaparim.
Ptt ile hiltona kadar da tramvay olabilir. Yolun bir kismi tramvaya ayrilir.

Sertac66
5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 23:34

En ideali millet bahçesinden başlamak suretiyle kışla caddesi (şimdiki Atatürk caddesi) Çamlıbel, Cumhuriyet Meydanı, Çarşı, Ulu cami üzerinden Uray caddesi ve Tren Garına Milli kütüphaneye kadar nostaljik tramvay harika olur. Eski Mersin kültürünü yaşatır bize.

Emin olun şu ufacık yatırım hem millet bahçesini hem Çamlıbeli hem de çarşıyı kalkındırır.

(+)

Serhat Varol
5 gün önce - Cum 08 Ksm 2019, 23:50

Nostaljik tramvayi bir kenara birakirsak gozunuzu yoldan gecen toplu tasima araclarina cevirin hepsi full calisiyor.
Belediye otobusleri zaten hindistan ornegini yasatiyor bize. Hindistan ornegini begenmezseniz adana deplasmanina giden taraftar gibi dusunun herkes ustuste herkesin sinirleri gergin herkes bir an önce varmak istiyor. Tek fark onde polis eslik etmiyor. Istanbul'a benzedik iyice. Portakal kokan, icinde arap kulturunu barindiran Mersin artik portakal kokmuyor göçlerle beraber icinde karisik kültürler barindiriyor.
Sehir cok cabuk büyüyor ve sonumuz hâyra alamet degil.
Nasil olacak nereye kadar boyle gidecek merak ediyorum.

sayfa 67
« önceki   123 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET