Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'de 5 ayrı tramvay hattı açılıyor
« önceki   123 ... 142143144

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 144
akincı
4 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 23:36

Tramvay yerine metro yapılsın, şuan yapılanları görüyoruz trafiği felç etti bu haliyle

Ege Eren
3 ay önce - Sal 24 Eyl 2019, 19:24

Yeni Şehir merkezine metro daha iyi olur benim görüşüm.

Mehmet Kasım İyonya
2 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 16:35
HAVALİMANI-STADYUM METROSU PROJE İHALESİ 12 KASIM'DA

Havalimanı-Stadyum Metrosu için danışmanlık ihalesi 12 Kasım'da yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi RAYLI SİSTEM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İzmir Hafif Raylı Sistemi 6 Aşama Eski İzmir Hattı Tünel ve İstasyonlar Uygulama Projeleri, İhale Dokümanları, Çed Raporu, Ulaşım Etüdü, Fizibilite Raporu ve Zemin Etütleri Hazırlanmasına Ait Danışmanlık Hizmet Alım
2019/373822
Danışmanlık - Belli İstekliler Arasında
Davet aşamasında
İZMİR - 12.11.2019 14:30
Duyurusu yapılmıştı: https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/izmire-bir-m .../40689/156

Atatürk Anadolu T.M.L. İstasyonu aktarma istasyonu olacak gibi duruyor. İnkılap İZBAN'a uzatılacak Buca Metrosu'nun buraya uzatılıp Limontepe'ye gitmesi düşünülüyor gibi harita çizilmişti. Diğer başlıkta var.

Onur Çakırcı
2 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 17:38

Umarım metroda hatlar arası geçişler ücretsiz olur.

mahmut11
2 ay önce - Cmt 26 Ekm 2019, 02:39

Bu hattın yakın vadede yapılacağına inanmıyorum. Keşke yapılsa tabi de. Umudum yok malesef.

Mehmet Kasım İyonya
2 ay önce - Cmt 26 Ekm 2019, 10:45
BOZYAKA METRO TRANSFER MERKEZİ

12 Kasım'da yapılacak ihalenin şartnamesinde yazan bilgiye göre, iş süresi 2 yıl olacak. İş süresi demek inşaat süresi demek değil bu arada. Uygulamaya esas kesin projelerin ve ihale dokümanlarının hazırlanması işi. Yani saha ve masa başı çalışmaları. 2 yıl sonra, yani 2022 gibi projenin onaylanması için Ankara'ya müracat edilir. Ondan sonrasını tahmin etmek güç.

Güzergahın Bozyaka bölümünde iyi bir entegrasyon olacağa benziyor. Bozyaka-Limontepe arasında da bir raylı sistem olsa güzel olur. Uzundere-Üçkuyular da olursa, güney batı bölgesinin hiç bir ulaşım sorunu kalmaz.

Yellow Line: Havalimanı-Stadyum Hattı
Green Line: Üçyol-Buca Hattı
Red Line: Bozyaka-Yeşilyurt Hattı
Blue Line: İnkılap-Limontepe-Üçkuyular Hattı

Biraz daha düzelteyim:

sayfa 144
« önceki   123 ... 142143144
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege