Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
hakanbaysalkayseri

1 yıl önce - Pts 07 Oca 2019, 19:31

Nazmicim bir iside adam akilli yapip su halkin onune sunamiyorlar.Allah rizasi icin kamuoyu olusturup su havaikmal parkini biran once baslattiralim. Dort yildir bizi oyaliyorlar. Yapacaklari isi halkin yararina yapacaklar.Nedir bu kadar zor olan anlamis degilim.

Nazmi
12 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 13:43

Alıntı:
"Keykubadiye Sarayı Şehrimiz İçin Çok Önemli"

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği Keykubadiye Sarayı’nın kazı çalışmalarını yerinde inceledi ve kazı süresinin artırılmasını istedi.


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Keykubadiye Sarayı kazı çalışmalarıyla ilgili açıklamasında Selçuklu kenti olan Kayseri için bu kazının çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Büyükkılıç, sarayın bir an önce gün ışığına çıkması için kazı süresinin artırılması yönünde gerekli çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Baş, 2014 yılında başladıkları kazı çalışmalarını Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Şeker Fabrikası’nın desteği ile sürdürdüklerini belirtti. Prof. Dr. Ali Baş’ın yaz sezonunda iki ay çalıştıklarını belirtmesi üzerine Kayseri’de yaz sezonunun 4 ay olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, kazı süresinin uzatılmasını istedi.

Çalışmalar için kazı heyetine teşekkür eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Keykubadiye sarayı bizim için çok önemli. Selçuklu’nun merkezi olan Kayseri’de bu sarayın gün yüzüne çıkması ve tarihe ışık tutmasını istiyoruz. Yılda iki ay gibi kısa süre çalışılmasının yeterli olmadığı kanaatindeyim. Biz de imkanlarımızı zorlayalım, Kültür Bakanlığımızla görüşelim ve bu sarayın gün yüzüne çıkarılmasını geciktirmeyelim” diye konuştu.

[ ! ]


Direk park ile alakalı bir haber değil. Ama, park alanı içerisindeki Keykubadiye Sarayı kazı çalışmaları ile ilgili bir haber. Sarayın gün yüzüne çıkması adına çalışmalar devam ediyor.

Bu başlığın ilk sayfasında aşağıdaki yorumu yapmıştım;

Alıntı:


Sarayın gün yüzüne çıkan kısmı ile, kopyasını da yanına yapsalar, yapılacak park ile birlikte önemli bir turizm destinasyonu olur Kayseri adına.

Tabi, önce parkın da yapılması lazım. Nedendir yeni dönemde parkın adı bile anılmıyor. Gerek, daha öncelikli olduğu var sayılan projeler düşünülerek, gerekse de ülkenin ekonomik sıkıntısı göz önüne alınarak, Havaikmal alanına yapılacak park bu dönem için yetkililerce yeterli görülüyor olabilir. Bu anlaşılabilir bir durum. Bu dönem olmazsa, önümüzdeki dönem yapılsın. Ama yapılsın, proje rafa kalkmasın. Yetkililerde, insanları bilgilendirsin.

Park alanı için düşünülen bölge, yeşilliği, doğal gölü ile tabiat harikası bir yer. Ancak, fabrika içerisinde, halka açık değil. Buna Keykubadiye Sarayı'nı da eklersek, Havaikmal'e yapılacak olan parktan daha özellikli ve önemli. Havaikmal boş arazi, ama burası öyle değil. Alan olarak da, hemen hemen aynı büyüklükte olacaklar. Havaikmal 1 milyon 260 bin m2, Kentpark 1 milyon 100 bin m2 olarak belirtilmişti.(+)


Kayseri kamuoyu bu parkın üzerinde durmalı, bu dönem olmasada, önümüzdeki dönemde mutlaka yapılmasını sağlamalı. Mustafa Çelik döneminde, şeker fabrikası ile protokolü imzalanarak belediyeye tahsis edilmişti bu alan. Hatta ağaçlandırma çalışmaları bile yapılmıştı. Yapılmaması ahmaklık olur, şehre ihanet olur.


Nazmi
11 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 19:06Hele şükür

Projeden uzun zamandır ses seda olmadığı için, 'rafa mı kaldırıldı acaba' endişesi oluşmuştu. Bu dönem bir çalışma olacak mı bilinmez, ama en azından rafa kaldırılmamış, kısmetse yapılacak.Nazmi
8 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 18:28Bu parkı da, bakanlığın yapacağı belirtilmiş. Bu dönem yapılacağını pek sanmıyorum, ama o alan için park yapılması adına irade konulması güzel. Bu dönem Hava İkmal arazisi parka dönüştürülsün başarı sayarım.


hakanbaysalkayseri

8 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 20:00

Nazmi havaikmal parkini bile yapsalar yeter .Menduh baskan havaikmal parkinin sonbaharda baslanilacagini soylemisti ama hala bir hareket yok.sayfa 7
ANA SAYFA -> KAYSERİ