Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 533
ARDetc
3 hafta önce - Cum 18 Ekm 2019, 17:28

Bugün İçerenköy durağından geçerken çalışma vardı hafriyat kamyonu girip çıkıyordu

ERTUĞRUL
3 hafta önce - Cmt 19 Ekm 2019, 13:18

Alıntı:

Ah benim mekan
Ahu Hanım fotograf çekip yükleme şansınız var mı gündüz gözüyle?
Muhtemelen 2.nci giriş yapısı için ozalitçinin önüne şantiye kuracaklar. Bu nedenle havalandırma şaftları tarafındaki yeşil çitleri söküyorlardır.

Dün akşam geçtim oradan ama herhangi bir farklılık göremedim.ARDetc
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 13:42
İçerenköy durağı


burakxx123
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 14:11

Dudullu İstasyonunda uzun zamandir bir hareketlilige denk gelemedim

Jason24
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 21:44

yav içerenköy durağı adı saçma olmuş orası su deposu durağı olmalıydıAli kam
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 22:54

Alıntı:
yav içerenköy durağı adı saçma olmuş orası su deposu durağı olmalıydı

Zaten metro istasyonlarının çok büyük bir kısmı adını aldığı mahallenin kenarında bulunuyor. Bunun nedeni mahalle sınırlarının ve güzergahın yolu takip etmesi olmalı.
Yani bu sadece İçerenköy'le ilgili değil.


ahu ceylan
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 01:12

Yeni yönetim,bu hattı öncelikli bulmuyor.Raylı sistem vizyonuyla ilgili raylı sistem daire başkanı alpkökinin yayınladığı belgede bütün hatların bitiş zamanı yazıyor ancak bu hat var ve bitiş zamanı yazmıyor,sadece başlangıç zamanı yazılmış.Böylesine önemli ve büyük oranda bitmiş bir hattı bu kadar önemsemez davranıyor olmalarında mantık bulamıyorum.

Hasan Kübik
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:30

İmamoğlu ben yaptım diyebileceği hatlara yöneliyor olabilir. Sonuçta M8 i bitirirse "Kadir Topbaşın projesiydi ne yaptı ki" gibi eleştiriler gelecektir.

Ya da M8'in yavaşlamasını bekleyip bakın krediyi buldum ve bitirdim demek isteyebilir.

Siyasette reklam önemli.


Kasım Taner
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 17:18

İBB Raylı Sistem Daire Başkanı Pelin Alpkökinin,ekonomik sorunlar nedeniyle durdurulan metro hatlarıyla ilgili açıklaması ;

İBB, ekonomik sorunlar nedeniyle durdurulan, mevcut haliyle kent için risk oluşturabilecek metro projeleri için harekete geçti. İBB Raylı Sistem Daire Başkanlığı, yapımı durdurulmuş 6 metrodan biri olan Kirazlı- Halkalı hattındaki tünellerin taşıdığı tehlikeyi kalıcı kaplama çalışmasıyla ortadan kaldırmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kentte yavaşlatılan veya tamamen durdurulan metro projelerinde tünellerin yarattığı riskin tespit edilmesi ve projelerin hızlandırılması için verdiği talimat sonrasında çalışmalar başladı. İBB Raylı Sistem Daire Başkanı Pelin Alpkökin, 19 Mayıs 2017'de temelinin atılmasına karşın, bugüne kadar yüzde 8'i tamamlanabilen 9,7 kilometrelik Kirazlı- Halkalı metro hattında incelemelerde bulundu. Finansal sorunlar nedeniyle inşaatı durmuş 6 hattan biri olan Kirazlı- Halkalı metro projesinin yeniden işlev kazanması için çalışmalara başladıklarını açıklayan Alpkökin, “Yüzey ve tüneller için tehlike barındıran noktalardaki risklerin giderilmesi amacıyla kalıcı kaplama imalatına başlıyoruz. Çalışmaları 2020'nin ilk çeyreğinde tamamlayarak risk taşıyan iki tüneldeki endişemizi gidereceğiz” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ RİSKİ ORTADAN KALDIRMAK”

Bağcılar Mimar Sinan Caddesi'ndeki “N2 makasında” başlattıkları çalışmayla ilgili bilgi veren Alpkökin, zemin yapısı, tünel kesiti ve deprem riski bakımlarından bu noktayı güvenli hale getireceklerini söyledi. Geçici kaplamanın ortalama iki yıl kullanım süresi olduğunu belirten Alpkökin, bu sürenin uzatılmadan kalıcı kaplama yapılması gerektiğini vurguladı. Alpkökin, şu bilgileri verdi:“Bunları yapmadığımız zaman tüneller yeraltı suyu ve zemin hareketlerine karşı korumasız duruma gelebilir. Durdurulan bütün projelerdeki benzer noktaların tespitini tamamlayıp yol haritasını belirledik. İstanbulluların iple çektiği metro projelerini tamamlamak istiyoruz ancak öncelikli olarak risk taşıyan projelerdeki zafiyeti ortadan kaldırmalıyız.”

19 Ekim 2019 SÖZCÜ Gazetesi


onderta2cl

3 hafta önce - Sal 22 Ekm 2019, 11:32
sn.Ertuğrul Bey


Alıntı:
Dün akşam geçtim oradan ama herhangi bir farklılık göremedim.


Şöyle küçük bir değişiklik var;

Havalandırma çıkışlarının olduğu 2 adet yeşil çit ile kapalı alan vardı; birisi camiinin yanında yeni açılan kahvecinin hemen önünde(Eski Taner Börek), diğer de yaklaşık 15 mt. ileride Kadıköy yönünde.
Bu yeşil çitlerin kapladığı alan yarı yarıya daraltılmış, etrafları biraz ferahlatılmış. Ahu Hanım bu çalışmayı görmüş olmalı.

Selamlarsayfa 533
ANA SAYFA -> ULAŞIM