Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 215
Hasan Mihrican
1 hafta önce - Sal 08 Ekm 2019, 13:50

Ama haritada açık açık M5 ile yeni hattı Çarşı'da kesiştirmiş.
M5-M12 de Çarşı'da kesişiyor zaten.
Bu durumda 3'ü de Çarşı'da buluşuyor.
Biraz ortaokul matematiği gibi oldu ama durum öyle gözüküyor.

Mehmet Kasım İyonya
1 hafta önce - Sal 08 Ekm 2019, 13:54
SANTRAL

M12 ile M5 Çarşı'da buluşuyor ama boğaz hattı daha batıdan geçiyor görünüyor. 3 hattı Çarşı'da birleştirmemişler. Yanlışlıkla Çarşı yazmışlar. Orası Santral. Boğaz hattı NATO Yolu'ndna Santal'e gelip Libadiye'den Göztepe'ye iniyor. Haritayı biraz daha yakın plana aldım. Daha kolay anlaşılması için.

(+)

Boğaz hattının 1. etabının proje işleri yapılması ve Anadolu bölümünün 2. etaba bırakılması ilginç bir detay. Bakarsınız Rasathane'den M12'ye bağlayıp, Libadiye bölümünü iptal ederler.

Hasan Mihrican
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 11:06

Alıntı:
Boğaz hattının 1. etabının proje işleri yapılması ve Anadolu bölümünün 2. etaba bırakılması ilginç bir detay. Bakarsınız Rasathane'den M12'ye bağlayıp, Libadiye bölümünü iptal ederler.

Hatları ne kadar kesiştirirsek o kadar hayırlı bir iş yapmış oluruz.
İnşallah öyle olur.

Mehmet Kasım İyonya
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 11:12
KAZLIÇEŞME-4. LEVENT METROSU M12'YE BAĞLANABİLİR Mİ?

3 katlı tünelden bir kaç farklı metro hattı geçecek gibi görünüyor. Hem bakanlığın yapacağı ekspres metro hem de İBB'nin yapacağı Kazlıçeşme-4.Levent Metrosu bu tüneli ortak kullanacak sanırım. Proje çalışmaları tamamlanmış. İBB çalıştayındaki haritalarda boğaz bölümlerinin boş gösterilmesinden bu anlamı çıkardım. Nasıl ki Marmaray'dan banliyö geçince arada 1 YHT geçiyorsa, bu yeni tünelden de metro geçerken arada ekspres metrolar geçecek. Havalimanları arasındaki metroların çok sık durakları olmayacak çünkü.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/dev-projeye-yogu ...gi/1606832

Alıntı:
Turhan, tünelle ilgili proje çalışmalarını ve ihale ön hazırlıklarını tamamladıklarını dile getirdi.
Turhan, "Uygun şartlarda finansman sağlayan firmalar arasında yapılacak ihale için önümüzdeki günlerde ilana çıkmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

bandistad
2 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 09:09

Benim görebildiğim (Soyak, finans merkezi, Ataşehir, Yenisahra) bütün şantiyelerde çalışmalar epey hızlandı. Gece gündüz faaliyet var.

onderta2cl

1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 10:24

Alıntı:
Benim görebildiğim (Soyak, finans merkezi, Ataşehir, Yenisahra) bütün şantiyelerde çalışmalar epey hızlandı. Gece gündüz faaliyet var.

Haklısınız. Şantiyelerde devasa hafriyat tepeleri oluştu. Sürekli kamyonlar yük çekmekte. Belli ki TBM'ler güzel çalışıyor aşağıda. Umarım 3 yıl sonra açılışını da buradan kutlarız.

Tek çalışma göremediğim ve vatandaşı canından bezdiren nokta ise Atatürk Caddesi'nde paravanla kapatılan ve öylece terk edilen alan.

ERTUĞRUL
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 10:31

Alıntı:
Tek çalışma göremediğim ve vatandaşı canından bezdiren nokta ise Atatürk Caddesi'nde paravanla kapatılan ve öylece terk edilen alan.

Trafiği mahvetti orası.

onderta2cl

1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 12:41

https://www.linkedin.com/posts/gulermak-heavy-ind ...93024-P1V_

Projeye ödül gelmiş.

Hasan Mihrican
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 13:48

Bu bağlantıyı beğenen 80+ kişi var ve birçoğu bizim takip ettiğimiz projelerde çalışıyorlar.
Bulunmaz bir kaynak aslında..

Hasan Kübik
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 14:10

Bu hattın %4 ü tamamlanmıştır. Geçmiş sayfalarda göremedim ne zaman biteceği ile ilgili bir bilgi paylaşıldı mı?

sayfa 215
ANA SAYFA -> ULAŞIM