Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 527
ÖmerBey56
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 16:32

Kozyatağı, Uzay Sokak'ta makas şaftının olduğu yerde bir vinç çalışmaya gelmişti. Baya gürültülü çalışıyordu.

DedeAli
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 16:51

Jason24 o bölgede projede giriş-çıkış görünmüyordu ancak son durum nedir bilemiyorum

Jason24
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 01:44

(+)

(+)

(+)

(+)

Su Deposu Durağı ve Çevresi,Kapalı Yol vs

BD58
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 14:59
İmes İstasyonu

Yol daraltma

(+)

onderta2cl

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 15:13

Giriş yapısına başlayacaklar muhtemelen. Eğer buna ugyun genişlikte bir alan yok ise havalandırma çıkışları yapılacaktır.

ÖmerBey56
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 19:47

Önder Bey, trenlerin 4 vagonlu olacağını söylemiştiniz. Acaba ne marka olacaklar ve kaç dakika aralıkla tren gelmesi planlanıyor. Bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim.

enders
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 19:56

Alıntı:
Acaba ne marka olacaklar ve kaç dakika aralıkla tren gelmesi planlanıyor.

Hyundai Rotem.M7 setlerinin aynısı.4 vagonlu
Büyük ihtimal 7-8 dk şeklinde olur

Ek olarak trenler sadece 4lü çalışacak

onderta2cl

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 21:13

İddia 90 saniyede bir sefer yapacağı(yapabileceği) şeklindeydi. Ancak set sayısı bunu mümkün kılmıyor.
Diğer sorularınızın yanıtlarını Ender Bey vermiş.

Selamlar

ÖmerBey56
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 22:18

Aaa yeter ya. 7-8 dakika ne! Yepyeni metro yapıyorsun 7-8 dakikada bir tren çalıştırabiliyorsun. Zaten daha M5 yeni 5 dakika aralıkla çalışmaya başladı diye sevindik. Şimdi de bu çıktı. Çok fazla bir süre 8 dakika. En makulu 5 dakika. Neden fazladan set almıyorlar? M5'in setleri buraya uymayacağına göre yeni set lazım.
Ender Bey ve Önder Bey'e yanıtları için teşekkür ederim.

mustafa sayar
1 hafta önce - Cum 11 Ekm 2019, 05:24

İstanbulun ulaşım planı hep kısa vadeli. Bir kere yapılır bu hatlar. 90 saniyede birde olsa 4 vagonlu yapacaklarına 10 vagonlu istasyon yapmaları gerekirdi en kötü 8. Belki ileride bu hat uzayabilir bilemeyiz. 20 sene sonra ne olacağını bilemeyiz. Bu şehir 20 milyona yaklaştı. Günlük şehir dışından gelen turistler kayıt dışı suriyeliler derken 20 milyon. Evet 50 sene sonrayı düşünelim. Hala insanlar işe giderken raylı sistem kullababilirler.Teknoloji çok hızlı ilerliyor biliyorum. Belki 50 sene sonra ihtiyaç bile olmayabilir. Ama ya olursa?. Şu istasyonları uzun yapsalar nolur. Tamam 4 lü çalıştırın ama 20 sene sonra uzatma projesiyle tekrar karşımıza çıkacaklar. Şu anda yenikapı havalimanı metrosu kapasitesi yetmiyor. 30 yıl önce yapıldı. Şimdi 5 vagonlu hale getirmeye çalışıyorlar. Bakalım 10 yıl sonra o 5 vagonla halledebilecekler mi?. Ben vatandaş olarak 50 yıl sonrasına göre plan yapıyorum. Bu belediyeler niye 10 yıllık yapıyorlar. Yapın işte 10 vagonluk 4 lü çalıştırın yine. Belki ileride kapasiye yetmez. Yine çok şükür. Bunlarda yapılıyor. emeği geçenlere buradaki arkadaşlarıma teşekkür ederim.

sayfa 527
ANA SAYFA -> ULAŞIM