Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 714
Ahmet YükselS
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 20:07

2.terminalin hafriyat yer düzeltme, metro istasyonu filan yapılır ama ana bina inşaatı hemen başlamaz diye düşünüyorum, ben şahsen 2.terminalin 1.terminal 90 milyona yaklaşmadan başlayacağını sanmıyorum. Ayrıca bir çırpıda bitirilmez, peyder pey yapılır görüşündeyim. Zira, 1.terminal gibi hazırda 65 milyon yolcusu olmayacak. Sıfırdan başlayacak, 5, 10, 15.. diye artacak.. 60 milyona varması belki 20 yıl sürecek. Aşamalı yapmanın mali faydası da olur İgaya..

yunucpp
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 20:22

Bulent bey, 2. Terminal en son 1. Terminal ile ayni olacakti hala oyle mi?

Efe Elaldı

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 00:45

Alıntı:
2.terminalin hafriyat yer düzeltme, metro istasyonu filan yapılır ama ana bina inşaatı hemen başlamaz diye düşünüyorum, ben şahsen 2.terminalin 1.terminal 90 milyona yaklaşmadan başlayacağını sanmıyorum.

Ben 2020 ve 2021 yıllarındaki yolcu sayılarının 2. terminalin inşaat başlama tarihini belirleyeceğini düşünüyorum.bu işin inşaat kısmının başlaması bir 5 yıl alacak diye tahmin ediyorum.

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 12:37

Açıkçası, Bülent kardeşimizin 2. Terminal konusunda yaptığı açıklamalar (ki bunlar muhakkak sahadaki duyumlarına dayanmakta, kişisel tahminlerinin ötesinde...) beni fazlasıyla şaşırttı. Bu konuda daha yeni ve haliyle amatörce beyin cimnastiklerine girişmeden, kendisine fikrime göre can alıcı bir soruyu yönelmek isterim:

Her ne vakit bu 2. Terminal yapılacaksa, dış görünümü ve kapasitesi mevcut terminalin aynısı (ya da çok benzeri) olacaksa: bu 2. Terminal ne şekilde hizmet verecek? Yani buradan hangi havayolları faydalanacak?

Bu konuda, varsa duyumları yoksa da kişisel tahminleri nelerdir?

Efe Elaldı

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 12:51

2.terminal yüksek ihtimal thy harici havayollarına tahsis edilecektir.Thy de 1.terminali istediği şekilde kullanma şansına sahip olacaktır.Belki bülent beyin gelecek yıl başlanabilir demesi bu yüzdendir.yolcu sayısına bakmadan Thy ye bi kaç yıl içinde 1.terminali teslim etmek istiyor olabilirler.böyle olursa yolcu sayısının hiç bir önemi kalmaz.

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 14:42
Gerekli bir Açıklama!

Sn. Forumdaşlar,

Ltf. aşağıdaki Haber Sitesindeki linkini verdiğim “habere” bir göz atınız:

http://www.gokyuzuhaberci.com/istanbul-havalimani ...52330.html

Bir de yakınlarda, bu başlıkta yazdığım (hatta, bir başka üyenin yorumuna da cevaben yazdığım) mesaja:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7399268#7399268

Söz konusu haber sitesiyle en küçük bir bağım yoktur; günde 2-3 kez girip neler yazıldığını izlemek dışında. Bu mesajımın da orada kopyalanması ve “habermiş” gibi verilmesi de tamamen karşı tarafın kötü niyeti ve HIRSIZLIK anlayışından kaynaklanmaktadır.

Ancak işin vahim tarafı bu “hırsız karakterli” sitenin (sahibi: Yusuf Zengin diye birisi ve özellikle AHL camiasında bilinen, bir zamanlar bu internet siteleri falan daha yok iken haftalık ya da aylık bir havacılık gazetesi çıkartan birisi...) bu başlığı keşfetmiş olmasıdır. Umarım bu yol olmaz, başka mesajlarımız da kopyalanmaz!

Gereği için bilgilerinize sunuyorum.

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 14:50

Alıntı:
2.terminal yüksek ihtimal thy harici havayollarına tahsis edilecektir.Thy de 1.terminali istediği şekilde kullanma şansına sahip olacaktır.Belki bülent beyin gelecek yıl başlanabilir demesi bu yüzdendir.yolcu sayısına bakmadan Thy ye bi kaç yıl içinde 1.terminali teslim etmek istiyor olabilirler.böyle olursa yolcu sayısının hiç bir önemi kalmaz

Öncelikle Bülent kardeşimizin bir duyumu ya da tahmini varsa ondan cevap gelmesini bekleyelim ve değişik varsayımlara dayanan yorum ve tahminler yapmayalım.

Son cümledeki tahmininiz bana göre "sıfır" olasılıkta. Yeni Havalimanına geçişte ve oraya yerleşmede THY dünyanın mali külfetin altına girdi ve girmeye de devam ediyor. "IGA bir an önce bu 2. Terminali yapsın da ben 1. Terminal'de tek başıma özel kalayım..." diye bir hayali varsa, IGA'ya da şöyle 2-3 milyon € "koltuk çıkması" gerekir bu dar günlerde!... 2020'nin 2019'u aratmayacağını görsün THY, bu kadarı onlara yeter... Buna Reis dahi olur vermez!

Musa Dmr
1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 15:19

Alıntı:
Söz konusu haber sitesiyle en küçük bir bağım yoktur; günde 2-3 kez girip neler yazıldığını izlemek dışında. Bu mesajımın da orada kopyalanması ve “habermiş” gibi verilmesi de tamamen karşı tarafın kötü niyeti ve HIRSIZLIK anlayışından kaynaklanmaktadır.

haber şu şekilde verilmiş: "wowTURKEY mafakyanc,Bu çok ama çok hayalpereset bir tahmin!... Ne ekonominin 2020'de canlanacağı var, ne de insanların bol kepçe uçağa bineceği... İç hatlarda 2020 sonu rakamı....."
mesajınızı alıntı yapmış gibi görünüyor adres nickname vs. paylaşmış bana pek hırsızlık gibi gelmedi kolaycılık belki denilebilir.
izin istemesi şık olurdu yine de.
NOT: ilgili siteyi linkini paylaştığınızda ilk defa ziyaret ettim...

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 15:39

Haberin başlık tarafını da bir okuyunuz: "zamanla insanlar bu havalimanına da alışacaktır..." mealindeki cümleler. Ondan sonra, kel alâka benim wowturkey'deki mesajım konulmuş... Bana inanın o Site'de wowturkey'i bilen eden dahi çıkmaz; keza bendenizi bilen eden de. Ne maksatla benim mesajımı oraya koymuş; anlayamadım! Bari ardından iki satır da kendi yorumunu yazıver!

Bakın:

Alexa'nın günlük sıralamasında bu site (dün) dünyada 553.942'ci sırada, Türkiye'de 27.645'te.

wowturkey ise: 44.364 ve 658.

Anlayacağınız, adamların bizlere daha çook ihtiyaçları var!!!

süleymanKS

1 hafta önce - Prş 10 Ekm 2019, 15:45

Alıntı:
Haberin başlık tarafını da bir okuyunuz: "zamanla insanlar bu havalimanına da alışacaktır..." mealindeki cümleler. Ondan sonra, kel alâka benim wowturkey'deki mesajım konulmuş... Bana inanın o Site'de wowturkey'i bilen eden dahi çıkmaz; keza bendenizi bilen eden de. Ne maksatla benim mesajımı oraya koymuş; anlayamadım! Bari ardından iki satır da kendi yorumunu yazıver!

Bu tür amatörce hazırlanmış ve amatörce yönetilen sitelerde sürekli editörler yerine bot yazılımlar kullanılır. Önceden belirlenen kelimeler üzerinden internette tarama yaparak tanımlanmış belirli kriterlere uyan içerikler kendi sitelerine kopyalanır. Doğruluğuna yanlışlığına bakılmadan, bir editörün süzgecinden geçmeden C/P yapılarak güya habercilik yaptıklarını sanıyorlar. Emin olun site admininin dahi bu haberi okuduğu falan yok.

sayfa 714
ANA SAYFA -> ULAŞIM