Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 984
Volkan vd
1 yıl önce - Pzr 26 May 2019, 14:56

Bu köprüye raylı sistem geçirmeyi herhalde sivas ve izmir yht hattı bitirildikten sonra başlanır.birçok çalışma aynı anda sürdüğünden genel olarak yht hattı çalışmasında yavaşlık var buda başlarsa iyice yavaşlarlar. Bu yeni ist-ank yht hattı tem yolunu takip edilmesi planan hat mi?

sengulb

11 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 19:51


(+)
Mehmet BLC
11 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 01:38

Alıntı:


Fotoğraf: Mehmet Çetin


Karaman Ahmet
11 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 02:03
Anadolu varlik fonu neden yok?


Köprü Türkiyede yapilmis, Türkiyenin atardamari Istanbul icin bir nevi bypass ameliyati, Türkiyenicin cok önemli bir konu.

Hissedar Italyan sirketi Astaldi yüzde 33% degerindeki hissesini satmaya karar vermis. Taliplerin arasinda Hong Kong merkezli kanu yatirim sirketi, Güney Afrikali vs., Londra merkezli bir yatirimcida konsorsiyuma girmenin pesinde.

Avrupada insanimiz bir zamanlar ülkem gelissin diye bankerlere, Kombassanlara, Yimpaslara, Jet Fadillara vs. milyarlar kaptirmis. Bunlarin icinden is yapanlarda cikmis, Kombassan gibi, fakat kaymagi baskalari yemis. Fakat yasanan tecrübeden, ortada bir potansiyel oldugu belli.

Neden devlet bu ise el atip, Istanbul merkezli, mesela Anadolu varlik fonu adinda bir kamu yatirim fonu olusturmuyor?

Eminim, devlet güvencesiyle böyle bir olusuma, seve seve birikimlerini yatiracak insanimiz mevcut. Hem onlar kazanir, hemde daha cok yatirim icin kaynak yaratilir.

Alıntı:
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki yüzde 33’lük Astaldi hissesi için Çinli yatırımcı grubun gerçekleştirdiği görüşmeler kaynaklara göre hız kazandı. Roma merkezli Astaldi’nin anlaşmanın yıl sonunda gerçekleşmesini hedeflediğini belirtti.

Bloomberg'in haberine göre, Astaldi üçüncü köprü ve bağlantı yollarındaki hisselerini satmak isterken kaynaklara göre başka Çinli şirketler de alıcı konsorsiyuma dahil olmak için görüşme yürütüyor. Bir kaynağa göre Çinli yatırımcı grubu, köprü varlıklarına yaklaşık 1 milyar dolar değer biçiyor.

Kaynaklara göre nihai anlaşma henüz sağlanamazken kamu sahipliğindeki China Merchants Group teklif yapmama yönünde de karar alabilir.

Astaldi sermayesini artırmak ve borçlarını ödemek için anlaşmadan gelecek nakde güveniyor.

GÜNEY AFRİKALI FON TEKLİF VERMEMEYE KARAR VERDİ

Çinli grup Haziran’da üçüncü köprü varlıklarıyla ilgilendiği sırada köprü hisselerini elinde bulunduran konsorsiyum 1,4 milyar dolar değerleme talep etmişti.

Astaldi’nin Mayıs yatırımcı sunumuna göre şirket söz konusu varlıklarını 350 milyon euro değerinde görüyor. Konuya yakın bir kaynak Çinli yatırımcı konsorsiyumuna Londra merkezli Centricus Asset Management’in da dahil olmak için görüşmelerini sürdürdüğünü belirtti.

Bir başka kaynak ise Güney Afrikalı altyapı fonu Harith General Partners’ın Astaldi hissesiyle ilgilendiğini ancak daha sonra teklif vermemeye karar verdiğini bildirdi.

Hong Kong merkezli China Merchants Group’un temsilcisi konuya ilişkin yorum yapmadı. Astaldi, Centricus ve Harith General da konuya ilişkin yorum yapmadı.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Muhalefet, elestireceksen bunu elestirki, etrafimdaki herkeze size oy vermesi konusunda tembihde bulunayim.


Semih Yaşar

10 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 19:54


(+)

(+)
sefer bayraktar

10 ay önce - Pzr 11 Ağu 2019, 12:59


(+)


emre yildiz

8 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 20:24


(+)
Faruk

8 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 20:04


(+)


danutzu 2910
8 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 22:03

Ağustos sonu ...


(+)


ademt

5 ay önce - Sal 17 Arl 2019, 18:32


(+)
sayfa 984
ANA SAYFA -> ULAŞIM