Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
Hasan Mihrican
2 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 12:40

Alıntı:
Mesele hisarustunu aktif bir yer olarak kullanabilmekte, bunun da yolu hisarustu metro duragini mantikli ve tercih edilebilir kilmak

Bunun için yapılması gereken şey M6'nın uzatılması olabilir ancak.
M6 bağımsız olarak bir ana merkeze doğru giderse daha fazla yolcu yolcu toplayabilir.
Tabi M6 tek hat üzerinde çalıştığı için kapasite sorununu da aşmak lazım.
Bunlar yapılmadan o bölgenin yolcusunun kolay kolay artacağını sanmam.
Neyse bunlar fünikülerin değil M6'nın konusu.

Sinan Bilgin
2 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 16:25

Aslinda ben biraz farkli dusunuyorum, M6 yi leventten bogaza indirmekti fikir sanirim. Cunku hisarustu bir metro hattinin son duragi olacak yer degil. Mesela o hat leventten bebek e inen olsaydi ne guzel olurdu bir dusunun. Cunku bogaz sahili su an rayli sistemle gidilemeyen noktalardan

Ama fiziksel engellerden oturu tek bir hat yapilamadi, hisarustunde sonlanan hatta bir durak eklenmeliydi ama egimden oturu bu metro devami olamayacakti, ancak funikuler olabilirdi

Hem cevre tahribatina tepki olup, hem de bu yazdigim sebeple yetersiz kalacagi dusunuldugu icin yamac ustu oturtmadan vazgecilip kapasitesi yuksek bir funikulere cevrildi

Buraya kadar bence yapilanlar dogru ama son durak acaba bebek parki yapilamaz miydi diye dusunuyorum , asiyanda inen insan yurumek ya da otobuse binmek zorunda

mafakyanc

1 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 18:17

Geçtiğimiz Pazartesi ö.sonra Hisarüstü (M6 Boğaziçi Üniv. istasyonu yanındaki) şantiyeye uğradım. Kapıdaki güvenlik dışında terkedilmiş görünümdeydi... "Hayrola inşaat gene mi durdu?" diye sorunca, "Evet, İBB'den yeni hakediş alınamadı ve Firma yeniden durdurdu..." cevabını aldım.

Bugün orada tekrar işim vardı; uğradım. Bu sefer Şantiye duvarının önünde o güvenlikçi dahil 4 kişi vardı. Güvenlikçi beni tanıyınca, oturan ve cep telefonuyla oynayıp vakit geçirmeye çalışan (yüzü de asık durumda...) bir tanesini işaret ederek, "Bu abi Şef, size daha iyi bilgi verir!" dedi.

Şef'i fazla tedirgin etmemeye çalışarak birkaç soru sordum. Aldığım cevaplar şöyle:

1) İhaleyi kazanıp inşaata başlayan Şirket, tamamen Belediyeler ve Devlet'le çalışan bir şirket imiş. Hemen bütün işlerinden alacaklarını, hakedişleri alamayınca finansal olarak zora düşmüşler. Konkordato'ya gitmişler ve Şirket'e bir komiser (kayyum) atanmış. Bazı işler bu süreçte yoluna girmiş. Zaten bu inşaat da tekrardan başlamıştı ancak Aşiyan tarafından yukarıya ilerlemeye başlamışlardı. Ancak son hakedişleri gene alamayınca, inşaatı mecburen durdurmuşlar!
2) Açılacak tünelin uzunluğu 850-900 mt. arasıymış; bunun da 450-500 mt'lik bölümü tamamlanmış (tünel içi çember betonlama dahil).
3) "Bugün başlayabilsek, kaba işler - yani tünel açılması/betonlanması - artık hız kazanılıp 6 ayda biter. Elektromekanik işler, sair ince işler ve istasyon yapımları için de bir yıl daha öyle koyun: bizim işimiz 1.5 yılda biter. Testler, şu bu derken en geç 2 yılda yolcu taşımaya başlar!" diyor... (İhale'nin süresi zannederim 720 iş günüydü... Yani her halükarda işi durdurmalarının ötesinde gecikmeler var!)
4) Vagonların sipariş edilip edilmediğini bilmiyor; "para olsun, hepsi olur, vagonlar da gelir!" demekte.

Durum şu an bu merkezdedir; bilgilerinize!

Ahmed Bayezid
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 17:49

Son durum aynı mı? Bi değişiklik var mı?

CANGUN

1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 17:54

Ben her gece 4 defa önünden geçiyorum (Aşiyan)orda bir hareketlilik göremiyorum (geceleri) güvenlik kardeş semaver demleyip demleyip içiyor

mafakyanc

1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 19:09

Hiçbir değişiklik yok durumda!!!

Sinan Bilgin
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 19:01

Moral bozucu bir sessizlik var . Bir sey sormak istiyorum , bu hattin yapimindan vazgecilme riski yok degil mi ? Yani mecburi bitirilecek noktaya kadar ilerlendi ?

Tarıkburnu
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 19:03

Evet.Üstteki mesajda 400 metre tünel açıldığı yazdığına göre kesin açılcak

Sinan Bilgin
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 20:05

Istasyonun guneydeki yeri neresi ? Yani sahildeki

eren sahin38
1 gün önce - Cum 18 Ekm 2019, 20:32

Alıntı:
Istasyonun guneydeki yeri neresi ? Yani sahildeki

Bebek - Rumelihisarı sınırında sanırım

sayfa 16