Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1675
hasan-hüseyin
5 ay önce - Sal 17 Eyl 2019, 12:55

Alıntı:
Birkaç gündür yargıda işler iyice tuhaflaştı!
FETÖ'nün azılı elemanlarını bir mahkeme serbest bırakıyor, diğeri yeniden tutukluyor. Örgütün para kaynağı olarak bilinen holdinglerle ilgili akıl almaz kararlar çıkıyor. Ankesör soruşturmasına takılan hakim ve savcılarla ilgili Yargıtay'ın sesi çıkmıyor.
Bunlar kamuoyu önünde cereyan edenler… Bir de işin mutfağında olan biten var.
Hatırlarsanız, 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün kumpas davalarıyla hükümeti devirme planı suya düşünce yargıda ciddi bir temizlik harekâtı başlatıldı. HSYK'yı FETÖ'den temizlemek için muhafazakârlar, sosyal demokratlar ve ülkücüler birlik olup 'Yargıda Birlik Platformu' kurdu.
15 Temmuz'daki hain darbeden sonra bir kısım FETÖ'cüler ihraç edildi. Bir süre sonra FETÖ'den boşalan koltuklara başka gruplar oturdu. O'cular, bu'cular ünvanlı görevlere getirildi. Yargıdaki atamaların yapıldığı il başsavcılıkları, komisyon başkanlıkları, daire başkanlıkları, mahkeme başkanlıklarının neredeyse yüzde 80'i bu grupların eline geçti. Hakim ve savcı adaylarının yetiştiği Türkiye Adalet Akademisi'ni de kontrol altına aldılar. Sonra önceden izlediğimiz film sahne aldı!
Hassas kaynaklarımdan aldığım bilgilere göre, FETÖ'nün kumpas davalarını karara bağlayan hakimler ile terör soruşturmalarını yürüten savcılar, herkesin 'cemaat' dediği dönemde meslekten ihracı bile göze alıp örgüte karşı suç duyurusunda bulunanlar, 15 Temmuz hain darbe planında eline silah alıp adliyeleri korumaya gidenler ya sürgün yedi, ya da kızağa çekildi. Onların yerine telefonunda ByLock çıkanlar, sahte tanıklar üzerinden KOM Başkanlığı'nın illere yolladığı ByLock listelerinden isimlerini sildirenler, darbeci akrabaları olanlar vb. getirildi.
Peki şu anda yargıyı dizayn eden 'o'cular, 'bu'cular kim?
Geçmişte bu grupların hiçbirinin adı yargı camiasında bilinmezdi. Kısa sürede bu kadar insan kaynağını nereden buldular da sayıları onbinleri buldu! Abarttığımı düşünüyorsanız, birkaç gün içinde Yargıtay'da seçilecek yeni üyeler ile yeni yılda boşalacak başkanlık koltuğuna hangi grupların, kimleri getirmek istediğine iyi bakın.
Gelelim, bu gruplara FETÖ'nün nasıl sızdığına… Belli ki, KOM Başkanlığı'nın Emniyet'teki mahrem imamlar raporuna giren istihbaratta 'renklendirme' denilen taktiği yargıda da uygulayan FETÖ birer, ikişer bu gruplara sızdı. Tıpkı, 2010 Anayasa Referandumu'ndan sonra YARSAV'a sızdıkları oradan da HSYK'yı ele geçirdikleri gibi… Hatırlayın, o dönemde FETÖ'cü hakim ve savcılar, elebaşıları Fetullah Gülen'in talimatıyla, YARSAV'a üye oluyordu. Solcu, Kemalist, Atatürkçü görünümlü FETÖ'cüler kılıktan kılığa girdiği için kimse anlamıyordu. Şimdi de benzer bir durum yaşanıyor, organize bir şekilde hareket ediyorlar, birbirlerini adeta bir örgüt gibi kolluyorlar, liyakat yerine referansla adamlarını yerleştiriyorlar. Anlayacağınız, tarih tekerrür ediyor ama kimse yargıdaki tehlikenin büyüklüğünü fark edemiyor.
Şimdi soruyorum: Yarın öbür gün şu anda yargıyı ele geçiren bu grupların içine sızan FETÖ'cüler eliyle 17-25'teki gibi yeni bir kumpas davası hazırlansa! O zaman kim, ne diyebilecek?
Herkes sormayacak mı?
Hani, "FETÖ'cüler yargı içinden ihraç edilmişti" diye… Hani Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "Yargıyı FETÖ'den temizledik' demişti diye… Hani, "işler ehline veriliyordu" diye…
Kaynak:sabah.com tr


Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör bugün köşesinde çok güzel bir yeri dikkat çekmiş.


veysel döker
5 ay önce - Sal 17 Eyl 2019, 13:22

Alıntı:
İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen 14 kişiye yönelik operasyonda 2015 yılında resen emekli edilen emniyet müdürü Adem Dağdeviren'i Ankara'daki evinde gözaltına aldı.
Dağdeviren'in, ByLock kullandığı, örgütün üst yönetimiyle irtibatı olduğu ve 2013 Yılı Komiser Yardımcılığı Kursu Yazılı Sınavı'nın sızdırılması soruşturması kapsamında da hakkında adli ve idari soruşturma bulunduğu öğrenildi.
cabir subaşı
4 ay önce - Pzr 06 Ekm 2019, 04:10
çetin81
4 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 18:26
FETÖ Uzmanı' Çetin Acar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 270 bin TL maaş almış!


Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 'belediyede işten çıkarılan işçiler' tartışmasına sahne oldu.
AKP’li meclis üyelerinin belediyede yaşanan işten çıkarmalara ilişkin sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “İşten çıkarılanlardan biri kendisine FETÖ uzmanı diye kart çıkartmış, bu nedenle işe gelmiyor” dedi.

İSMAİL SAYMAZ: 4 YILDA 270 BİN TL MAAŞ ALDI
Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda 'FETÖ Uzmanı' diye kartı basılan Çetin Acar'ın 4 yılda işe gitmeden 270 bin TL maaş aldığını aktardı.
Saymaz, 18 Eylül’de Acar'a “Neden işe gelmiyorsun” diye sorulunca Acar'ın “Devlete çalışıyorum” dediğini, bunun üzerine MİT'in Acar'ı tanımadığı şeklinde açıklama yaptığını aktardı.
İsmail Saymaz ayrıca Acar'ın işten çıkartılacağını belirtti.

Mutlu Nihayet
4 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 18:30

Çetin, operasyon basligina gel. Konuyu degistirme derdinizi iyi biliyoruz. Gun birlik gunuçetin81
4 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 18:35

Mutlu Nihayet , Allah' a sukur bir derdimiz yok ama senin var buyuk ihtimal bir derdin .Turkiye de olanları paylasmak suç mu ? İşıne gelmiyorsa okuma .Vatandas gorsun ne olup bittigini 270 bin TL bu ulke vatandasın cebinden cıktı .Ayrıca konuyu da degistirmiyorum dun olan bir durumu paylasıyoruz

Cemoli D18
4 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 11:31

Mit meksika imamını paketledi.
Tebrikler.


nedimussoy

4 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 23:23

Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarılan, FETÖ'ye İltisakı Nedeniyle Meslekten İhraç Edilen Firari Eski Savcı Mehmet Murat Dalkuş Paketlendi.!!!

mahmut11
4 ay önce - Çrş 23 Ekm 2019, 23:01Kendi görüşümü soranlara Evet, Yılmaz ATEŞ haklıdır !


mahmut11
3 ay önce - Pts 04 Ksm 2019, 20:14

fetöcü Ahmet Altan 10, Nazlı Ilıcak 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve ADLİ KONTROL ŞARTIYLA
Serbest bırakıldı...

Evet, bunlara tankların anahtarlarını verelim bizi ezsinler. Lanet olsun.sayfa 1675
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET