Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4804
eren sahin38
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 09:17

Ben marmaray uzatılsın demedim, halkalıya da merkez demedim sadece istanbul sınırları içerisindedir dedim siz istanbulda bile değil dediğiniz için. Evet halkalının istasyonu biraz dışarıda kalıyor tuzladan daha ıssız ama halkalının kendisi içeridedir selamlar.

LEVENT93

1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 12:19

Atalar İstasyonu

(+)

ramir3438
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 15:07

Eski hat Tuzla ve ilerisine banliyö olarak çalışıyordu. Bu yüzden Gebze'ye kadar uzatıldı. Eski hattı revize ettiler.

Eski hatta Halkalı'dan sonra banliyö yoktu diye biliyorum. Ve Halkalı sonrası tek hat olarak devam ediyor.

Halkalı sonrası uzatma Kapıkule - Edirne - Halkalı hızlı treni ile değerlendirilebilir.

Hadımköy uzatmasına artık ihtiyaç var. Nerede nasıl yapılacak. Ayrı olarak mı yoksa hızlı tren hattı ile mi yapılacak?

Jason24
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 16:07

benim tek şikayetim sinir olduğum nokta avrupa yakasından gelirken söğütlüçeşmede her seferinde topluca trenden indirilip diğer gelen kalabalık trene binilmesi.

enders
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 16:11

Alıntı:
benim tek şikayetim sinir olduğum nokta avrupa yakasından gelirken söğütlüçeşmede her seferinde topluca trenden indirilip diğer gelen kalabalık trene binilmesi

Buna şikayet denmez.Yanlış trene biniyorsunuz.10 vagonlu trene binerseniz sorun çekmezsiniz

Ustura Faysal
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 16:42

Alıntı:
Eski hatta Halkalı'dan sonra banliyö yoktu diye biliyorum. Ve Halkalı sonrası tek hat olarak devam ediyor.

Eskiden Halkalıdan sonra pek yerleşim yoktu. Ama günümüzde Halkalı sonrasında da oldukça fazla yerleşim var. Hatta halkalı İstasyonunun çevresinden daha fazla yerleşime sahip yerler var.

İlerleyen zamanlarda TCDD inadı baskın gelmez ise bu hat mutlaka uzatılır.

Pendikli Eray
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 17:20

İstanbulumuzun Banliyö Trenleri 1908 Yılında Pendik'ten Gebze'ye Uzatıldı O zamanlarda Gebze İstanbula Bağlıydı.Halkalı Gebze Arası Doğru Zaten Tren Direk Halkalıya Gitmiyor.Anadolu Yakasında Gebze-Söğütlüçesme Arası Çalışıyor Sonra Aktarma Yapıp Geri Kalan Kısmı Söğütlüçeşme-Halkalı Arası Çalışan Kısmına Biniyorsunuz.

Marmaray Yolcu Yoğunluğu Yeterli Derecede Dahada UZATILMAZ.

Marmaray TCDD Tarafından İstanbul İçin Yapılmıs Metro Tarzı Banliyö Trenidir.Başka Şehirlere Uzatmak Marmarayın Amacı dısına Çıkartır.

Ustura Faysal
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 17:48

Alıntı:
Marmaray Yolcu Yoğunluğu Yeterli Derecede Dahada UZATILMAZ.

Marmaray TCDD Tarafından İstanbul İçin Yapılmıs Metro Tarzı Banliyö Trenidir.Başka Şehirlere Uzatmak Marmarayın Amacı dısına Çıkartır.

Bir de bu çeşit çıktı başımıza

Marmaray Yolcu Yoğunluğu Yeterli Derecede Dahada UZATILMAZ..: Marmaray 1,5 milyon yolcu taşıyacak kapasitede yapıldı ve şu an belki de kapasitesinin en fazla %25'i kadar yolcu taşıyor iken yoğunluğu nasıl yeterli olabiliyor.?

Başka Şehirlere Uzatmak Marmarayın Amacı dısına Çıkartır. Haritayı önüne koy bi açıver de Halkalı nerede bir bak, uzatılsın denen Ispartakule, Hadımköy nerede bir bak

Hadımköy, Tuzlaya göre 10 kat daha fazla İstanbul'da Tuzla ile İstanbul sınırı 10km bile yok, ama Hadımköy'den sonra en az 60-70km daha İstanbul toprakları var.

Altınşehir, Ispartakule, Bahçeşehir, Hadımköy aksında (Esenyurt'un da bir kısmını sayarsak) toplamda en azından 2 milyona yakın insan yaşıyor Sadece Başakşehir ilçe sınırlarında kalan ve Marmarayın geçebileceği yerlerde bile (Altınşehir, Güvercintepe, Bahçeşehir 1-2, Şahintepe) Tuzlanın toplam nüfusuna yakın insan yaşıyor.

Ama Hadımköy'ü İstanbul dışı sanan insana neyi nasıl izah edeceksin Sen kendin Pendik'te keyfin yerinde tabi, o taraftaki insanlar cebelleşsin dursun ulaşım ile.

En son Ustura Faysal tarafından Çrş 09 Ekm 2019, 17:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ercüment soros 18
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 17:53

hadımköy istanbul falan degil insanları yanıltmayın kuş uçmaz kervan geçmez yer orası oysa tuzla mis gibi marinası üniversitesi tersanesi katma değeri muazzam hadımköy nedir halkalı nedir 2 milyon insan için pendikten binen adamın seyahat konforu mu kaçsın?olmaz öyle şey.hadımköy esenyurt bahçeşehir falan binmeyiversin zaten binmiyorlardı ama pendikli 100 yıldır biniyor
Cumartesi bulusmaya bekliyorum
Çok selam

eren sahin38
1 hafta önce - Çrş 09 Ekm 2019, 18:27

Halkalı ile diğer semtleri karşılaştırmayın

sayfa 4804
ANA SAYFA -> ULAŞIM