Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 767778 ... 969798   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 77
Mustafa Bostan

3 ay önce - Sal 08 Ekm 2019, 21:41
İstanbul Depremi Jeolojik Haritası Tepeören


İstanbul Jeolojik Haritasında Tepeören ve Akfırat bölgesi, zemininin Sancantepe Graniti olması sebebiyle deprem açısından en güvenli zemine sahip yerlerin başında yer alıyor. (Harita da kırmızı ile gösterilen alan)

Ayrıca bölgede yalnızca az katlı ve müstakil yapıların bulunmasına yönelik imar zorunluluğu, inşaatların yeni ve son deprem yönetmeliğine uygun olması, binalar arası mesafelerin fazla olması, geniş toplanma yerlerinin bulunması, toprağı sıkılaştıran ağaçlık ve ormanlık alanlar, ulaşım imkanları, AFAD merkezinin Akfırat da bulunması, bölgenin fay hattından uzakta ve kuzeyde yer alması da yine buranın güvenliğini artıran önemli özelliklerinden. AFAD ve Kızılay Marmara Bölgesi Merkezinin burada olması da bu sebepten.

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hurriyet-pazar ...i-41344569


Mustafa Bostan

3 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 16:54
Tepeören Bahçelerinden Fotoğraflar(+)(+)


Mustafa Bostan

3 ay önce - Cmt 12 Ekm 2019, 18:42
Tepeören Bahçelerinden Fotoğraflar (Kuğu Evleri)(+)
HCGO

3 ay önce - Çrş 16 Ekm 2019, 02:19
Deprem az katlı ve müstakil binalara talebi artırdı


Deprem az katlı ve müstakil binalara talebi artırdı...

Sektör temsilcileri, Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında 26 Eylül'de meydana gelen depremin ardından, eski binalarda yaşayanlar başta olmak üzere çok sayıda vatandaşın düşük katlı, müstakil ve yaşı düşük binalara ilgi gösterdiğini bildirdi.

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, 26 Eylül'de vatandaşların deprem gerçeğiyle yüzleştiğini belirterek, "Son yaşadığımız depremden önce vatandaşlar konut alırken bu konuyla ilgili çok soru sormazlardı ancak artık konut alıcıların ilk sorularından biri 'Bu konut 1999 depreminden önce mi sonra mı yapıldı?' şeklinde." dedi.

Müstakil evlere son yıllarda artan ilginin deprem sonrası yükseldiğini dile getiren Taş, bu tarz konutların fiyatlarında son bir yılda yüzde 30'lara varan oranlarda artış yaşandığını sözlerine ekledi.

Bu durum, aynı zamanda zemin yapısı İstanbul’un en sağlam yerlerinden olan Tepeören ve Akfırat semtlerindeki müstakil konut projelerine ilginin artmasına sebep oldu. Bölge de iş yapan Emlak danışmanları, deprem riski olan özellikle sahil bandındaki ilçelerde fiyatlarda ciddi düşüşler gözlenirken, Tepeören de fiyatların şimdilik bir miktar yükseldiğini, ellerinde kiralık konut kalmadığını, satılık portföyünde ise çok az konut kaldığını, bir süre sonra satılık konut stoğunun çok azalması ile ve talebinde yükselişine bağlı olarak fiyatlarda çok ciddi artışlar yaşanacağını, İlginin de en çok Anadolu yakası sahil ilçelerinden ve yenide olsa yüksek yapılarda oturanlardan geldiğini sözlerine özellikle ilave ediyor.

Tuzla-Pendik Bölgesi Coldwell Banker Alesta Brokerı Emrah Pehlivanoğlu da, kendilerinde daha önce kaydı bulunan ve satılık ev arayan müşterilerinin kendilerini arayıp yüksek katlı binalarla ilgilenmediklerini söylediğini belirterek, "Bu kişilerin daha az katlı ve imkanları daha iyi olanların ise müstakil yapılarda konut aradığını belirtiyor. Kiralıkta da benzer bir durum var. Artçılar devam ederse bu talep artacaktır ve kiralarda özellikle yükselmeler görebiliriz." dedi.

Fotoğraflar alıntıdır... Depremin bizlere tehlike boyutunu anlatmak ve hatırlatmak için konmuştur.


(+)
(+)


Mustafa Bostan

3 ay önce - Prş 17 Ekm 2019, 14:04
İntercity İstanbul Park Etkinlikleri - Tepeören
19-20 Ekim günleri yapılacak İntercity İstanbul Park Pist Günlerinde dünyaca ünlü yıldız Marvin Fritz motosiklet severle bir arada olacak.sayfa 77
« önceki   123 ... 767778 ... 969798   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL