Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 250
Duha06
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 09:02

Eminim ki Mansur destekçileri ankara sizin umurunuzda bile değil tek amacınız var o da reisi ve partisini indirmek ankara çöplük içinde olsada siz yine Mansur u desteklersiniz çünkü sizin amacınız başka. İç savas çıkarmak için halkı kullanmak sürekli milleti birbirine düşürmek için milleti hükumete düşman etmek için bütçe yok para yok muhabbeti ama yemiyoruz artık aklı olan insan iktidar partisinde olan belediyelere bi bakar bi de chpkk daki belediyelere bunu anlamak çokta zor değil.

aybars1910
8 ay önce - Sal 24 Eyl 2019, 21:45

2018 hane halkı gelir sıralaması Tuik tarafından açıklandı. Sincan Belediye başkanlığından Ankara Belediye başkanlığına getirilen Mustafa Tuna nın verdiği kararlar ve Ankara ekonomik bölgelerini itibarsızlaştıran açıklamaları neticesinde liderliği 2017 yılında İstanbula kaptırıp 2.liğe gerilemiştir. Tüm şiddetiyle uygulamalarına devam eden, Belediyenin görevi asfalt ve altyapı gibi söylemlerini sürdüren Tuna nın Ankarası 4.liğe geriledi.

Gelecek sene yine bu aylarda açıklanacak Eski Beypazarı Belediye başkanı olan Mansur Yavaş Ankara sıda proje yok, yapmıyacağım söylemlerine bakarsak hızla düşüşünü devam ettirecek. Ankara ya dışarıdan para girişi hızla düşmeye devam edecek. Dışarıdan yatırım almayacak.Ankara Yönetilemiyor.Duha06
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 09:10

Beypazarı ni yönetemeyen insan Ankara yi nasıl yönetecek ama yok suç önceki dönem belediye de para yok bütçe yok hep aynı bahaneler oy verenler memnunlar mi acaba.

Yalcin Tasdelen
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 09:42

Çok pismanlar ama caktirmiyorlar

Yalcin Tasdelen
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 11:11

Pişman olsaydım yazardim buraya senden korkacak değilim. Aslında tam tersine ona oy vermedigim için gururluyum mutluyum. Şimdi O pismaniyeyi otur sen ye tmm.Rüştü BAKMAZ
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 11:54

Alıntı:
Kızılay-Batıkent kesimlerini Karayalçın başlattı, Gökçek’e sadece kurdeleyi kesip açması kaldı.
Karayalçın döneminde metronun gerekli bütün finansmanı vs. eksiksiz sağlanıp, belediye değişikliği olsa dahi inşaatın durmayacağı ve tamamlanacağı şekilde ayarlanmıştı zaten.


Bazılarındaki cahil cesareti ve cüreti insanı hakikaten şaşırtıyor.

Karayalçın'ın Ankara'ya attığı kazığı bile nasıl da yalan yanlış ifadelerle cilalıyorlar.

Şu linkte tüm süreç kanıtıyla kronolojisiyle bulunuyor, gerçekten anlamak isteyen buyursun okusun:

https://www.iha.com.tr/haber-ankara-metrosu-kimin ...eri-57581/

Üşengeç tiplere özet vermek gerekirse;
Ankara Metrosu ilk olarak Mehmet Altınsoy zamanında, hem "YAP İŞLET DEVRET" modeli ile hem de 428 Milyon Dolara ihale edilmişti.

"Muhteşem"(!) Karayalçın göreve gelince bu ihaleyi senelerce bekletti, sonra da yeni yetmelerin İmamoğlu'nun "israf var" iftirası ile 700 küsur aracı iade edip 997 tanesini hem de 3 katına yakın fahiş fiyatla kiralamasında olduğu gibi ilk defa şahit oldukları kepazeliğin 1990'lı yıllardaki versiyonunu yaparak; hem yap – işlet – devret modelini anahtar teslimine çevirdi, hem de anahtar teslimi daha ucuza yapılması gerekirken fiyatını 709 milyon dolara çıkardı..

Bitmedi, arkadaş ne iddia ediyor?
Alıntı:
Kızılay-Batıkent kesimlerini Karayalçın başlattı, Gökçek’e sadece kurdeleyi kesip açması kaldı.


Başlatmakla acaba yüzde kaçını bitirebilmiş? İddiaya göre %90 falan bitmiş olmalı ki sadece kurdele kesmek söz konusu olabilsin.
Oysa, yüzde 15.41’lik bölümü Murat Karayalçın döneminde, geri kalan 84.59’luk kısmı ise Melih Gökçek döneminde tamamlandı bu metronun. Kaynak linkte detaylar var. Yani aslında temel atma kurdelesini "Muhteşem"(!) Karayalçın kesmiş ama işi bitiren hem de %84.59 ile yine küfür edilen Gökçek olmuş. Bu konuda Gökçeğin twitter mesajı bile var:bu da tarihi
Ayrıca şu ifadeleri de açıklamak lazım:
Alıntı:
Karayalçın döneminde metronun gerekli bütün finansmanı vs. eksiksiz sağlanıp, belediye değişikliği olsa dahi inşaatın durmayacağı ve tamamlanacağı şekilde ayarlanmıştı zaten.


Karayalçın o kadar fahiş fiyatla ve o kadar değiştirilemez bir ihale ile kazık attı ki hala bu ihalenin borçları bulunuyor. Gerçi Mansura nasıl borçları biliyordu şimdi ağlamaya hakkı yok deniyor ya, aynen Gökçeğe de bu söylenebilir, Gökçek de eleştirilecek epey şey yaptı, bunlardan biri de Karayalçının borçlarını ısrarla kapatmaması idi, sonunda İller Bankası gelirlerine haciz kondu o oldu...


uesendag
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 14:11

Gökçek yıllarca metroyu uzat(a)mayarak ve borçları ödemeyerek zarara ön ayak olmuş. Bir de bana göre Marmaray gibi mesafeye göre fiyatlandırılsaydı bu zarar olmayacaktı.

Gökçek Ego yu da zarar ettirerek bıraktı. Elinde zararı bitirebilecek imkan varken.

Karayalçın hakkında açılan davalardan beraat ettiğine göre pek fazla Gökçek e inandığım söylenemez.


Rüştü BAKMAZ
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 14:52

Alıntı:
Karayalçın hakkında açılan davalardan beraat ettiğine göre pek fazla Gökçek e inandığım söylenemez.


Tabii ne demezsiniz. Şiir okudu diye başka belediye başkanlarını fiilen hapse atan, tümüyle ideolojik mezhepçi Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay eseri yargı zamanında..

diğer görüşleriniz tümüyle sübjektif, taraflı. O kadar link veriyoruz, kayıt düşüyoruz, elemanlar yap işlet devret ile anahtar teslimini bile kıyas edemiyor, 428 milyon doların nasıl olup da hem de yap işlet devretten anahtar teslimine çevrildiği halde 709 milyon dolarlık ihale ile daha da pahalıya mal edildiğini sorgulayamıyor, ama yenikapıdaki 300 araca tav olup üç katı aracın birim başına üç katı daha pahalıya neden alındığını, nasıl alınabildiğini, sözde israf varsa bile üç katı daha fazla israf demek olan yeni kiralamanın nasıl neden ve hangi mantıkla yapılabildiğini bile şüpheli bulmuyor.

Bir de bu kesim akılcı, sorgulayıcı, çağdaş, bilimsel falan geçinebiliyor..

Bir tane kanıt yok, bir tane kaynak yok, bir tane kıyas yok; ama tam tersine kanıt kaynak link kıyas ortaya koyuyorsun "inanmam diyor.. Ne güzel dünya be..


uesendag
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 15:16

Ben önceki mesajlarımda Kadir Topbaş ı övdüm. Uzun metrobüsler hariç gayet iyi belediyecilik yaptı.(Bu otobüslerde gereğinden pahalıya alındı, çoğunluğu garajda atıl durumda ) Her ne kadar otobüs sıkıntısı çektirse de Mustafa Tuna yı da severim.

Ben objektif davranmak zorundayım diye bir güvence vermedim. Gökçek i kimse sevmezken ölesiye savunanlar tuhaf geliyor. Gökçek in saçmalıkları hariç başka birşey eleştirmedim.

Bu arada İstanbul da ucuz yöntem denen yap-işlet-devret metro inşaatlarınında çoğu İmamoğlu gelmeden çok önce durdu. Madem çok başarılı bir sistemdi neden durdu?

Pahalı yapılıp hizmet verebilen bir yatırım, 1 milyar 450 milyon TL ziyan edilen saçma bir parktan daha iyidir.


kerette
8 ay önce - Çrş 25 Eyl 2019, 15:25

istanbulda hangi metro hattı yap işlet devret ile yapılıyordu ?sayfa 250
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet