Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 558
aybars1910
8 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 13:35

Haklısınız isimleri karıştırmışım.Kusura bakmayın. Bir gelişme yok. İleri de Çankaya Üni. Karşısı Eskişehir yolu kenarında Atıl olan Bölge parkının düzenlenmesi için Belediye ye başvurular var, Birde Orhun Mahallesi için aynı Yapracık-Bağlıca arası yol gibi Turkuaz-Türkkonut arası planlı yolun yapımı için, Bölge Muhtarlarına telkinlerimiz oldu. Birleşip Ankara Belediyesine başvuru yapın diye.
Bölge Konut canlanmasını bekliyor.


ssinan55
8 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 17:55

Bilgi icin tessekkürler Aybars beymordor06
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 08:33

desenize izciler hayal satmaya devam...

Anka Ra
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 14:46

Yıl 2068...

Yapracıkta 2020 li yıllarda başlayan yapılaşma artık eskimiş, bölgedeki hemen bütün evler kentsel dönüşüm kapsamına girmiştir.

Bu arada İzcilerin 68. etap satışları tüm hızıyla devam etmektedir. Her ne kadar daha önceki satışları tamamlanmış olan 67 etaptan daha hiçbirinde çivi çakılmamış olsa da yeni proje uygun bir rakama çok güzel bir 4+1 ev sahibi olma şansı vermektedir.

Gerçi çivi çakılmasa da olur canım, ne de olsa küçücük bir miktar da olsa arsa sahibi oluyorsunuz. Her ne kadar hesapladaığınız zaman bu arsayı piyasanın 2-3 katı fiyata almış olsanız da ne gam. Toprak eninde sonunda kazandırır. Sen olmazsan çocuğun, o olmazsa torunun, o da olmazsa torununun torunu kesin kazanacak

Şaka bir yana bu satışları tamamlanmış olan 1. ve 2. etapta durum ne? Hani bunlara belli bir sürede teslim falan gibi bir vaad yok muydu?


Ruling_06
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 18:32

Merhabalar

sayın mordor06 o bölgenin çeşitli yerlerinde benimde arsalarım var.Bende mi hayal satın almış oldun.

karayoların koop nin 682 dairelik yeri var

hakimler ve savcıların 256 dairelik yerleri var

ozan betonun 256 dairelik yeri var

Sade vatandaşların kooparatiflerin köylünün ve nice şirketlerin yerleri var

eskidji izciler vizör bordo ve bir sürü emlakçı yer sattı

bundan 5 ile 6 yıl önce çok kimse Bağlıca yı bilmiyordu. Şimdi Ankara nın parlayan yıldızı oldu.
bir sürü kurumlar geldi gelmeye devam ediyor

kafanızı kaldırın bakın Bağlıca da inşaat yapılacak yer kalmış mı

fiyatlar 600 binden 900 bine kadar çıkıyor
böyle bir yerin yanı başına yatırım yapılmaz da nereye yapılır

söyleyin oraya yatırım yapalım

saygılarımlasinank55
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 19:05

Denildiği gibi parlayan yıldız çok güzel yatırım filan gibi bir durum göremiyorum.Emlak sitelerindeki fiyatlar balon veya ortamdan dolayı öyle kimse kendini kandırmasın yani ortada aynı zamanda realite var...Ayrıca yirmi yıl oldu arsa tamam uzun vade yatırımdır ve önünde bir on yıl kesin gözüküyor wtti otuz yıl .Bir beş yılda ortamdan ve ekonomiden dolayı koyim 35 yıl ,ömür dediğin nedir hocam bu kadar bekledikten sonra cm2 si çeyrek altın olsa ne yazar...Ha şuandan itibaren alanlar ce yaşı daha genç olanlar için avantajlı olabilir tabi veya çocuklara toruna filan bırakacaklar içinde...Tercih meselesi yani,

Adalet2018
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 20:32
İzciler yeni proje


Aybars bey selam. Nasılsınız. Uzun zamandır Bağlıca'da ikamet etmekteyim. İzcilerin Vadi projesinden de bir yatırımımız oldu. Bölgenin gelişimine inanıyoruz, bütçemize de uygundu değerlendirelim dedik. Yorumlarınız bizi yüreklendiriyor. Bağlıca'da konut yapacak yer de kalmamış, artık sıra bizim arsalarımıza da gelir diye düşünüyoruz. İzciler'in yeni bir projesi olduğunu paylaşmışsınız. Bu hafta sonu firmaya uğrayıp detaylı bilgi almak istiyoruz hane halkıyla. Hayırlısı olsun diyelim. Buradan ben de İzcilerin yeni projesi hakkında naçizane öğrendiklerimi paylaşmak isterim. Sizin kadar olmasa da☺️ Saygılarımla

Ruling_06
8 ay önce - Pts 23 Eyl 2019, 20:44

merhabalar
sinank55 sizin Yapracık ta arsanız var galiba ve çok dertlisiniz
20 yıl oldu diyorsunuz baya olmuş yatırım yapalı
sizin aldığınızda Yaşamkent yok bağlıca yok Çayyolu yok gibi
Toki Turkvaaz yok Toki Yapracık yok
Etimesgut merkez var sadece
size tavsiyen uygun bir zaman da bağlıca uğrayın 4+1 daire almaya çalışın müteahhit yapıdan
karşınıza ne çıkacak
bu kadar beklemişsiniz biraz daha bekleyin derim
1 iki yıla inşaat başlar üniversite civarına
en azından arsanızı daha yüksek rakama satarsınız naçizane fikrim
lütfen yanlış anlamayın

saygılarımla


mordor06
8 ay önce - Sal 24 Eyl 2019, 09:39

sayın Ruling_06, kağıt üzerinde her şey çok güzel de gerisi hayırlısı...ayrıca, sizin de arsa almış olmanız bazı gerçekleri değiştirdiğini sanmıyorum..

aybars1910
8 ay önce - Sal 24 Eyl 2019, 13:33

Bölgede en son çıkan plan. 4 safhada 2030 yılına kadar tamamlanması düşünülen plan, Tek parçada çıkarıldı. Her 3-4 yılda plan yapıp 2030 yılına kadar tamamlanacak plan sahaları, 1-Çal Toki planı 2-Horlak Yapracık planı 3-Köy içi emsal yükseltme planı 4- Köy-Toki arası planı.
Birleştirildi ve tek çırpıda çıktı.

Gelişme yok diyenler bölgeye ve kendilerine haksızlık ederler.

Kök hücre projesi yapımı başladı, Plan içi bulvara yakın Okullar hizmete açıldı, Plan içi bulvardan azda olsa Ego Otobüsleri çalışıyor, Plan içi bulvarın 2 şeriti 7 km lik bulvar asfaltı atıldı trafiğe açıldı. Planın köy içi ve çevresi Doğalgaz hattı döşendi.

Gelişme yok diyenler bölgeye ve kendilerine haksızlık ederler.

Bölge için ana aktör Eskişehir yolu gelişmeleri. Balgat Köprüsü-Yaşamkent köprüsü arası yeni merkez 2023 projesi gereği Bölgemizde projeler alıyor.

Tabi bu durumları paylaşırken hayal değil, mevcut olanları ve Kurumların açıkladığı projeleri forumca paylaşıyoruz.

Ha, daha hızlı, Yapılması gerekenlerin yapılmadığı durumlar olmuyor değil. Bunları da forumca paylaşıyoruz. 2017 bölge için boş geçmişti. 2019 yılı da Çevreyolu başlamaz ise boş geçecek. Fiyatlar hayal kırıklığı yaratıyor. Neden? Ülke genel ekonomisinin fiyat üzerinde ki etkisini bir tarafa bırakırsak, Bölge de her gelişme fiyatların artmasına neden olacak. Çevreyolu ve Plan içi bulvar tamamlandığında fiyat güncellemesi görme imkanımız olabilir, Ankara Ünv. Kök hücre faaliyete başladığında fiyat güncellemesi olabilir, Toki-Koru arası Ring, Mansur projesi Koru-Bağlıca Bulvarı Çevreyolu metrobüs projesi, Konutlaşma vbgibi her proje fiyatlara ivme kazandıracak.

Bordo, Eskidji, İzciler gibi firmaların projelerinde yer sahibi olanların kendi ortakları olan firmalar ile iletişimde olmaları en doğru yaklaşım olur. Burada yazmak çözüm getirmez. Aynı şekilde bölgede arsası olup, gelişme açısından firmaların konut üretmesini isteyenler açısından da burada yazmak çözüm getirmez. Bu firmalar ile rakip olanlar için de geçerli.

Bölge de arsası olan bizler için önemli olan , bölgenin prestijini sarsmayacak şekilde, Konut yapıcı nın yarım bırakmayacağı, Prestijli konutların yapılacağı, Yılına yakın tamamlanacağı Üreticilerin konut üretmesi.

Birde yapılabilir ise aralarında anlaşıp aynı anda 4-5 ve daha fazla projenin başlaması sağlanmalı. Bölgede 1 projenin başlaması ile 6-7 projenin birden başlaması arasında ki etkileşme farkeder.

Algı yönetimi çok önemli. Ayrı bir yer olarak değil de Bağlıca olarak lanse edilmeli. Bağlıca 2-3 etaplar denmesi bile algı da uzaklığı ve fiyat kırımını çağrıştırıyor.

Bu konularda çok yazacak şey var, Fazla da meşgul etmeyelim forumu. Sağlıcak ile kalın.sayfa 558
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet