Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 248
vozkan
8 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 22:03

Mansur Yavaş Ankarada gerçekten çığır açacak gibi görünüyor.
Avrupanın neredeyse tüm büyük metropollerinde olduğu gibi kaldırımların renkli asphalt ile kaplanması çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Görevde olduğu çeyrek asırda Ankaraya Dünyanın en pahalı ve en kötü kaldırımlarını kazandıran M.Gökçekten sonra pırıl pırıl , insan gibi üzerinde yürünen kaldırımların yapılmaya başlanması gerçek bir değişimdir ve yapanlara ne kadar teşekkür edilse azdır.

Yüz milyonlarca lira para ödenerek doğaltaş ve granit kaplanan , son derece kontrolsuz ve kötü işçilik dolayısı ile üzerinde yürümenin, özellikle yağışlı havalarda imkansız olduğu kaldırımları sırf eş dost para kazansın diye yaptıranlarada devletimiz mutlaka hesap sormalıdır.

murad_1299
8 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 23:17

Yağmurda basınca taşın altından su sıçraması olayını mı diyorsunuz

bu arada resimdeki taşlar güzel görünüyor

Furkan 1453
8 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 23:20
Metro

Alıntı:
Kazanırsam ilk metrolar için yapıma başlayacağım demişti hala bir somut gelişme yok sanırım

59 km metro dedi 0,5 km kaldırım yaptı. İki sayfa methiye düzdüler. Metro yapsa ikinci Atatürk ilan ederlerdi.

En son Furkan 1453 tarafından Prş 19 Eyl 2019, 23:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

murad_1299
8 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 23:22

Mansur Yavaş'a oy moy vermedim yalnız çeyrek asırdır başkenti idare edip metro namına bir şey yapmamış bir yönetimi destekleyenler olarak bu hususta başka birilerini eleştirmeye yüzünüz olmamalı.

Mansuru eleştirmeniz için 26 sene başta durup metro yapmaması lazım

insanları bu şekilde anca daha fazla tiksindirirsiniz, metroyu önce kendi başkanınıza soracaktınız

Furkan 1453
8 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 23:24
Vaad

Alıntı:
Mansur Yavaş'a oy moy vermedim yalnız çeyrek asırdır başkenti idare edip metro namına bir şey yapmamış bir yönetimi destekleyenler olarak bu hususta başka birilerini eleştirmeye yüzünüz olmamalı.

Yapmayacaksa neden vadediyor? Kaldırım yapacağım deseydi o zaman. İnsan sözünün eri olmalı. Beğenmediğiniz Gökçek bilete %5 zam yapsa kıyamet kopmuştu. Sayın Yavaş %30 zam yaptı. Ses yok. İnşallah yine yapar.

mahmut11
8 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 23:43

Alıntı:

insanları bu şekilde anca daha fazla tiksindirirsiniz, metroyu önce kendi başkanınıza soracaktınız

Emrin olur )
Sincan'dan çayyoluna kadar giden ne? Bunu AK Parti yaptırmadı mı? Gözünüze dizinize dursun.

Ah solcular, hem memleketi batirdiniz hem de 26 sene kalmak istiyorsunuz.. Neymiş solcu adamı eleştirmek için26 yıl belediye reisi olmalıymış. Saçmalık

Gulabii
8 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 01:24

Bugün başkana metro çıkış merdivenlerinin bozulması ve parklara yapılan,yanmayan ve fakat istasyonlara yapılmayan güneş enerjili aydınlatmalar hakkında şikayet yazısı yazdım.Aydınlatmaları yanmadığı için işine gitmekte sıkıntı çeken insanları da ilgilendiriyor bu konu.Mahallenizde eksik ne var başkan'a mesaj kısmından istediğinizi yazıp gönderebilirsiniz.Burada laf tüketmektense yazın oraya...

Ahmet2211
8 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 11:07

Metro çıkışı yürüme merdivenlerinin ve asansörlerin çoğu bozuk çalışmıyor.Gitsinler baksınlar üst geçitlerdeki asansörlerde çalışmıyor.Öyle oturmaya gelinmedi sanırım biraz daha gözlerimizi açmalıyız denetim şart havalara bakılıp denetim yapılmaz.Zamlarınızı da yaptınız daha ne bekliyorsunuz hizmet hizmet istiyoruz.

ccfirat
8 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 22:38

Bu yıl sonuna kadar pek bir hizmet beklemiyorum çünkü bu senenin bütçesini eski yönetim yaptı ve belediyenin gelir-gider dengesi çok bozuk. seneye yapılacak bütçeye göre kendi projelerini hayata geçirmeye başlayacaktır.
Bazı arkadaşları biraz aceleci görüyorum. Yeni başkanın bir kaç ayda her şeyi değiştirmesi zaten imkansız. Biraz süre tanıyın, Ankara halkı eski yönetime 25 yıl tanıdı yapılan metro belli, bekleyin 5 yılın sonunda yaptıklarını/yapamadıklarını tekrar değerlendirir oyunuzu ona göre kullanırsınız.
son olarak 8 yıldır aşti-söğütözü arasını açamayan bakanlığa laf etmeyip göreve başlayalı 6 ay olan başkana metro konusunda sallamak ne kadar mantıklı? biraz sabır lütfen...

Tunç D.

8 ay önce - Pzr 22 Eyl 2019, 23:03

Alıntı:
Sincan'dan çayyoluna kadar giden ne? Bunu AK Parti yaptırmadı mı? Gözünüze dizinize dursun.

Kızılay-Batıkent kesimlerini Karayalçın başlattı, Gökçek’e sadece kurdeleyi kesip açması kaldı.
Karayalçın döneminde metronun gerekli bütün finansmanı vs. eksiksiz sağlanıp, belediye değişikliği olsa dahi inşaatın durmayacağı ve tamamlanacağı şekilde ayarlanmıştı zaten.

Batıkent-OSB ve Kızılay-Koru kesimlerini ise Gökçek başlattı, ancak tamamlayamadı ve hükümete devretti.
Buradaki sıkıntı, belediyenin gelir-gider hesabı yapmayıp acele bir şekilde gerekli kredi finansmanını vs. sağlamadan, tamamiyle şov amaçlı kervan yolda düzülür mantığı 3 hatta birden başlaması, belediyenin kendi öz kaynakları tükenince de duran inşaatları seçim malzemesi yapması idi.
Muhtemelen başlarken de kendisinden sonra gelecek belediye başkanının tamamlayacağı düşüncesiyle başladı, ancak her seçimde bu metroları seçim malzemesi yapınca hükümet zor durumda kalmamak için duruma el attı ve metroları tamamladı.

Yani demek istediğimiz, Gökçek’in 25 yıllık görev süresi boyunca kendisinin başlatıp, kendisinin tamamladığı 1 metrelik dahi metro hattı yok.
Bu bence gerçekten büyük bir başarı, hele ki Ankapark gibi bir ucubeye bir metro hattı parası gömülüp metroya para kalmadı denilebiliyorsa.
Üstelik böyle işlere imza atarak kendisinden sonra gelecek belediye başkanlarını da iş yapamaz hale soktu, misal belediye artan ulaşım talebini karşılamak için yeni otobüs almak yerine AHOK gibi bir ucubeyi devreye soktu.

sayfa 248
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet