Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uçaklara Dair Her şey
« önceki   123 ... 106107108 ... 115116117   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 107
mafakyanc

1 ay önce - Çrş 18 Eyl 2019, 23:00

Nadir de olsa, olabilecek bir durum. Ancak gördüğünüz/bulduğunuz resmin bir bölümü olsa gerek. Bu sefer aslında Özbekistan çıkışlı olarak başlamış, SAW'dan transit geçerek AYT'de sonlanmıştır. (Yani Özbekistan - AYT arası uçuş tek bir uçuş numarasıyla tanımlanmıştır...) Bilet durumuna göre Özbekistan çıkışlı yolcu ya SAW'de ya da AYT'da Türkiye'ye giriş yapmıştır. Sefer, SAW-AYT arasında (ve tersi yönde), Türkiye çıkışlı (SAW ya da AYT çıkışlı) iç hat yolcusu kesinlikle taşımamıştır. Hatta SAW'de, AYT'ya devam edecek yolcular uçaktan terminale dahi alınmamıştır.

memq14
1 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 14:32

Alıntı:
Sabiha gökçenden Antalyaya...
Özbekistan hava yolları ne alaka anlamadım.
Normalde böyle bir seferleri var mı ilk defa denk geldim

Thy nin İstanbul - Sao Paulo - Buenos Aires ucusu gibi bir uçuş mu yapıyorlar acaba.

Thy Sao Paulo - Buenos Aires
Buenos Aires - Sao Paulo yolcusu da taşıyor bu seferlerde.

düzenleme: iç hat yolcusu taşıyamazlar. Muhtemelen Özbekistan - Antalya - İstanbul - Özbekistan şeklinde üç bacak uçuş yapıyor.

Efe Elaldı

1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 14:43

FAA ve boeing birlikte çalışmaya başladılar 737 max icin ilk olarak simulatörde testler gerceklestiriliyor.sonrasinda uçak bir çok testten geçirilecek FAA başkanı ben kendim uçmadan sertifika vermeyeceğim diyor.

Koray C.
1 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 20:45

Bak sen şu Sam Chui ye...
Şimdi de gitmiş THY personel eğitimlerine katılmış.
Nasıl gider anlamıyorum ya.
Nasıl bir güvenlik açığı bu

kami suyutmaz
1 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 20:27

Ryanair 737 MAX ödemelerini durdurdu

Boeing 737 MAX konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle bir darbe de Avrupa’nın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi Ryanair’den aldı. İrlanda merkezli havayolu, 737 MAX konusundaki belirsizlikler nedeniyle Boeing ve leasing şirketine yapılan ödemeleri durdurduğunu açıkladı. Ayrıcı Ryanair, bu konuda oluşan zarar için de Boeing’ten tazminat talep edecek.

737 MAX krizi ile ilgili açıklamalar yapan Ryanair CEO’su Michael O’Leary, “Uçağın akibeti belirsizliğini koruyor. B737 MAX’lerin yeniden uçması konusunda karamsarım. Bir kaç ay daha gecikme yaşanmasını bekliyorum” dedi.

Filosu tamamen Boeing 737-800’lerden oluşan Ryanair, Avrupa’da farklı merkezlerden uçuyor. 300'den fazla uçağa sahip havayolunun ayrıca 100 adet de 737 MAX siparişi bulunuyor.

Kaynak: www.kokpit.aero

Ulaş Barış Karabulut

4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 13:38

Az evvel Birleşik Krallık bünyesindeki Thomas Cook Havayolları'nın iflas ettiği haberini gördüm internette aslı var mı acaba ?

FuatUler
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 13:46

Alıntı:
Az evvel Birleşik Krallık bünyesindeki Thomas Cook Havayolları'nın iflas ettiği haberini gördüm internette aslı var mı acaba ?

Doğru haber

Koray C.
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 13:48

Antalyaya dakika da bir uçağı inen firma neredeyse.
Dünya kadar turist taşıdılar bu sene ülkemize

Mehmet BERBER

4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 16:31
Thomas Cook yolcuları için Türkiye'ye A380 gönderilecek

Thomas Cook yolcuları için Türkiye'ye A380 gönderilecek

Alıntı:
Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflasından sonra şirketin Dalaman’daki yolcularını Londra’ya taşımak için Dünya’nın en büyük yolcu uçağı A380 bu akşam Dalaman’a geliyor.

Yolcuları ülkelerine taşıyacak olan uçak Malta tescilli Hi FLY’a ait ve Türkiye operasyonunu Merkür Havacılık gerçekleştiriyor. Merkür’den alınan bilgiye göre; 9H-MIP tescilli A380, Portekiz’den kalkış yaparak, 22:45’de yolcularını almak üzere Dalaman’a teker koyacak.

2 saat Dalaman’da kalacak olan A380, London Gatwick'e gitmek üzere 00:45’te Dalaman’dan havalanacak.

Şirkete Dalaman’da yer hizmetlerini Çelebi Hava Servisi verecek. Yine Merkür’ün verdiği bilgiye göre Dalaman için tüm izinler alınmış olup önümüzdeki günlerde yine aynı operasyon için A380’in gelme ihtimalinin olduğu söyleniyor.

Thomas Cook tur şirketinin iflası nedeniyle mağdur durumda kalan turistler için Dalaman havalimanına Airbus A380 uçağı gelecekmiş bu akşam.

Koray C.
4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 19:58

Portekizden bir A380 yola çıktı sanırım bu geliyor

sayfa 107
« önceki   123 ... 106107108 ... 115116117   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM