Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yerli Tankımız Altay
« önceki   123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 33
veysel döker
1 ay önce - Sal 17 Eyl 2019, 16:26

Alıntı:
O zaman yapamazlarsa beceriksizlik bunun adı başka birşey değil.

Basite alınacak kolay işler değil. Çok çalıştıklarını yakinen biliyorum. Dışarıda avuçlarını ovuşturup başaramadılar demek için bekleyen çok insan var maalesef. Destek olmak lazım.

BMC'yi Ethem Sancak'ı yada Erdoğan ve hükümetini sevmeyebilirsiniz anlarım ama milli davada karşı tarafta durmak da ne bileyim doğru gelmiyor.

mehmuztr
1 ay önce - Sal 17 Eyl 2019, 16:32

Şirketleri takım tutar gibi yada siyasi sebeplerle savunmamak ya da yermemek gerekir. BMC'de için de geçerli diğer şirketler için de geçerli. Başarılı işlerini öveceğiz, arkasında durup destek de olacağız ama bu bariz olan şeyleri söylemeye, yanlışlara itiraz etmeye engel değil ya da şirketi savunmak için yalanlar uydurmaya gerekçe olamaz. Seri üretim işindeki gecikmeler iyice miğde bulandırmaya başladı. Sen bu işe talip olmuş bu işi yaparım demiş bir firmasın. İhaleye girip taahhüt verirken 100 kere hesap edip bir kere açıklamak zorundasın. 18 ayda teslim edeceğim diye işi almışsan bu taahhütü yerine getirmek için elinden geleni yapacaksın. Taahhüdünü yerine getirememişsen, işi geciktirmişsen sorumluluğu da alacaksın. Bu işlerin bir bedeli olmalı. Sözleşmelerde gecikmeler için yaptırımlar olmalı.

İSMAİL ÇELİK

1 ay önce - Çrş 18 Eyl 2019, 09:12

Alıntı:
Basite alınacak kolay işler değil. Çok çalıştıklarını yakinen biliyorum. Dışarıda avuçlarını ovuşturup başaramadılar demek için bekleyen çok insan var maalesef. Destek olmak lazım.

BMC'yi Ethem Sancak'ı yada Erdoğan ve hükümetini sevmeyebilirsiniz anlarım ama milli davada karşı tarafta durmak da ne bileyim doğru gelmiyor.

Veysel Efendi ben avuç ovuşturmuyorum,bir an önce 250 adetin üretilip Tsk verilmesini istiyorum.Tank muharebede kullanılsınki asıl o zaman anlayacağız iyi ve kötü yanlarını ona göre geliştirmeler yapacağız.Ama bugüne kadar ilk defa tank yapıyoruz,1500hp güç üreten motor yapmamış 18 ayda veririm demek sırf kamuoyunu oyalamaktan başka bir şey şey değil.

Çıkmış birde 70 ton gelen tankın zırhından feragat etmeden 60 ton altına indireceğiz diyor,bunun niye olamayacağını yukarıda yazdım.

BMC otobüsleri ni sevmem bu arada yalan yok.

İSMAİL ÇELİK

1 ay önce - Çrş 18 Eyl 2019, 09:18

Alıntı:
Altay'ın ilk üretimleri yerli motor hazır olana kadar MTU motor ile yapılacak. Başka bir motor arayışı yok. Gecikmenin motor ile alakası yok.

Mehmuztr doğru birşey yazmış eksi vermişler.

Yakup

1 ay önce - Çrş 18 Eyl 2019, 11:49

Alıntı:

2023'te yerli tank motoru

Bir taraftan da tankın motorunu yerlileştirmeye çalıştıklarını ifade eden Öztürk, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bin 500 beygirlik, şanzımanıyla beraber motoru yerlileştirmeye çalışıyoruz. Bu da bir aksilik çıkmazsa ilk tankımızın üzerine 2023'te koyacağız. Bundan sonra hiçbir ülkeye bağımlılığımız kalmadan bu araçları üretmeye devam edeceğiz. Sorumluluğumuzun ağır olduğunu biliyoruz. Ülkemize hizmet etmeye çalışıyoruz. bunu daha da ileriye götürmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Ama bu tek başınıza yapılan bir operasyon değil. Türkiye'deki yerli firmalarla beraber ortaklaşa bu işi yürütmeye çalışıyoruz."

Cok önemli bir hedef!!!

Artik almanlilardan "onlari kullanamazsiniz" duymayiz insallah…

mehmuztr
1 ay önce - Çrş 18 Eyl 2019, 13:28

Sözleşmede yazanı, BMC yetkililerinin kendi ağzıyla söylediklerini yazıyoruz ama yinede eksi veriliyor. Amaç üzüm yemek olmayınca işte böyle oluyor. Ha ideolojik taassupla firmayı karalamak için yalan söyleyenler ha yine ideolojik taassupla firmayı övmek için yalan söyleyenler. Al birini vur ötekine. Amaç doğruyu öğrenmek, aktarmak, bulmak değil.

A.B.ÜNVER
1 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 14:28

(+)

(+)

Polatlı Topçu Okulu

İSMAİL ÇELİK

1 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 09:34

Fotodaki tank değil arkadaşlar,kundağı motorlu top(45 dereceden fazla dikebiliyorsa namluyu obüs)dur.Hareket kabiliyeti arttığı için topun naklini kolaylaştırır.Hafif bir zırh vardır üstünde tank gibi değildir,balistik koruma ve şarapnele karşı personeli korur.Birde yakına kadar sızan düşmana karşı 7,62mm. mak. tüfeği vardır.Bizim basın haber yapıyor bazen bunlarada tank diyor,tank ile kundağı motoru ayıramayan çok bilmiş medyamız var.

murad_1299
1 ay önce - Cmt 21 Eyl 2019, 09:53

Obüslerin sanırım tepenin arkasına ateş açma gibi bi yetenekleri oluyor bu namlularının büyük açılı olmalarından ötürü

İSMAİL ÇELİK

4 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 11:31

Evet Fırtına-1 obüsü atış menzili 40km.

sayfa 33
« önceki   123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET