Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 319
Resul GUL
10 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 22:22

POSTA ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) ve Adana Filatelistler Derneği işbirliği ile Adana'da ilk defa Büyüksaat Kulesi'nin pulu çıkartılıyor.

Detaylar :

Alıntı:
Adana Filatelistler Derneği Başkanı Bülent Candemir, "Adana'nın PTT tarihi boyunca 4 kez pulu çıktı. Bu yıl ise Büyüksaat'in ilk defa bir posta pulunda kullanılacak olması bizi çok mutlu etti" dedi.

Merkez Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi'ndeki PTT ofisinde gerçekleşen Büyüksaat pullarına ilk damga işlemine katılan filateristler ve PTT çalışanları, yüzlerce pulu tek tek damgalayarak satışa hazır hale getirdi.

Adana Filatelistler Derneği Başkanı Bülent Candemir, Büyüksaat'in ilk defa pullarda kullanılmasından dolayı heyecanlı ve mutlu olduklarını söyleyerek, "Yılın belli zamanlarında PTT'nin çıkardığı pullara bulunduğu kentlere göre ilk gün damgası yapılır.

Bu yıl ise 2 Nisan tarihinden itibaren Adana Büyüksaat pulu basılmaya başlandı. Burada da ilk gün damgalarıyla pullarımız satışa hazır hale geliyor.
Biz pul koleksiyoncuları de özel günlerde bu özel pulları kaçırmamaya özen gösteririz" dedi.

ATATÜRK EVİ VE KALELER DE OLACAK

Adana'nın PTT tarihi boyunca 4 kez pulu çıktığını ve bu çalışmaların Varda Köprüsü, şehirler serisi olduğunu belirten Candemir, ileriki süreçte Atatürk Evleri, Yılan Kale ve Toprak Kale gibi kentin simgesi olan yerlerin de pul çalışmalarını yapacaklarını söyledi. Büyüksaat pullarının PTT şubelerinden 2 TL karşılığında satın alınabileceğini dile getiren Candemir, şöyle konuştu:

"Pul bir ülkenin tarihini, kültürünü anlatan önemli bir simgedir. O ülkede çıkan pul kesinlikle kendisine ait simgelerle basılır. Ayrıca bu yıl Milli Mücadele'nin 100'üncü yıldönümü olması sebebiyle 9-13 Mayıs tarihleri arası Adana'da bir pul sergimiz olacak. Tarihimizi yansıtacak bu sergimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz."

https://www.google.com.tr/amp/s/m.haberler.com/am ...55-haberi/ceyhanlı umut
7 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 20:13

http://fotogaleri.haberler.com/iste-turkiye-nin-e ...sehirleri/
Yaşanılabilirlikte 21. Sıradaymışız eskiden 51. idik yükselmişizYnstrn
6 ay önce - Prş 01 Ağu 2019, 19:31
Memleketimiz, Güler misin? ağlar mısın?

önens
6 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 13:07

Adana’da bir firma tarafından üretilen fıstık kurutma makinesiyle, Antep fıstığının 3 günlük kurutma süresi 1 saate düşüyor. 4 ay süren proje ve yerli imkanlarla imal edilen fıstık kurutma makinesi, Karkamış ilçesine bağlı Yeşerti Mahallesi’nde çiftçinin hizmetine açıldı.

“Hayal etmiyoruz, üretiyoruz”
Fıstık kurutma makinesini üreten firmanın yetkilisi Alper Yakup Kuş, "Antep fıstığının ülke ekonomisinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Biz de bu üründe önemli bir eksikliği gördük. İlkel olarak yüzyıllardan beri süregelen yöntemi değiştirmek istedik. Tarladan toplanan fıstık, kabuğu soyulup beton zeminde kurumaya bırakılıyordu. Burada büyük bir eksiklik vardı. Günümüzde ultraviyole ışınlarının daha dik gelmesinden dolayı ürün üzerine zararlı bir şekilde yansıyor. Tat ve aromalarda bozulmalar oluşuyordu. Biz üretim firması olarak, ülkemizin kurutma makinesine ihtiyacı olduğunu ve bu eksikliğin giderilmesi gerektiğini düşündük. Yıllardır bu sektörde hizmet verdiğimiz için harekete geçtik. Uzun süren ArGe çalışmalarımız sonucunda ortalama 56 yılın sonucunda bu fıstık kurutma makinesini devriye almış bulunmaktayız. Bu makineyle denemeleri yapacağız. Antep fıstığı makinemizde organik olarak çıkmış olacak. Daha doğal, daha organik ve daha homojen bir şekilde kurutma sağlayacağız. Biz hayal etmiyoruz üreteceğiz dedik ve bu makineyi ürettik. Oturtmuş olduğumuz bu temel taşını daha da ileriye götüreceğiz. Bugün bir Amerikalı, bir Alman, bir İtalyan makineler yapabiliyorsa biz niye yapmayalım, bizim onlardan neyimiz eksik? Biz bunu diyerek kendimize ilham yolu bulduk" diye konuştu.

Çiftçi makineden memnun kaldı
Yeşerti Mahallesi’nde çiftçilik yapan Antep fıstığı üreticisi Ercan Gören, fıstık kurutma makinesinden memnun kaldıklarını söyleyerek, “Daha önceleri kabuğundan ayırdığımız Antep fıstığını kurutmak için beton zemine seriyorduk ve 3 gün bekliyorduk. Bu makine bizim işimizi kolaylaştıracak. Yaklaşık 1 ton Antep fıstığı 1 saat içerisinde kuruyor ve böylelikle ürünlerimizi daha çabuk satışa sunuyoruz. Makineye emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.


Mustafags
6 ay önce - Prş 08 Ağu 2019, 21:33

VALİ DEMİRTAŞ HAVUTLU SANAYİ SİTESİNİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir ilçesi Havutlu bölgesinde kurulacak olan “Havutlu Sanayi Sitesi” nin temel atma törenine katıldı.

Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı temel atma töreninde Adana Madeni Sanatkârlar, Tornacılar, Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Veysel Bulat, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Vali Mahmut Demirtaş birer konuşma gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar konuşmasında; kentin sanayi alanında hak ettiği konumda olmadığını ama bu tür projeler sayesinde gelişerek daha güzel yerlere gelineceğini söyledi. Bu tip projelerin artması gerektiğine dikkat çeken Karalar, “Yüreğir Sanayi Sitesi kötü durumdaydı. Valimiz, Yüreğir Belediye Başkanımız ile birlikte oradaki esnafımızı mağdur etmeyecek şekilde projemizi tamamlayacağız.” diye konuştu. Başkan Karalar’ın konuşmasının ardından konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş; kent dışında oturup araçlarında sorun yaşayan bir vatandaşın Yüreğir’e kadar gelmek zorunda kalmadan yeni kurulacak çarşıda araç bakımını yaptırabileceğini belirtti. Şimdiki Sanayi Çarşısı’nın mevcut konumunun kentte probleme yol açtığını dile getiren Vali Demirtaş, “Yeni kurulacak yerde hem üretim hem de istihdam artmış olacak. Uzun zamandan beri bu proje üzerinde çalışıyorduk. Burada işlerini yürütecek esnaflarımızın rahat ve verimli çalışması için elimizden geleni yapacağız.” dedi ve sözlerini ‘‘Havutlu Sanayi Sitesinin ülkemize, Adana’mıza ve Adanalı hemşerilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Sanayi sitesinin hayata geçmesinde emeği bulunan Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanıma, Yüreğir Belediye Başkanıma ve Havutlu Sanayi Sitesi Yönetimine teşekkür ediyorum.’’ ifadeleriyle sürdürdü.

570 adet iş yeri, bankalar için ayrılmış özellikli iş yerleri, cami, restoran ve geniş bir yeşil alana sahip olacak

Adana Valiliği Resmi web sitesinden alıntıdır.01 yakup
5 ay önce - Prş 05 Eyl 2019, 13:4801 yakup
5 ay önce - Prş 05 Eyl 2019, 13:49

01 yakup
5 ay önce - Cmt 07 Eyl 2019, 00:53


(+)

(+)

(+)


Ufuk ÖNTEMEL

5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 12:31

Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan kesin korunacak hassas bölgeler ilan edildi. Adana’dan Karataş Tuzla Lagünü ve Pozantı Şekerpınarı bu listede yer aldı.

https://www.google.com.tr/amp/s/m.sabah.com.tr/gu ...s-alan/amp


kaan0703
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 15:28

Tuzla nin 30 km batisi turizm bolgesi biraz kuzeyi havaalani yapiyorlar burasida boyle ilan ediyorlar kim karli cikiyorsayfa 319
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET