Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Sanayi ve Ticaret
« önceki   123 ... 474849

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 49
Akademisyen 01
1 hafta önce - Sal 10 Eyl 2019, 21:57

Bilgi için teşekkürler 👍🏻 Dün gördüğüm midibüs de Temsa Md7 Plus'mış. Bu da galiba yurt dışı için üretim👍🏻


(+)


önens

6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 10:35Türkiye sanayisinin ‘metal hipermarketi
58 yıl önce Adana’da 50 metrekarelik bir alanda kurulan Teknik Metal, bugün Türkiye sanayisinin ihtiyaç duyduğu metalleri devasa stok alanlarından ülkenin dört bir yanına ulaştıran ‘metal hipermarkete’ dönüştü. Şirket, son olarak İstanbul’da paslanmaz çelik levha, rulo, boru ve profil stoklama imkânı sunacak dev alanı hizmete sundu.


Paslanmaz çelik yassı ve uzun malzeme gruplarında, sanayiciye uluslararası standart ve kalitede, rekabetçi fiyatlarla ürün tedarik eden Teknik Metal, İstanbul’da etkinliğini artırıyor. Teknik Metal Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Şire, İstanbul Kıraç’ta 6 bin 300 metrekarelik alan üzerinde oluşturdukları yatırımla paslanmaz çelik levha, rulo, boru ve profil stoku yatırımlarının tamamlandığını söyledi. Şire, “Bu yatırımla müşterilerimize daha etkin hizmet vereceğiz” dedi.


İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
1961 yılında Adana’da 50 metrekarelik alanda hizmet vermeye başlayan Teknik Metal’in bugün sektörünün öncüleri arasına girdiğini belirten Şire, “2010 yılında Adana’da kurulan ‘Paslanmaz Çelik Servis Merkezi’ bölgede ilk oldu. 52 bin metrekare alana yayılmış merkezde 4 rulo açma ve boy kesme, 4 dilme ve 1 taşlama hattı ile hizmet veriliyor. Yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yeni devreye aldığımız boy kesme hizmetiyle Çukurova’da bir ilke daha imza attık. Devreye alınan yeni makine hattı, 4 mm ila 16 mm kalınlık aralığında ve maksimum 2,5 metre enindeki paslanmaz çelik rulolarda, 12 metreye kadar, boy kesme hizmeti sağlamaktadır. Böylece dünyada üretimi olan tüm rulolarda katma değer yaratma imkânına kavuştuk. Yurtiçine yayılmış 8 stok sahası, Paslanmaz Çelik Servis Merkezi, Karbon Çelik Servis Merkezi, Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Fabrikası, Adana merkez ve İstanbul satış şubelerimizle hizmet veriyoruz. Mersin Serbest Bölge’de bulunan Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Fabrikası’nda müşteri taleplerine uygun hammaddeden, kesirli ebatlar dâhil, her ebatta paslanmaz çelik çubuk ve tel üretimi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

20 BİN TONLUK MALZEME STOKU
Türkiye’nin her bölgesine hizmet verdiklerini söyleyen Şire, Teknik Metal olarak asgari 20 bin tonluk malzeme stokuyla faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Paslanmaz çelikte rulo, levha, çubuk, lama, köşebent, tel, dört köşe, altı köşe, boru ve profil ürünlerini stoklarımızda sürekli olarak bulundurarak sanayicilerimizin ihtiyaçlarına anında cevap veriyoruz. Ayrıca galvanizli ve karbon çelikler, alüminyum, bakır, pirinç, bronz gibi metalleri ve sanayi plastiklerini de tedarik ederek müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Bu özelliğimiz ile metal sektörünün hipermarketi konumundayız. Yurtdışında Rusya, Sırbistan, Mısır, Tunus, BAE, Ukrayna, Polonya, Ürdün, Gürcistan, Azerbaycan, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Slovenya, Polonya, Çek Cumhuriyeti gibi birçok ülkeye ihracatımız bulunuyor. Mersin ve İstanbul limanlarından tüm dünyaya malzeme tedarik ediyoruz” ifadelerini kullandı.


http://www.refleksgazetesi.com/turkiye-sanayisini ...keti/6463/


önens

5 gün önce - Cum 13 Eyl 2019, 10:33
SASA’dan 12 Milyar Dolarlık Yatırım
Sasa Polyester, Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yaklaşık 12 milyar dolarlık yatırımla entegre petrokimya tesisleri ve tesislerin kullanacağı bir liman kuracak.

Kaynak: Dunya.comönens

16 saat önce - 15:39 (dün)'Startup Weekend Women' Adana'da

Dünyanın her yerinden binlerce kadın girişimcinin katılacağı Startup Weekend Women etkinliği Adana'da düzenlenecek.

Yoğun bir girişimcilik kampı ve yarışması olan Startup Weekend bu defa kadın girişimcilerin iş fikirlerini masaya yatırıyor. Hayallerinin peşinden koşan kadın girişimcilerin başarılı startup'lar ortaya çıkartmaları için düzenlenen Startup Weekend Women'da, ekipler 3 gün sürecek bir tekno girişim eğitiminin ardından jüriye yapacakları sunumlarla yarışacaklar. Yarışmak ve dereceye girebilmek için kampın tamamına katılmak ve en az 3 kişilik bir ekip içinde, başlangıç seviyesindeki bir girişim üzerinde çalışmak gerekiyor.

20-22 Eylül tarihlerinde Adana Girişimcilik Merkezi, Startup Weekend - Women etkinliğine ev sahipliği yapacak. Katılacak girişimcilerin iş fikrinin yeni (başlangıç seviyesi - henüz prototip veya satış aşamasına gelmemiş olması) gerekiyor. Katılımcıların üç gün boyunca sürekli ekip çalışmasında olması ve workshoplara katılımı bekleniyor. Ekipler kadın erkek karma olabiliyor, ancak iş fikri sahibi, yani kurucunun kadın olması gerekiyor.

Kurucusu kadın olan her ekibin kadın erkek karışık da katılabileceği Startup Weekend - Women'da kazanan ekibi, 2020'de Singapur'daki finallere katılma şansı yakalayacak.sayfa 49
« önceki   123 ... 474849
ANA SAYFA -> ADANA