Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Sanayi ve Ticaret
« önceki   123 ... 484950 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 49
Akademisyen 01
5 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 21:57

Bilgi için teşekkürler 👍🏻 Dün gördüğüm midibüs de Temsa Md7 Plus'mış. Bu da galiba yurt dışı için üretim👍🏻


(+)
önens
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 10:35Türkiye sanayisinin ‘metal hipermarketi
58 yıl önce Adana’da 50 metrekarelik bir alanda kurulan Teknik Metal, bugün Türkiye sanayisinin ihtiyaç duyduğu metalleri devasa stok alanlarından ülkenin dört bir yanına ulaştıran ‘metal hipermarkete’ dönüştü. Şirket, son olarak İstanbul’da paslanmaz çelik levha, rulo, boru ve profil stoklama imkânı sunacak dev alanı hizmete sundu.


Paslanmaz çelik yassı ve uzun malzeme gruplarında, sanayiciye uluslararası standart ve kalitede, rekabetçi fiyatlarla ürün tedarik eden Teknik Metal, İstanbul’da etkinliğini artırıyor. Teknik Metal Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Şire, İstanbul Kıraç’ta 6 bin 300 metrekarelik alan üzerinde oluşturdukları yatırımla paslanmaz çelik levha, rulo, boru ve profil stoku yatırımlarının tamamlandığını söyledi. Şire, “Bu yatırımla müşterilerimize daha etkin hizmet vereceğiz” dedi.


İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
1961 yılında Adana’da 50 metrekarelik alanda hizmet vermeye başlayan Teknik Metal’in bugün sektörünün öncüleri arasına girdiğini belirten Şire, “2010 yılında Adana’da kurulan ‘Paslanmaz Çelik Servis Merkezi’ bölgede ilk oldu. 52 bin metrekare alana yayılmış merkezde 4 rulo açma ve boy kesme, 4 dilme ve 1 taşlama hattı ile hizmet veriliyor. Yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yeni devreye aldığımız boy kesme hizmetiyle Çukurova’da bir ilke daha imza attık. Devreye alınan yeni makine hattı, 4 mm ila 16 mm kalınlık aralığında ve maksimum 2,5 metre enindeki paslanmaz çelik rulolarda, 12 metreye kadar, boy kesme hizmeti sağlamaktadır. Böylece dünyada üretimi olan tüm rulolarda katma değer yaratma imkânına kavuştuk. Yurtiçine yayılmış 8 stok sahası, Paslanmaz Çelik Servis Merkezi, Karbon Çelik Servis Merkezi, Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Fabrikası, Adana merkez ve İstanbul satış şubelerimizle hizmet veriyoruz. Mersin Serbest Bölge’de bulunan Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Fabrikası’nda müşteri taleplerine uygun hammaddeden, kesirli ebatlar dâhil, her ebatta paslanmaz çelik çubuk ve tel üretimi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

20 BİN TONLUK MALZEME STOKU
Türkiye’nin her bölgesine hizmet verdiklerini söyleyen Şire, Teknik Metal olarak asgari 20 bin tonluk malzeme stokuyla faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Paslanmaz çelikte rulo, levha, çubuk, lama, köşebent, tel, dört köşe, altı köşe, boru ve profil ürünlerini stoklarımızda sürekli olarak bulundurarak sanayicilerimizin ihtiyaçlarına anında cevap veriyoruz. Ayrıca galvanizli ve karbon çelikler, alüminyum, bakır, pirinç, bronz gibi metalleri ve sanayi plastiklerini de tedarik ederek müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Bu özelliğimiz ile metal sektörünün hipermarketi konumundayız. Yurtdışında Rusya, Sırbistan, Mısır, Tunus, BAE, Ukrayna, Polonya, Ürdün, Gürcistan, Azerbaycan, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Slovenya, Polonya, Çek Cumhuriyeti gibi birçok ülkeye ihracatımız bulunuyor. Mersin ve İstanbul limanlarından tüm dünyaya malzeme tedarik ediyoruz” ifadelerini kullandı.


http://www.refleksgazetesi.com/turkiye-sanayisini ...keti/6463/


önens
5 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 10:33
SASA’dan 12 Milyar Dolarlık Yatırım
Sasa Polyester, Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yaklaşık 12 milyar dolarlık yatırımla entegre petrokimya tesisleri ve tesislerin kullanacağı bir liman kuracak.

Kaynak: Dunya.comönens
5 ay önce - Çrş 18 Eyl 2019, 15:39'Startup Weekend Women' Adana'da

Dünyanın her yerinden binlerce kadın girişimcinin katılacağı Startup Weekend Women etkinliği Adana'da düzenlenecek.

Yoğun bir girişimcilik kampı ve yarışması olan Startup Weekend bu defa kadın girişimcilerin iş fikirlerini masaya yatırıyor. Hayallerinin peşinden koşan kadın girişimcilerin başarılı startup'lar ortaya çıkartmaları için düzenlenen Startup Weekend Women'da, ekipler 3 gün sürecek bir tekno girişim eğitiminin ardından jüriye yapacakları sunumlarla yarışacaklar. Yarışmak ve dereceye girebilmek için kampın tamamına katılmak ve en az 3 kişilik bir ekip içinde, başlangıç seviyesindeki bir girişim üzerinde çalışmak gerekiyor.

20-22 Eylül tarihlerinde Adana Girişimcilik Merkezi, Startup Weekend - Women etkinliğine ev sahipliği yapacak. Katılacak girişimcilerin iş fikrinin yeni (başlangıç seviyesi - henüz prototip veya satış aşamasına gelmemiş olması) gerekiyor. Katılımcıların üç gün boyunca sürekli ekip çalışmasında olması ve workshoplara katılımı bekleniyor. Ekipler kadın erkek karma olabiliyor, ancak iş fikri sahibi, yani kurucunun kadın olması gerekiyor.

Kurucusu kadın olan her ekibin kadın erkek karışık da katılabileceği Startup Weekend - Women'da kazanan ekibi, 2020'de Singapur'daki finallere katılma şansı yakalayacak.


önens
4 ay önce - Çrş 02 Ekm 2019, 11:52
Ekonomimize sıçrama yaptırması beklenen Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi’nin ilk endüstriyel üretim projesi olan polipropilen üretim tesisinin yatırım projesi hayata geçiriliyor. Bu çerçevede en somut adım geçtiğimiz hafta atıldı.

Dünyada birçok stratejik müteahhitlik projesine imza atan Rönesans Holding, petrokimya üretiminde uluslararası aktör olmanın kararını verdi. Rönesans Holding, petrokimya yatırımlarının müteahhitliğinde tecrübe kazanmış bir şirket. Gazprom’dan Lukoil’e, Botaş’tan Sonatrach’a birçok dev şirketin endüstriyel tesisini kuran Rönesans, şimdi kendi üretim tesisini Ceyhan’da kurma kararı aldı.

Rönesans, kurucu işletici olarak görev alacağı Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi’nde 450 bin ton kapasiteli polipropilen üretecek. Üstelik çok akılcı seçilmiş etkin ortaklarla birlikte. Ortaklık ve lisans anlaşmasını polipropilen üretiminde dünyanın deneyimli şirketleri Cezayirli Sonatrach ve Güney Koreli GS E&C ile yapan Rönesans, yatırımın finansman konusunu da çözmüş durumda. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak, söz konusu projeleri için finans kuruluşlarından beklediklerinin iki katı ilgi gördüklerini açıkladı.

Plastik sektöründe kritik öneme sahip polipropilen, tarımdan savunma sanayiine, inşaattan sağlığa çok geniş bir alanda kullanılıyor. Türkiye, yılda yaklaşık 2 milyon ton polipropilen ithal ediyor. Rönesans, yatırımıyla 2 milyon tonun 450 bin tonunu üretmeye talip oluyor.

Türkiye’nin tükettiği polipropilenin yüzde 80’e yakın kısmı, Çukurova ve Gaziantep’in bulunduğu coğrafyada yer alan sanayi kuruluşları tarafından kullanılıyor. Dolayısıyla bu yatırım bölgede polipropilen kullanan sanayicilerin maliyetlerini düşürecek ve dünyayla rekabet şanslarını artıracak.
Özetle, üretilecek ürün doğru. Yatırım izinleri alınmış, gerekli protokoller yapılmış. Yatırımın finansmanı hazır, yer doğru seçilmiş. Proje ortakları güçlü…

2 bin kişiye istihdam sağlayacak yatırımda en geç önümüzdeki yıl temel atılacak.
Dahası, Rönesans Holding kendi yatırımını yaparken işletmecisi olacağı Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi’ne benzer yatırımları çekme çabasını da sürdürecek. Dr. Erman Ilıcak, 1,4 milyar doları kendi yatırımları olmak üzere bölgeye önümüzdeki 10 yıl içerisinde 15 milyar dolar yatırım çekme hedeflerinin bulunduğunu söyledi. Bu faaliyetlerini de Avrupa’nın en büyük endüstri bölgesi işletmecisi Port of Rotterdam ile birlikte gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

10 yıl içerisinde 15 milyar dolarlık yatırım dünyanın neresine yapılsa bölgenin gelir düzeyini, refahını artırır. Bu yatırım Çukurova gibi önemli bir merkezde gerçekleştiriliyorsa, çarpan etkisi yaratır.

Dolayısıyla Adana’nın merkez olduğu Doğu Akdeniz Bölgesi’ni çok farklı bir 10 yıl bekliyor.

http://www.refleksgazetesi.com/yazarlar/mehmet-ul ...o2gSoOOowMsayfa 49
« önceki   123 ... 484950 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA