Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 189
mustafa1981
5 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 11:17

Alıntı:

AK Parti'nin 'PKK'yı kınama' önergesini CHP'liler reddetti
Türkiye'nin birçok yerinde peş peşe çıkan orman yangınlarının altından terör örgütü PKK çıktı. Teröristler 27 ormanlık alanı kendilerini ateşe verdiğini itiraf etmesine rağmen, CHP ve İyi Parti'den hiçbir açıklama gelmedi. Bu gelişmelerden sonra İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti'nin PKK yangınlarını kınayan önergesi CHP'liler tarafından reddedildi. AK Parti meclis üyeleri, PKK karşısında sessiz kalan CHP'lilere tepki gösterdi.
Haber Merkezi 09 Eylül 2019, 23:20 Son Güncelleme: 09 Eylül 2019, 23:35 AA
İzmir'deki büyük yangınları terör örgütü PKK üstlenmişti.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Partili üyenin Karabağlar yangınıyla ilgili PKK'nın kınanmasına ilişkin verdiği önerge reddedildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin eylül ayı birinci oturumu, Başkan Tunç Soyer başkanlığında yapıldı.

Toplantıda söz alan AK Parti Meclis Üyesi Erhan Çalışkan'ın, "Karabağlar ve Menderes bölgesindeki yangınları çıkaran eli kanlı PKK terör örgütü ve bu örgütü destekleyen tüm siyasi parti, kuruluş, kurum, sivil toplum örgütü ve basın organları ile bu örgütü kullanan uluslararası güçler ve yabancı devletleri İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi olarak lanetliyoruz." metniyle kınanmasına ilişkin meclis gündemine sunduğu önerge görüşüldü.

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu, Çalışkan'ın verdiği önergeye tepki gösterdi.

Tüm siyasilerin PKK terörünü lanetlediğini belirten Özuslu, "Orman yangını ile alıp başka bir noktaya doğru götürmenin ne orman yangınına faydası var ne bu meclise ne de bizim devletimizin PKK ile yaptığı mücadeleye. Burada hiç kimsenin, ne benim ne de CHP'li arkadaşlarımın PKK konusunda ortaya koydukları tavrı yargılamaya, bu tavrın herhangi bir şekilde tartışmaya açmasına gönlümüz razı değil. Netiz bu konuda, tereddüt olan bir konu değil. Bu belanın hepimiz tarafından anlaşıldığını, bu noktada ortak olduğumuz konusunda bir tereddüt yok." ifadesini kullandı.
Çalışkan ise meclis çatısında olup da PKK'ya kimsenin destek vereceği konusunda bir şüphesinin olmadığını ama toplumda orman yangınları kadar PKK konusunda da ciddi bir hassasiyet bulunduğunu söyledi.

CHP grubunun oylarıyla reddedildi
"İzmir'i yakanları protesto edelim" dediğini vurgulayan Çalışkan, "Önerilerimle ilgili bir şeyler söylenseydi daha mutlu olurdum." ifadesini kullandı.

Çalışkan'ın meclis gündemine sunduğu önerge, AK Parti, MHP ve İYİ Parti gruplarının kabul oylarına karşı, CHP grubunun oylarıyla reddedildi.
Oylamada, Çalışkan'ın verdiği PKK'nın şehit ettiği İzmirli polis, asker, öğretmen ve tüm kamu görevlileri ile sivil vatandaşların ailelerine yardım edilmesi, çocuklarının okutulması için yardım düzenlenmesi konusunda banka hesabı açılması için gerekli mecralardan izin alınması önergeleri de reddedildi.

Soyer ise verilen önergeler nedeniyle gündeme geçemediklerine değinerek, şunları kaydetti:


"Meclis üyelerince hazırlanan bu önergeler bundan sonra en az 24 saat önce meclis başkanlığına sunulacak. Bundan sonra son dakikada hiçbir şeyi gündeme almayacağım. 24 saat önce önergeyi verdiğiniz takdirde biz de bunu değerlendireceğiz. Hiç gündemimizde olmayan onlarca şeyi dinledik ama bunun bir sonu yok. Siz konuşun, onlar size yanıt versin derken meclisi kapatıp gidelim."
"Kardeşinizin o makamda olmasını doğru bulmuyoruz"
Toplantıda ayrıca belediye bütçesinden İzmir Turizm Tanıtım Vakfı'na 8 milyon 948 bin liranın aktarılması tartışma yarattı.

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Soyer'in kardeşinin vakıfta genel sekreter olduğunu hatırlatarak, "Yapısal anlamda kardeşinizin gönüllü ya da gönülsüz ücret karşılığı ya da ücretsiz o makamda olmasını doğru bulmuyoruz. O para karşılığında sadece video hazırlanacak. Biz İzmir'in tanıtılması konusunda karşı duruş sergilemiyoruz. Biz bunun bir vakıf üzerinden yapılmasına karşıyız." şeklinde konuştu.


https://www.yenisafak.com/gundem/ak-partinin-pkky ...ti-3505519
Adamlar daha pkk yı bile kınayamıyorlar. Geçmişte ağaç diye Türkiye yi milyarlarca dolar zarara uğratanlar pkk nın orman yangınlarına sus pus oldular nedense?
Demek ki pkk ne yapsa bunlara göre haklı! Allah sizi bildiği gibi yapsın!


mustafa1981
5 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 12:50

Alıntı:
ABD’nin 11 Eylül oyununa ilişkin konuşan Abdurrahman Dilipak: 11 Eylül İsrail, ABD ve NATO'nun iç hesaplaşmasıdır
11 Eylül 2001’de New York'taki Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıların üzerinden 18 yıl geçti. Saldırının 18’inci yıl dönümü nedeniyle yeniakit.com.tr’ye konuşan Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, “Türkiye’de 12 Eylül 1980 darbesi ne ise ABD’nin de 11 Eylül 2001 darbesi aynısıdır. Saldırının üzerinden 18 yıl geçti fakat gerçek hala gizli. Belki de 3. Dünya Savaşı 11 Eylül 2001’de ABD’de başlatıldı. 11 Eylül, İsrail’in, NATO’nun, ABD’nin, Dolar’ın, AB’nin geleceği ile ilgili farklı görüş sahiplerinin iç hesaplaşmasının bir ürünüdür.” dedi.
10 Eylül 2019 Salı 12:07
ABD’nin 11 Eylül oyununa ilişkin konuşan Abdurrahman Dilipak: 11 Eylül İsrail, ABD ve NATO'nun iç hesaplaşmasıdır


Murathan Seyitoğlu yeniakit.com.tr

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Amerika’yı derinden sarsan 11 Eylül saldırılarına ilişkin yeniakit.com.tr’ye konuştu.

“11 Eylül saldırısı ABD’nin Irak’a girmesinin bahanesi olarak kullanıldı”
Üzerinden 18 yıl geçen 11 Eylül saldırılarının arka planına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Abdurrahman Dilipak, “ABD saldırıdan El-Kaide'yi suçladı. Daha sonra Usame Bin Laden’in öldürüldüğü açıklandı. Daha yakın zamanda da, Trump saldırının faturasını Suudi Arabistan’a çıkarttı ve Suudilerin 1 Trilyon dolara yakın parasına el koydu. Saldırı aslında ABD’nin Irak’a girmesinin bahanesi olarak da kullanıldı.

11 Eylül 2001’de Beyazsaray ve Pentagon’dan ayrı olarak ikiz kulelere yönelik intihar saldırısının ardından Enron’un iflasına giden yolda, saldırıların ABD içinde bir örtülü hesaplaşma olduğu ve bir darbe girişimin önlendiği şeklinde yorumlara yol açsa da sonuçta dışa yansıyan bir hesaplaşma yaşanmadı.” şeklinde konuştu.

“Bugünkü hesaplaşma 11 Eylül’ün devamı mı?”
Dünya siyaseti ve güvenlik stratejilerinde dönüm noktası kabul edilen 11 Eylül'ün bugüne dair yansımasına ilişkin Abdurrahman Dilipak, şöyle konuştu:

“Kimilerine göre bugün ABD ile İngiltere, ABD ve Çin’le yaşanan krizin aslında 11 Eylül’deki derin hesaplaşmanın devamı mahiyetindedir. Bu hesaplaşma görünen devletlerarası bir hesaplaşma değil, dünya derin devletinin iç hesaplaşmasıdır. Rothchiltler ve Rocofeller ailelerinin gelecek planları ile ilgili bir savaştır. Bugünkü hesaplaşma ‘11 Eylül’ün devamı mı?’ sorusunu sorduruyor.”

“11 Eylül, ABD’de örtülü bir darbe girişiminin adıdır”
Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, konuya ilişkin sözlerini şöyle tamamladı:

“11 Eylül, İsrail’in, NATO’nun, ABD’nin, Dolar’ın, AB’nin geleceği ile ilgili farklı görüş sahiplerinin yöntem ve hedeflerindeki farklılıklarından kaynaklanan bir iç hesaplaşmanın ürünüdür. Faturası El-Kaide’ye çıkartılan, 2.996 kişinin hayatını kaybettiği olayların ardından bugün ABD’nin sözde savaş açtığı El Kaide’nin devamı olan DAEŞ aslında bugün ABD’nin bölgedeki varlığının bahanesi olmasının ötesinde, bölgedeki diğer Müslüman topluluklara karşı bir saldırı üssü olarak görev yapıyor.

11 Eylül Hava Korsanlığı, Katliam, İntihar Saldırısı, Terörizm ile açıklanamayacak kadar karmaşık ve ABD’de örtülü bir darbe girişimin adıdır. 11 Eylül ABD’nin 12 Eylül’üdür. ‘Ultra modern’ bir darbe girişimidir. Belki de 3. Dünya savaşının başladığı gündür.”


Bazı şeyler ancak söylenmeye başlandı. 11 Eylül ün gerçek failleri acaba suçlarını ne zaman anlatacaklar Yaşlandıklarında kitaplarında anlatırlar artık.mustafa1981
5 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 14:49

Alıntı:
Teröristlere ABD kalkanı! Tek tek yerleştirdiler
ABD ve Türkiye arasındaki "güvenli bölge" görüşmeleri sürerken Suriye'den skandal bir görüntü geldi. Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik olası operasyonuna karşı ABD, PKK/PYD'li teröristlere zırhlı kulübeler gönderdi. Zırhlı kulübeler teröristlerin kazdığı tünel ve hendeklere yerleştirildi.
10 Eylül 2019 Salı 14:29
Teröristlere ABD kalkanı! Tek tek yerleştirdiler


ABD'nin Irak üzerinden TIR'lar ile gönderdiği zırhlı kulübeler, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan PKK/PYD'nin denetimindeki Resulayn ilçesine ulaştı. Kepçe yardımıyla kazılan tünel ve hendeklere bu zırhlı kulübeler yerleştiriliyor.

PKK/PYD'li teröristlerin hazırladığı tünel ve hendeklerde çok amaçlı olarak kullanmak üzere yerleştirdiği zırhlı kulübelerin Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik olası operasyonunda lojistik destek merkezi ve silahlı mücadele için kullanılacağı öne sürüldü.


https://www.yeniakit.com.tr/haber/teroristlere-ab ...23945.html


Eylül sonuna kadar anlaşma tamamlanmazsa kendimiz müdahale ederiz sözü ABD yi endişelendirmiş olmalı ki pyd lilere zırhlı kulübeler göndermişler.
Bence boşuna telaş yapıyorlar bizim operasyon yapacağımız yok zaten. Şimdiye kadar 50 defa yapılmalıydı bu operasyon.


mustafa1981
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 16:22

Alıntı:
Suudi Arabistan'dan Türkiye karşı Rumlara destek
Rumları baş müttefik olarak tanımlayan Suudi Dışişleri Bakanı Al Assaf, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin faaliyetlerini 'yasa dışı' olarak tanımladı.
Haber Merkezi | 11.09.2019 - 15:48..
Haberler Gündem
Whatsapp ile paylaş
Suudi Arabistan'dan Türkiye karşı Rumlara destek
Türkiye'nin, sondaj gemileriyle Doğu Akdeniz'de doğalgaz ve petrol araması bazı ülkelerde rahatsızlık yarattı.

Bölgeden çok uzakta olmasına rağmen Doğu Akdeniz'de, sondaj faaliyeti yürüten ülkelerin şirketleri mevcut.

ABD ve bazı AB ülkelerinin bu konuda Güney Kıbrıs'a destek vermesi, Türkiye'de tepkilere neden oldu. Güney Kıbrıs'a destek veren ülkeler arasında Suudi Arabistan'da yer aldı.

Suudi Arabistan'dan Türkiye karşı Rumlara destek


Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Abdülaziz Al Assaf, Güney Kıbrıs'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Dışişleri Bakanı Abdülaziz Al Assaf, burada Rum mevkidaşı Nikos Hristodulidis ile görüştü.


Suudi Bakan, buradaki ziyaretinde Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı Rumların yanında olduklarını belirten açıklamalarda bulundu.

Suudi Arabistan'dan Türkiye karşı Rumlara destek

"GÜNEY KIBRIS'IN YANINDAYIZ"
Bakan Al Assaf, “Türkiye’nin Akdeniz’deki yasa dışı faaliyetleri karşısında baş müttefiklerimizden Güney Kıbrıs’ın yanındayız. Askeri iş birliğimizi artıracağız.” ifadelerini kullandı.

SUUDİ BAKAN'IN GÜNDEMİNDE YİNE İSRAİL VAR

Suudi Bakan ayrıca, İsrail'in de dahil olduğu müttefiklik ağının bölgeye istikrar getireceğini iddia etti.

https://www.ensonhaber.com/suudi-arabistandan-tur ...estek.html
Suudlar elbet Allah belanızı verecek merak etmeyin.
Eceli gelen köpek cami duvarına işer misali Suudlar iyice kendilerinden tiksindirmeye çalışıyorlar anlaşıldı.
ABD bunaların 1 trilyon dolarına çöktü bunlar halen daha ABD/İsrail köpekliğinin peşindeler.
ABD/İsrail bu kadar sadık köpekleri rüyalarında görseler herhalde inanmazlardı


seymen61
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 17:02

Alıntı:
Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin faaliyetlerini 'yasa dışı' olarak tanımladı.
Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı Rumların yanında olduklarını belirten açıklamalarda bulundu.
"GÜNEY KIBRIS'IN YANINDAYIZ"
Bakan Al Assaf, “Türkiye’nin Akdeniz’deki yasa dışı faaliyetleri karşısında baş müttefiklerimizden Güney Kıbrıs’ın yanındayız. Askeri iş birliğimizi artıracağız.

bunlar ülkemize nasıl bir düşman, nasıl iki yüzlü bir ülkeymiş? bu kadar rezil duruma kadar düşeceklerini hiç tahmin etmezdim. müslümana karşı gavurla elele veren ve müslüman görünümlü münafık bir devlet. bizim yanımızda olması gerekirken baş düşmanımızla ittifak kuruyorlar. yazıklar olsun. suudi devletinin en kısa sürede o topraklardan silinip atılması ve hicazın sahipleri olan gerçek müslümanların eline geçmesi gerek.
kendi öz deniz sularımda petrol ve doğal gaz arayacağım. ama buna bir kabile devleti çıkıp hayır, sen kendi alanında arama yapamazsın. yasa dışı diyecek. cahilliğiyle ve kıt aklıyla bana karışacak. iyice azdılar, şımardılar. vahabi suudi kabilesi. bu yaptıkların hep bir kenara not ediliyor, zamanı gelince islamın bayraktarı olan Türkler sana bunları çiğ çiğ yedirtmesini çok iyi bilecek. çok pişman olacaksın. iş tuttuğun düşman israil ve rumlar seni ezmeye, parçalamaya, yerden yere vurmaya başlayınca tek çare bize sığınacaksın. ama artık çok geç olacak. işte o zaman o vurucu tekmeyi bizden yiyeceksin. Türkler kendilerine yapılan ihaneti ve kahpeliği asla unutmaz, yeri gelince cevabını çok ağır verirler.mustafa1981
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 17:15

Seymen hocam alttaki video yu izleyin Suudların nasıl bu hale geldiği güzel anlatılıyor. Vehhabiliğin tarihi anlatılmış videoda.Ali clarkkent
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 17:19

Başlığa göre konuşuyorum.

Kaypak dosttan mert düşman iyidir. ABD gibi dostum olacağına Rusya'ya yoldaş olurum.


mustafa1981
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 01:00

Alıntı:
John Bolton'ın görevden alınma nedeni İran mı?
11.9.2019 20:29

Bloomberg, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın, Başkan Donald Trump'ın 'İran'a yönelik yaptırımları hafifletme' önerisine şiddetle karşı çıkması dolayısıyla görevden alındığını yazdı


Bloomberg'in, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, pazartesi günü Oval Ofis'te yapılan bir toplantı esnasında, Başkan Trump, ay sonunda New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu görüşmeleri esnasında İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeyi güvenceye almak için "yaptırımları hafifletmeyi" önerdi.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, böylece İran ile müzakere yolunun açılacağını belirterek, Trump'ın bu önerisine destek verirken, Bolton şiddetle karşı çıktı. Bunun üzerine Trump, uzun süredir İran ve Venezuela konusunda fikir ayrılığı yaşadığı öne sürülen Bolton'ın görevine son verme kararı aldı.

TRUMP-RUHANİ GÖRÜŞMESİ

Öte yandan kaynaklar, Beyaz Saray'ın Trump ile Ruhani arasında BM Genel Kurulu görüşmeleri esnasında yapılacak bir toplantı için hazırlığa başladığını belirtti. İran'ın ise ABD yaptırımlarına rağmen, Trump-Ruhani görüşmesini onaylayıp onaylamayacağı henüz bilinmiyor.

Ayrıca, İsrailli yetkililer Binyamin Netanyahu yönetiminin, Bolton'ın Beyaz Saray'dan ayrılması ile en sadık müttefiklerinden birini kaybettiğini kaydetti.

Adının açıklanmasını istemeyen yetkililer, İsrail'in, İran liderlerinin meşrulaştırılmasından, İran yönetimine yönelik ABD yaptırımlarının ve baskılarının azaltılmasından endişe ettiğini vurguladı.

BOLTON'I DÜN GÖREVDEN ALDI

ABD Başkanı Trump, kendisiyle anlaşmazlık yaşadığı için dün Bolton'u görevden aldığını duyurmuş, yerine gelecek ismi de gelecek hafta açıklayacağını belirtmişti. Beyaz Saray'da Trump'ın imzaladığı ve terörle mücadeleye yönelik yaptırımları artırdığı kararnameye ilişkin basın toplantısı düzenleyen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Mnuchin, Trump'ın İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile ön şartsız görüşmeye hazır olduğunu ancak İran'a yönelik azami baskı politikasını sürdüreceklerini açıklamıştı.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, "B Takımı" olarak adlandırdığı Bolton, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid'i, ABD'yi İran'a karşı savaşa çekmeye çalışmakla suçluyordu. Zarif, bugün yaptığı açıklamada Bolton'ın görevden alınmasıyla, Washington'ın Tahran'a yönelik baskılarının sona ermesi gerektiğini söylemişti.

https://www.aydinlik.com.tr/john-bolton-in-gorevd ...eylul-2019
Bolton un görevden alınması Çin in İran a 400 milyar dolarlık yatırım yapması ve 5 bin asker gönderme kararı almasından sonraya gelmesi de manidar.
ABD , İran ın komple Çin safına geçmesini istemiyor belki de?


akin87
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 01:05

Akp'deki Avrasyacılar kimlerdir?

mustafa1981
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 01:52


sayfa 189
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET