Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
önens

4 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 15:52

Yanılıyorsun Resul geçen yıl festival Merkez park içindeydi .

Resul GUL
4 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 16:36

Demek ki önceki seneyi hatırlıyorum Şu anki Narenciye Parkı olacak yerde yapılmıştı.. Demek ki ilk yapılan Festival oradaymış..

Bahsi geçen yer
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6047159#6047159


önens

1 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 13:163. Adana Lezzet Festivali'ne doğru

Adana'da bu yıl "Akdeniz Şöleni" temasıyla üçüncüsü gerçekleştirilecek Lezzet Festivali yürütme kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.
Vali Demirtaş, toplantıda Lezzet Festivali'nin 4-6 Ekim tarihlerinde gerçekleştirileceğini hatırlattı.
Adana'nın unutulmaz lezzetlerini dünyaya tanıtacak festivalin en iyi şekilde gerçekleşmesi için yapılan hazırlıkları adım adım takip ettiklerini ifade eden Demirtaş, gerçekleştirdikleri tüm proje ve çalışmalarla kenti önemli bir gastronomi destinasyonuna dönüştürme kararlılığında olduklarını belirtti.
Vali Demirtaş, kentin, geleneksel mutfağına ait değerlerin ön plana çıkarılması ve gastronominin Adana'nın önemli sektörlerinden biri haline dönüşmesinin turizm potansiyeline de önemli katkı sunacağını aktardı.
Toplantıda ayrıca festivalin hazırlık çalışmalarına ilişkin detaylar masaya yatırıldı.Resul GUL
4 gün önce - Sal 10 Eyl 2019, 16:10

Resul GUL
3 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 01:27
Adana Lezzet Festivali 4-5-6 Ekim de
önens

2 gün önce - Cum 13 Eyl 2019, 09:57


3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde birçok ülkenin de yöresel tatları yer alacakBu yıl 4-6 Ekim tarihlerinde "Büyük Akdeniz Şöleni" temasıyla düzenlenecek 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nin yürütme kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlendi.

Yapılan hazırlıkların detayları ile ele alındığı toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş; Adana'nın geçmişten bugüne sahip olduğu sayısız değerlerinin yanı sıra zengin mutfak kültürü ile eşsiz lezzetini ülkemize ve tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Akdeniz ülkeleri arasında ortak mutfak kültürü üzerinden bir dostluk köprüsü kurmayı da amaçladıklarını belirten Vali Demirtaş; Malta, Lübnan, KKTC, Fas ve İtalya ülkelerinin yöresel tatlarının festival süresince kurulacak stantlarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacağını ve ayrıca konuk ülke olarak da Akdeniz havzası dışında Güney Kore ve Endonezya'nın da kendi ulusal lezzetlerini festivalde lezzet tutkunlarıyla buluşturacağını söyledi.

İspanya, Fransa, Tunus, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Yunanistan gibi ülkelerinde en önemli yıldız şefleri ile gazetecilerinin de katılımıyla zenginleşecek festivalin Adana'ya yakışır bir biçimde geçmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine değinen Vali Demirtaş, tüm lezzet tutkunlarını Adana'nın dillere destan lezzetlerini tatmaya davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Toplantı, festivale yönelik çalışmaların detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve hazırlık komitesi üyelerinin görüş ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.

https://m.sondakika.com/haber/haber-3-uluslararas ...-12416971/


Resul GUL
1 gün önce - 00:38 (dün)
Adana Lezzet Festivali 4-5-6 Ekim tarihleri arasında yapılacak

sayfa 15
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET