Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 228
MuratUL
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 21:48

Dünya parsellenmis uzay bile parsellenmis. Kendi otomobilimizi yapmak istiyoruz.. Hali hazırda bisiklet sanayimiz bile yokken.. (dünya markası) sanki yeni bir ürün çıkarıyoruz gibi insanımız hevesli.. Ah ah 50 senedir elektrikli arabalar piyasada hangi akıllı milletin aklına elektrikli araba yapmayı algıladı?? Demirle çalışan çöple çalışan havayla çalışan kumaşla çalışan.. Bunlar la ilgili ilk buluş olsa nasılda gururlandırdım insanımla.. Başkasının yıllar önce bulduğu birşeyi ülke dinamiği olarak önümüze getirmeleri utanılacak sıkılınıcak bir şey olmalı.. Not.. Ülkemin ekonomiye katkı yapan herşeyi üretmesi dünya markası olması hayalimdir..

mustafa1981
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 21:52

Arkadaşlar hiç bir şey için geç kalmış değiliz. Elektrikli otomobiller dünyada daha yeni. İçten yanmalı motorlarda geç kaldık. Ancak elektrikli otomobil furyasını ucundan da olsa yakalamak zorundayız. 50 yıl geri deymişiz vs vs onlara takılırsak bırakın 50 yılı o fark 150 yıla çıkar. Bir yerden başlamak zorundayız.
Türkiye olarak Otomobil yapmayacak bir ülke değiliz. Bu kadar küçümsemeyin ülkemizi. Ben başarılı olacağına inanıyorum.

MuratUL
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 21:57

Alıntı:
kesinlikle senin gibi düşünüyorum ama hep başkasının bulduğu teknolojiyle yeni birşeyler yapma hevesindeyiz.. Neden kendi buluşumuz insanlığa sunduğumuz kendimizle özleşen dünya insanının hizmetine sunduğumuz kalitemiz yok..?? Şuan dünya üzerinde kullanılan herşey Türk dışı mucitler etiketli.. Biz bukadar yeteneksiz miyiz??

mustafa1981
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:02

Alıntı:
kesinlikle senin gibi düşünüyorum ama hep başkasının bulduğu teknolojiyle yeni birşeyler yapma hevesindeyiz.. Neden kendi buluşumuz insanlığa sunduğumuz kendimizle özleşen dünya insanının hizmetine sunduğumuz kalitemiz yok..?? Şuan dünya üzerinde kullanılan herşey Türk dışı mucitler etiketli.. Biz bukadar yeteneksiz miyiz??

Arkadaşım başlangıç olarak yurt dışından teknoloji ithal etmek yanlış bir şey değil. Bakın Atak helikopterinin gövdesini italyadan aldık motoru Amerikan idi. Yurt dışına satışımız motor yüzünden yasaklandığı için TS1400 motorunu yerli olarak yaptık. Bu motoru Gökbey helikopterimiz de de kullanacağız.
Atak 2 de gövde de motor da bizim olacak.
Otomobili de öyle düşünün. Yerli otomobilde yerlilik oranı en fazla yüzde 30 olur. Sonraki modellerde yüzde 50 yüzde 70, 80 olur.
O kadar takılmayın bence ona. Sonraki modellerde yerlilik oranı artacak ise hatta kendimiz bir şeyler icat edip yenilik getirecek isek nasıl başladığımız o kadar önemli değil. Yeterli başlayayım.

MuratUL
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:09

Tamam anlıyorum tabikide yurtdisindan almak teknolojiyi felan anlaşılır şeyler ama anlatmak istediğim insanlık tarihinde buluşlar tarihe not düşülmeye başladığından beri hiçbir katkımız yok insanlık alemine.. Hep başkasının bulduğu şeylerle kendimizi avutmuş durmuşuz.. Bizim huyumuz böyle galiba 5bin sene önce neysek şimdide öyleyiz gibi geliyor bana..

Salomon78
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:15

Aselsan projeye niye girmiyor yapar bu işi aselsan

mustafa1981
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:22

Alıntı:
Tamam anlıyorum tabikide yurtdisindan almak teknolojiyi felan anlaşılır şeyler ama anlatmak istediğim insanlık tarihinde buluşlar tarihe not düşülmeye başladığından beri hiçbir katkımız yok insanlık alemine.. Hep başkasının bulduğu şeylerle kendimizi avutmuş durmuşuz.. Bizim huyumuz böyle galiba 5bin sene önce neysek şimdide öyleyiz gibi geliyor bana..

Murat kardeşim başlık dışı konuşmaya zorluyorsun insanı.
Türkler yerleşik hayata en son geçen milletlerdendir. Her milletin bir özelliği var. Biz Türkler konar göçer millet olduğumuz için tek düşündüğümüz kılıcımız atımız obamız otlaklarımız olmuştur. Anadoluya gelene kadar öyle idi. Ancak yanılıyorsun İnsanlık tarihine hiç bir katkımız yok derken hakkımızı yiyorsun bence.
1600'lü yıllara kadar zamanın en büyük devleti Osmanlı idi. Osmanlı nın da dünya tarihine ve bilimine katkısı vardır. Batılılar kabul etmese bile İstanbul un fethi çağ kapatıp çağ açmıştır.
Batı medeniyeti dediğin medeniyeti bu hale getirenler batılılar değil Doğudan koparak Avrupa ya yayılmış Yahudilerdir. Dikkat edersen Yahudiler hangi memlekete gittiler ise orayı geliştirmişlerdir.
1700 lü yıllarda İngiltereye giderek buhar teknolojisini İngilizlere vererek Sanayi devrimini başlatanlarda Yahudilerdir. Sonrasında İngilizlerle birlikte Amerikayı kurarak dünyanın süper gücü haline getirenler yine Yahudiler. Şu anda da bütün teknoloji ve bilimi Çin e taşıyorlar.
Yahudiler de bu mirası Eski Mısırdan aldılar. Mısırlılar mimaride teknolojide çağlarına göre çok çok ileriydiler. Hz Yusuf döneminde Mısır a giren Yahudiler 13 aileden oluşuyorlardı (Hz Yusuf un birde kız kardeşi vardı yani 13 kardeşlerdi. )
1 doların arkasındaki Yahudi yıldızı dikkat edersen 13 yıldızdan oluşur.

Yine 1 doların arkasındaki piramid 13 katlıdır. Teknolojiyi ve bilimi Eski Mısırdan alarak kızıl denizden kaçtılar.

Konuyu fazla dağıtmadan bundan bahsetmek istedim. Batı medeniyeti ve bilimi dediğin şey aslında Eski Mısırdan Yahudilerin dünyaya yaydığı bilim ve teknolojidir.
Amacım Yahudileri övmek vs değil. Zaten beni bilenler Yahudileri çok eleştirdiğimi de bilir.Ancak yiğidi öldür hakkını yeme adamlar nereye gitseler medeniyeti geliştirmişler.
Şu anda teknoloji olarak biz de bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Eskiden dünya bilimine çok katkımız olmaması şu anda bir şey yapmayacağız anlamına gelmiyor.
Akıncı ihayı tamamladığımız zaman bu tip iha yapabilen ABD,ÇİN,İNGİLTERE VE İSRAİL den sonra 5. ülke olacağız. Demek ki teknoloji de belli yerlere gelmişiz. o yüzden bu kadar küçümseme bence bizi.

MuratUL
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:28

Mustafa1981.. Konu dışı oldu biraz özür dilerim.. Ama bende isterim buluşumuz icadımız olsun.. Yahudiler biz türklerden kat kat akıllı topluluk öyleyse.. Böyle düşünmemiştim hiç teşekkürler..

mustafa1981
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:35

Alıntı:
Mustafa1981.. Konu dışı oldu biraz özür dilerim.. Ama bende isterim buluşumuz icadımız olsun.. Yahudiler biz türklerden kat kat akıllı topluluk öyleyse.. Böyle düşünmemiştim hiç teşekkürler..

Kat ve kat diyerek bizi o kadar küçümseme bence.Şu anda Türkiye olarak İsrail ile aramızda olan askeri teknoloji farkını hızla kapatmaya çalışıyoruz. TF-X uçağımızı yaptığımızda İsrail in bile elinde olmayan bir uçak elimizde olacak. Sadece para ve teknoloji de yeterli değil anlayacağın. Aksi olsaydı İsrail büyük İsrail hayalini şimdiye kadar 100 defa gerçekleştirmişti.

Yahudiler genel olarak Dünyadaki diğer milletlerden teknoloji olarak öndeler. Ve Maliyeden iyi anlıyorlar. Allah Kuran da onları(yahudiler) üstün kıldık derken maliye ve paradan anlama açısından üstün kıldık demek istiyor. Yahudiler o konuda sadece Türklerden diğer diğer milletlerden de üstündür. Ancak kadrini bilememişler inkara düşmüşler işte. Üstünlüğü ırksal üstünlük olarak anlamışlardır.
Para olmadan teknoloji de olmuyor.
Türkiye olarak Askeri teknolojide yüzde 7 yerlilik oranlarından yüzde 70 lere geldik neredeyse. Bence sen Türkiye yi fazla küçümsüyorsun.

MuratUL
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:46

Küçümseme değil elbette ama gerçekler ortada.. 1dunya markamız yok.. Devlet özelliği bile olmayan Ülkeler dahi bizden daha donanımlı.. Böylesi tutkulu dinamik pratik zekalı Türk insanının hicbirsey uretememesi utanılacak bir durum.. Bazen böyle düşünceler her insanın aklına gelebilir.. Demin bahsettiğin Osmanlı döneminde dahi enbuyuk dediğin zamanda dahi devleti aliyye silahını batılı ülkelerden temin ediyordu.. Tarihin hiçbir döneminde teknolojik atılım yapmamışız maalesef.. Ne zaman ki petrol le çalışan motor üretimi icat edildi bizi dünya haritasından attılar benim fikrim.. Bir şekilde petrol icat oldu huzur bozuldu gibi birşey..

sayfa 228
ANA SAYFA -> ULAŞIM