Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Zakir Karataş
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 21:30Endonezya'nın 3. Cumhurbaşkanı Habibi vefat etti.

Erbakan'ın da Almanya'da beraber çalışma arkadaşı olan Habibi ülkede çok sevilen bir şahsiyet idi. Allah rahmet eylesin.


Ahmetdm
4 ay önce - Pzr 20 Ekm 2019, 01:30
Endonezya hakkında ilginç bilgiler


*** Caddelerde ve yollarda fosforlu yelek giymiş, devletçe görevlendirilmemiş kişiler trafiği yönlendirmektedir. Bunlara geçiş önceliği sağladığı sürücüler bahşiş vermektedir.

*** Bu ülkede gördüğüm (7 şehirde bulundum) ilginç bir şeyde sadece araçlara trafik ışığı vardır. Yayalar için trafik ışığı yoktur.

*** Her market ve sürkülasyonu yoğun olan alışveriş dükkanı önünde bizim tabirimizle değnekçi dediğimiz kişiler motosikletlilere yardım etmekte ve bahşiş almaktadırlar.

*** Her halde her 3 kediden 1 tanesinin kuyruklarının ya tamamı yada bir kısmı yoktur. Bunu Endonezyalı bir arkadaşıma sorduğumda nedenini bilememiş ve ayrıca kedilerin kuyruklarının olmadığına dikkat etmediğini söylemiştir.

*** Yabancıysanız, bir şey satın alacaksanız (barkodla satış yapan yerler hariç) size söylenen fiyat gerçek değildir. Yarı yarıya belki de daha fazla indirim yaptırma imkanınız olabilir.

*** Aşağı yukarı her şeye şeker koyarlar. Her şey bize göre aşırı tatlıdır. Ekşi içecek bulmak zordur. Ekşi ve tuzlu yiyecekleri fazla sevmezler.

*** Her hangi bir restoran veya pizzacıdan sipariş yapacaksanız size siparişleri özel kuryeler (Grab, Gojek) getirmektedir. Bunun için o kurye firmasının uygulamasını indirmek zorundasınız.


Onur1998
1 ay önce - Prş 16 Oca 2020, 01:55

2021 fifa U20 dünya kupasına ev sahipliği yapacak ülkesayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET