Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1411
mburuk
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 19:43

Yakup, bunlar Haziran sonu itibariyle vadesi geçmiş borçlar.

güney 01

5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 20:45

GSM şirketlerinin devlete olan borclarıyla ilgili olay yakın zamanda ne şekilde gündeme gelmişti göz atmanı öneririmEkrem Y
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 11:29
Ekonomi için kritik gün


12.00 Avro Bölgesi temmuz ayı sanayi üretimi
14.00 Türkiye, TCMB faiz kararı
14.30 Türkiye, TCMB haftalık para ve banka istatistikleri
14.45 Avro Bölgesi, ECB faiz kararı
15.30 ABD, ağustos ayı Tüketici Fiyat Endeksi


İsa Arnms
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 11:39

Alıntı:
Maliye bugün vergi yüzsüzlerini açıklamış. 1 milyon lira’nın üzerinde borcu olanların toplam borcu nerdeyse 300 milyar TL yapıyor. Vay beekonomi çok iyi olmalı ki şirketler devlete 300 milyar borç takmış ve devletin tek yaptığı liste açıklamak.
Senin benim 10 lira borcumuz olsa icraya verir bir de 300-500 lira icra masrafı kitlerler ama borçlular şirket olunca anca listede adı geçiyor.


Üstelik bu şirketlerin, dünya kadar teşvik aldıgını, garanti ederim.
Teşviklerin yanında sıfır yada sıfıra yakın faizli kredide cabası.


Yakup

5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 19:14
Insallah diyelim..Ekrem Y
5 ay önce - Pzr 15 Eyl 2019, 16:59
Yatırımlarla ekonomi tekrar canlanacaktır


Hollanda Türk İş adamları Derneği'nin bünyesinde oluşturulan, Hollanda - Türkiye Ticari İşbirliği Merkezi "Türkiye'ye Yatırım Seferberliği" başlattı. 1 trilyon 256 milyar euro dolayındaki yabancı yatırım stokuna dikkat çeken yetkililer, söz konusu yatırımdan yararlanabilecek 9 öncelikli sektörü de sıraladı.

- Sağlık
- Tarım, gıda ve hayvancılık
- Bilişim
- Kimya
- Yaratıcı Endüstriler
- Enerji /yenilenebilir enerji
- Havacılık ve Uzay
- Yüksek Teknoloji Endüstrileri
- Su yönetimi, gemicilik ve denizcilik


kemalviyana
5 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 01:02

Borclanma Genel Müdürlügu kurulmus. neden ve nicim boyle bir kurum kurulmus bilgisi olan var mi? Ekonomi ic ice bir konu

Burç

5 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 15:16

Alıntı:
Fitch Ratings'in Londra'da düzenlenen Küresel Konferansında konuşan Ed Parker, "Türkiye geçen yazki finansal krizden toparlanarak ve dengelenerek son derece etkileyici bir direnç ve esneklik gösterdi." değerlendirmesinde bulundu.

Parker, Türkiye'de genel ekonomik görünümün iyileştiğine işaret ederek, "Türkiye'de bazı temeller halen son derece güçlü; kamu bilançosu, düşük kamu borcu gibi. Özel bankalar görece iyi durumda. Özel sektör esnek ve dinamik . Ayrıca Türkiye geçen yazki finansal krizden toparlanarak ve dengelenerek son derece etkileyici bir şekilde direnç ve esneklik gösterdi." dedi.

Türkiye'nin cari açık ve enflasyon verilerini de değerlendiren Parker, "60 milyar dolarlık cari açık ortadan kaldırıldı ve şu anda cari fazla veriliyor. Ayrıca bunu finanse etmeleri için gereken sermaye akışını çekmekte hiç zorluk yaşamadılar. Geçen sene bu zamanlarda bu konuda şüpheler vardı. Enflasyon şu anda düşüyor ve büyüme iyileşiyor." ifadelerini kullandı.

Parker konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye'nin toplam rezervine odaklanıyoruz. Bunun daha önemli bir rakam olduğunu düşünüyoruz. Bu yaklaşık 100 milyar dolar seviyesinde. Net döviz rezervi ise 30 milyar dolara yakın. Bunun sebebi kamunun dış borcu yükümlülükleri görece düşük seviyede. Finansman yükümlülüklerini büyük çoğunluğu özel sektöre, şirket ve bankalara ait. Biz toplam rezervin daha önemli bir gösterge olduğunu düşünüyoruz."Ekonomiyi yöneten kişi başarılı olunca da alkışlamayı bilmek gerekiyor bence.


Cincabbar
5 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 15:26

Alıntı:
Ekonomiyi yöneten kişi başarılı olunca da alkışlamayı bilmek gerekiyor bence.

Fitch olumsuz bir değerlendirmede bulununca yerden yere vurup dış güçler yine devrede diyorsunuz, iyi bir şey söyleyince alıntı yapıp ekonomi başarı görülüyor diyorsunuz. Biraz tutarlı olmak gerekiyor bence.


Burç

5 ay önce - Prş 19 Eyl 2019, 15:57
Tutarsız olan kim, bir bakalım...


Cin cabbar arkadaş, Fitch Türkiye'nin notunu düşürünce bunu çok önemli kabul edip de, Fitch Türkiye ekonomisi hakkında olumlu açıklama yapınca bunu görmemezlikten gelmeye çalışmak asıl tutarsızlık.

Fitch'in bu açıklaması, kendilerinin not indirme operasyonlarının hatalı olduğunun itirafı zaten. Biz o zaman da makro ekonomik verilerde bir değişiklik olmadığını, Yunanistanın bile notunu yükseltip, Türkiyenin notunu indirmenin ekonomik gerçeklerle uyuşmadığını yazmıştık.

Şimdi bizim dediğimize geldiler, neden bunu paylaşmayalım?
Biz hep aynı şeyi söylüyorduk, 180 derece dönen taraf Fitch oldu ve Fitchseverler oldu.sayfa 1411
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET