Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Akdeniz İlçe Belediyesi Çalışmaları
« önceki   123 ... 242526 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 25
Cengo33
5 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 14:34

Ben insanlık namına sana yazdım, siyasi olarak düşünüp böyle bir algı yaratma girişiminde olduğunu hissettim. Gültak'ın oğlu kaza yapmamış ama çocuğu öldüren göstermişsin ilk attığın mesajda.

Yanlışını düzeltiyorum, olay bu!
Yanlış yapabilirsin, savunmaya geçmene gerek yok. Hatasız kul değilsin sen de


aykutsan
5 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 20:221-3 Kasımda yapılacak olan narenciye festivaline 150 bin tl maddi destek bulunucakmış..serkan33

5 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 20:26

Her yıl merkezdeki bütün belediyeler katkıda bulunuyor zaten, ekstra bir olay değil

aykutsan
5 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 20:34

Alıntı:
Her yıl merkezdeki bütün belediyeler katkıda bulunuyor zaten, ekstra bir olay değil 

 mesajı beğendiniz mi?

#


zaten yapacak.Bu sene 1-3 kasım arasında olacakmış..Normalde 2 gündü şimdi 3 gün sürecek..
Şu kentsel dönüşüm'ü yapsa çok iyi olacak..


Bipo33
5 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 01:04

Gültak, Akdeniz, Mersin’i 20, 25 yıl geriden takip ediyor demiş.

Alıntı:
Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Akdeniz ilçesinin, Mersin’i 2025 yıl geriden takip ettiğine dikkat çekerek, seçimlerde vatandaşlara verdiği tüm sözleri yerine getirmek için yorulmadan, gecegündüz demeden çalışacaklarını söyledi.
Akdeniz Belediye Meclisi, eylül ayı toplantısını Mustafa Gültak başkanlığında, belediye konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantının açılışında konuşan Başkan Gültak, Akdeniz’in; Mersin’i 2025 yıl geriden takip ettiğini belirterek, seçimlerde vatandaşlara verdiği tüm sözleri yerine getirmek için yorulmadan, gecegündüz demeden çalışacaklarını vurguladı. Gültak, Akdeniz’i barışın, huzurun, kardeşlik ve güvenliğin hüküm sürdüğü bir kent yapacaklarının da altını çizdi.

Ücretsiz üniversite hazırlık kursları verilecek
Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını da kaydeden Gültak, eğitime ve eğitim kurumlarının temizlik, bakım ve onarımına destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Gültak, ayrıca yeni eğitimöğretim döneminde 750 ile bin civarında öğrenciye de ücretsiz üniversite hazırlık kursu vereceklerini söyledi.
Toplantı, Ürdün’ün liman kenti olan Al Aqabe ile yapılacak olan Kardeşlik Anlaşması ile ilgili hazırlanacak protokol ve sözleşmeleri imzalama konusunda Gültak’a yetki verilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesiyle sürdü. Teklif, üyelerin oybirliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

Mersin Narenciye Festivaline 150 bin lira destek
Mecliste, Mersin’de 13 Kasım 2019 tarihlerinde yapılacak olan 7’nci Uluslararası Mersin Narenciye Festivaline Akdeniz Belediyesi’nden 150 bin lira maddi destek sağlanmasıyla ilgili teklif, üyelerin oybirliği ile kabul edildi.
Cengo33
5 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 10:46

Fazıl Türk o paraları dağa aktaracağına yatırım yapaydı da Akdeniz ilçemiz, Yenişehir ve Mezitli ile yarışacak seviyede olaydı. Lanet olsun o adama!!!

Tan Tuna
5 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 17:38

Tedavileri tamamlanan 4 deniz kaplumbağası, 13 Eylül'de denize salınacak.

Alıntı:
Kazanlı sahilimizde de yuvalama alanı bulunan deniz kaplumbağaları korumamız altında. Tedavileri tamamlanan 4 deniz kaplumbağası Belediye Başkanımız Mustafa Gültak'ın katılımıyla denize doğru yola çıkacak.
serkan33

5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 19:32

Akdeniz eski belediye binası neresi ki?

Alıntı:
Belediye Başkanımız M. Mustafa Gültak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’i makamında ziyaret etti. Görüşme esnasında yüzde 48’i belediyemize yüzde 52’si Enerji Bakanlığı’na ait olan eski Akdeniz Belediye Hizmet Binası’nın tamamının belediyemize tahsisi konusunda fikir birliğine varıldı.
Tan Tuna
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 15:39

Alıntı:
Akdeniz'de metruk binaların yıkımı sürüyor

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, görsel kirlilik oluşturan terk edilmiş harabe haldeki yapıların yıkımına devam ediyor. Akdeniz’de, geçen 5 ay içinde 15 adet terk edilmiş binanın yıkımı yapıldı, 5 yapının yıkımı için de yasal sürecin tamamlanması bekleniyor.Akdeniz Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kent estetiğini bozmasının yanı sıra, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, özellikle de bu yapıları oyun alanı haline getiren çocuklar için büyük risk ve tehlikeler oluşturan metruk binaların yıkım çalışmaları sürüyor. Yerel seçimlerin üzerinden geçen yaklaşık 5 ayda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gerek muhtarlar ve mahalle sakinlerinin şikâyet ve talepleri, gerekse bina maliklerinin talebi üzerine, ilçe sınırlarında toplam 15 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Yıkılan bu binaların arasında Mersin Üniversitesi, Mersin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait kimi eski yapılar da yer alıyor. İş makineleri yardımıyla yıkım yapan fen işleri ekipleri, ortaya çıkan tonlarca moloz ve atığı da kamyonlara yükleyerek bölgeden çıkarıyor.

“Önceliğimiz vatandaşımızın can güvenliği”

Yapılan çalışmaları değerlendiren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sahipleri tarafından terk edildiği için zaman içinde harabeye dönüşen bu tür yapıların çökme riski taşıdığı için insanların can ve mal güvenliğini tehdit ettiğini söyledi. Gültak, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması ve kent estetiğinin sağlanması ve sürdürülmesi önceliklerimiz arasındadır. Özellikle bu tür yapıları oyun alanına çeviren çocuklarımız ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalabilmektedir" dedi.

Metruk yapıların, yer yer madde bağımlılarının mekânına da dönüştüğünü ve mahalle için sorun haline geldiğini vurgulayan Gültak, "Bu nedenle, ekiplerimizce şikayete konu olan metruk yapıların yıkım çalışmasına öncelik veriliyor, talepler en kısa sürede değerlendiriliyor. Belediye Encümeninde dosyaları görüşülen 5 adet metruk yapının fen işleri ekiplerince yıkım işleminin yapılması için de yasal sürecin tamamlanması bekleniyor. Bu yapıların da yıkımıyla, 5 aylık süreçte Akdeniz’de yıkımı yapılan metruk bina sayısı 20’ye ulaşacak” diye konuştu.


https://m.haberturk.com/mersin-haberleri/71754943 ...mi-suruyor


serkan33

5 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 00:07

Bırak festivali eğlenceyi, şehirde bir sürü abuk subuk festival dolu zaten, tarihi evlerin restorasyonuna destek iste bakandan!


sayfa 25
« önceki   123 ... 242526 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET