Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
THY'nin yeni uçuş noktaları
« önceki   123 ... 686970

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 70
mafakyanc

1 hafta önce - Sal 10 Eyl 2019, 22:20
Haneda (HND) Slotları...

Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi, Tokyo Haneda (HND) slot anlaşması T.C. SHGM ve Japon Sivil Havacılık İdaresi arasında imzalanmıştır. Aşağıdaki foto imza törenine aittir.

Törene katılan THY Genel Md'ü Bilal Ekşi, 2020 Yaz tarifesiyle birlikte TK'nın (HND) Haneda'ya günlük, (NRT) Narita'ya ve (KIX) Osaka'ya da haftada 4 frekans sefer yapılacağını açıklamıştır. Daha sonraları (herhalde 2021 yaz tarifesinde) Narita ve Osaka haftada her güne çıkartılabilir.

(Not: Foto ve haber air_liners.net'den alıntıdır...)

Tahminim 2020 yaz tarifesinden başlayarak Haneda (HND) seferleri 77W'lerle, NRT ve KIX seferleri de 789'larla yapılacaktır. Ben bu taze HND slotlarının alınmasının, Türkiye ve Japonya (İstanbul ile Tokyo) arasındaki sivil hava ve hatta kargo trafiğini çok olumlu etkileyeceğine inanıyorum. Tokyo'lu için Haneda Havalimanı İstanbul'lu için Atatürk Havalimanı ne ifade ediyorsa (şehir merkezine yakın, ulaşımı o ölçüde kolay...), benzeridir. (Yeni) İstanbul Havalimanı ve Narita Havalimanı şehir merkezlerine uzak konumlardadır.

Japonya kökenli havayollarının (özellikle de halen TK ile code-share anlaşması olan) All Nippon Airways (ANA) mütekabil seferlerini merakla bekliyorum.

(+)

ramazan yikici

1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 19:32

Hayırlara vesile olmasını dileyelim ortaklığımız ve de ülkemiz için.

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 12 Eyl 2019, 08:20

THY dün (11 Eylül 2019) ilk direkt IST - SGN - IST seferini gerçekleştirdi. (SGN = Saigon = Ho Chi Minh City / Vietnam) Bu seferin kutlaması SGN'da da geleneksel pasta kesimiyle gerçekleştirilmiş. Aşağıda bu kutlamanın iki fotosu var (Not: fotolar air_liners.net'den alıntıdır)

Ayrıca, bkz.: https://www.airlinehaber.com/turk-hava-yollari-vi ...kt-ucacak/

serhat
1 gün önce - 11:13 (dün)
Xi'an (Şian)

18.09.2019 - Özel Durum Açıklaması

Ortaklığımızca, pazar koşullarına bağlı olarak, Çin'in Xian kentine tarifeli seferler başlatılmasına karar verilmiştir.

Kaynak:
https://investor.turkishairlines.com/tr/aciklamal ...aciklamasi

sayfa 70
« önceki   123 ... 686970
ANA SAYFA -> ULAŞIM