Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 155156157 ... 162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 156
Yakup

5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 18:38

Insallah en kisa zamanda biter..

Kemaliyee
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 10:25

LC Waikiki Saka Tekstil Taş yünü fabrikaları Allah nasip ederse 2020 de açılıyorlar birde Harput OSB yatırımlara yetişirse işte o zaman Level atlar bu şehirHazar23
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 10:32

Şehir için güzel ve olumlu adımlar var. Yeni osb derhal faaliyete alınmalı ama çok fazla alt ve üst yapı işi var umarım yetişir.

KRAL456
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 12:08

İKİ YILDA 60 FABRİKA
Haber: Vedat Yetik - Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ'da son iki yılda 60'ın üzerinde fabrika kurulduğunu belirterek, "Bu Elazığ için bir gurur tablosudur." dedi.

İKİ YILDA 60 FABRİKA

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yatırım, gelişmişlik ve kalkınma anlamında Elazığ'ın çevre illerle kıyaslanmasının doğru olmadığını ifade ederek; "Bazen görüyorum, üzülüyorum; şehrimizin etrafındaki illeri küçümsemiyorum ama bu illerle kıyaslamalardan ben gerçekten rahatsızlık duyuyorum." dedi.

Elazığ'da faaliyet gösteren Akdağ Grubun Taş Yünü Yalıtım alanında inşa edeceği fabrikanın tanıtım toplantısında konuşan Vali Kaldırım, Elazığ'ın geliştiğini, kalkındığını ve özel sektör yatırımlarıyla büyüyen, gelişen ve kalkınan bir şehir haline geldiğini kaydetti.

DÜNYADA ŞEHİRLER YARIŞIYOR

Dünyada ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığını vurgulayan Vali Kaldırım, "Bir şehrin hedefleri ne kadar büyük olursa dünyada gideceği yer de, varacağı yer de o kadar büyük olacaktır. Dolayısıyla şehirleri doğru yöneten, özel sektörde sinerji ağırlıklı çalışan, sektörlerini iyi konumlandıran, odaklı çalışan ve yeni nesil alanları iyi yakalamış, özellikle teknolojik alanları iyi yakalamış, bu alanlarda yatırım yapmış şehirler başarılı olacaktır. Üst liglere yükselecektir. Bir dönem nasıl liman şehirleri çok başarılı olmuş ama günümüzde esamesi okunmuyor. Bu dediğim özellikleri yakalamayan şehirler de maalesef bu özelliklerini yitirecek sıradan şehirler olacak." diye konuştu.

ELAZIĞ HEDEFLERİNİ İYİ KOYMUŞ

Elazığ'ın dünya şehirleriyle yarışacak düzeyde olduğunu ve bu konuda vizyonunu ortaya koyduğunu ifade eden Vali Kaldırım, "Elazığ'ın vizyonunu ben çok iyi görüyorum. Hedeflerini iyi koymuş. Dünyaya açılmak isteyen ve dünyayı şehrine davet eden bir şehir. Dolayısıyla bu vizyona bütün aktörlerin, bütün paydaşların, STK'ların, özel söktürün, kamunun sahip çıktığını görüyorum. Elazığ, bugün yatırım ortamı itibariyle gerçekten Türkiye'de örnek gösterilebilecek hatta ilk sıralarda yer alabilecek bir şehir. Bunu sadece kamusal altyapısı, lojistiği, ulaşım ağları, kültürel, tarihi, sanatsal değerleri, yaşanabilir şehirler endeksindeki üst sıralarda olması, mantalite olarak bakış açısı olarak yakalanan sinerji ve vizyon olarak da ifade etmek istiyorum. Yatırım şehri olmak, yatırım ortamını geliştirmek, yatırım iklimini iyi yapmak, bunun çok bileşeni vardır. Elazığ birçoğunu gerçekleştirmiş, hatta birçok noktada da rol almış, mükemmelliği yakalamış bir şehirdir. Dolayısıyla bu vizyonu korumak, geliştirmek, şehri kısır gündemlere esir etmeden vizyoner bakmak, bu strateji doğrultusunda hareket etmek önemlidir." ifadelerine yer verdi

SON İKİ YILDA 60 FABRİKA KURULDU

Gelişmişlik ve kalkınma anlamında Elazığ'ın çevre illerle kıyaslanmasının doğru olmadığına dikkat çeken Vali Kaldırım, şunları söyledi: "Bazen görüyorum, üzülüyorum; şehrimizin etrafındaki illeri küçümsemiyorum ama bu illerle kıyaslamalardan ben gerçekten rahatsızlık duyuyorum. Zira Elazığ'ın önü çok açık, ufku çok açık, geleceği çok açık bir şehir. Bu tür yatırımlarla büyüyecek, gelişecek ve dünyada önemli bir cazibe merkezi olacak bir şehirdir. Buna inanmışız. Bunu adım adım realize etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Elazığ'da ikinci OSB kuruluyor, üçüncü OSB kuruldu. Altyapı çalışmaları başlayacak. Tarımsal alanda, enerji alanında ihtisas OSB'leri kuruluyor. Dolayısıyla ilimiz sanayi altyapısını güçlendiriyor. Elazığ'da son iki yılda 60'ı aşkın fabrika kuruldu. Bu fabrikaların birçoğu yeni teknolojilerle kuruldu. Sadece Elazığ'a değil, Türkiye ekonomisine, Türkiye ihracatına büyük katılar verecek işletmeler. Bu Elazığ için bir gurur tablosudur."

"ELAZIĞ OSB'DE GURUR VERİCİ YATIRIMLAR VAR"

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde çok önemli yatırımlar olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, şöyle devam etti: "Türkiye'de OSB'lerden fabrikalar kaçtığı bir dönemde, illere yatırım yapılmadığı bir ödenmede, şehirlerin kıyasıya rekabet edildiği bir ödenmede Elazığ'da fabrikalar mantar gibi büyüdü. OSB'yi gezdiğinizde göreceksiniz. Gurur verici yatırımlar var. 1500 kişi istihdam sağlayacak yeni yatırımlar var. Yeni teknolojilerle donatılmış fabrikalar var. Bunun en güzel örneğini sayın Cumhurbaşkanımızın elektrikli motorlar tanıtımını yaparken gördünüz, o motor burada üretildi. En güzel örneğini burada görmek mümkün. Tabi tekstilde kümelenme var. Tekstilde vardığımız mutabakat aşama aşama realize ediliyor. Tabi bu da gerçekleştiği zaman 15 Bin kişi istihdam sağlayacak bir alan olacak. Biz tekstille yetinmiyoruz. OSB'nin örnek bir OSB olmasını, yeni kurulacak OSB'lerin örnek OSB'ler olmasını arzuluyoruz. Dolaylısıyla sadece üretim yapan değil, OSB içerisinde inovasyon yapan, Ar-Ge yapan, kuluçka merkezlerini içerisinde barındıran mesleki eğitim veren, çok özel projeler devam ediyor. inşallah bunlar kısa zamanda gerçekleşecek. Bu Türkiye'de bir ilk. Biz Elazığ'ı aynı zamanda inovasyon yapan, Ar-ge yapan, tasarım yapan yazılım yapan, yeni nesil alanları çok iyi kavramış, bilişim sektöründe rol almış ve bunları gerçekleştiren, yeni ürünler çıkaran bir merkez olmasını istiyoruz. İnşallah bunları da realizie ettiğimiz zaman gerçek anlamda Elazığ bir üretim üssü, cazibe merkezi haline gelmiş olacak

Gunisigi


sakilet 23
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 15:45

Alıntı:
Şehir için güzel ve olumlu adımlar var. Yeni osb derhal faaliyete alınmalı ama çok fazla alt ve üst yapı işi var umarım yetişir.


Özellikle Gümüşbağları Körpe tarafından yapılan organize sanayinin bir an evvel faaliyete geçmesi gerekiyor. 6660 dönüm arazi üzerine kurulacak. 40 bin insanın çalışacak. Elazığ'daki işsizliğe önemli katkıları olacağı muhakkak.Hazar23
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 16:30

Zaten oradan bahsediyorum. Ne köymüş arkadaş nasıl bir tarla emlak işiniz varmış sizin. Biz burda memleket diyoruz Elazığ diyoruz sen köyümde köyüm diyorsun. Bırakın bu ucuz pazarlamayı. Bu şehrin her bir karışı ayrı değerlidir.

En son Hazar23 tarafından Prş 12 Eyl 2019, 16:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Kubat Mavitekin
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 16:41

Elazığ ne kadar gelişim gösterirse Malatya'da bir o kadar gelişir.Bunun tam tersini söylemekte doğrudur.Malatya ve Elazığ birbirlerinin potansiyelini kullanabilmeyi öncelik hale getirebilmeli.Bu kapsamda bir çok proje faaliyete geçmelidir.

Hazar23
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 16:44

Zamanında yazıldı. Ortak Havalimanı, ortak osb falan ama sitede ufku dar 3-5 şahıs bu fikire bile karşı çıkıp bizim potansiyelimizden yararlanacaklar dediler daha burda biraraya gelinemiyor. O sebeple birlik beraberlik yok. Herkes kendisini dev aynasında görüyor halbuki olması gereken yerin en az 50 sene gerisindeyiz. Bunu anlayacak kapasitede adamlar lazım.

Kubat Mavitekin
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 17:18

Bizim potansiyelimiz çalınacak korkusu veya kaygısı mevcut.Bunun yerine farklı şeylerde düşünülebilir.İki şehir birbirine yakın olduğundan ulaşım yatırımları arttırılmalı.Malatya-Elazığ karayolu 2*2 den 3*3 şerite çıkarılmalı.Demiryolu ulaşımında mesafeyi uzatan güzergahlar için acil düzenleme yapılmalı.Her iki şehirde tema müzelerine yönelik çalışmaların yapılması ve Harput kalesinin çevresine tarihi elazığ konaklarının olduğu turistik bir mahalle oluşturulmalı burada kafe,resturant ve müze ve butik otellerin olduğu adından söz ettirecek güzel mekanlar olmalı.Malatya'da ise Sahaflar çarşısı,kitapçılar çarşısı,Bakırcılar çarsısı.... gibi projelerle çekim gücü oluşturabir.Hem istihdam,hem ticaret,hem turizm. Kazançlı çıkan Malatya-elazığ esnafı Mulu olan ise orada yaşayan halk

yusufyuşa23
5 ay önce - Pzr 15 Eyl 2019, 08:14

Alıntı:
Malatya-Elazığ karayolu 2*2 den 3*3 şerite çıkarılmalı.


İstanbul Tekirdağ arası E-5 yolu bile 2 şerit.sayfa 156
« önceki   123 ... 155156157 ... 162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET