Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 368
Abdullah4434
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 16:07

BMC'nin yeni pikabı biraz ordan biraz burdan derleme bir model olmuş sanki.
Bakınca Hummer, Desoto ve eski model pikapların(özellikle L200) harmanlanmış hali gibi duruyor.

mustafa1981
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 16:15

Alıntı:
BMC'nin yeni pikabı biraz ordan biraz burdan derleme bir model olmuş sanki.
Bakınca Hummer, Desoto ve eski model pikapların(özellikle L200) harmanlanmış hali gibi duruyor.

Valla yapılsın da hangi araçlara benzediği o kadar önemli değil. Elbette kendilere ait bir tarz oluştururlar.

Ark Berkman

6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 18:55
Havalı

kaan0703
6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 18:59

Yuzde kaci Turk mali..genel hatlari bence idare eder

Ark Berkman

6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 21:06
Tasarım yorumlarım

Bütünleşik far tasarım örnekleri ve Photoshop olanları aracı sıradan gösteriyor. Büyük ön panjur için Amerikan araba tasarımı seçilebilir ama ortaya çıkan ürüne bakmak lağzım. İlk başlangıç için gayet özgün bir tasarım.

osman akar
6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 21:50

Instagramda BMC SAVUNMA diye ayrı bir profil
açılmış

mustafa1981
6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 22:38

Ark Berkman Hocam far konusunda sizin gibi düşünen birine rast gelmedim.
Ampul far arabayı çok ucuz ve bayağı gösteriyor. Aynı o örümcek fotosunda belirttiğim gibi. Resmen çirkin ördek gibi oluyor araba. Ön ızgara biraz daha havalı olabilir.
Genel olarak iyi bir araç olmuş. Ancak dediğim gibi far konusunda yalnızsınız. Arkadaşların çoğu benim gibi düşünüyor.

Not: Resmin üzerine yazdığınız yazılar okunmuyor. Keşke yorumunuza da ekleseydiniz.

Ark Berkman

5 gün önce - Cmt 14 Eyl 2019, 06:43
BMC SUV

Gözünüz aydın Mustafa bey, pikap ın SUV modeli yekpare far tasarımlı. Açıkcası bu SUV u sabırsızlıkla bekliyordum, güzel gözüküyor

Ark Berkman

5 gün önce - Cmt 14 Eyl 2019, 07:49
BMC bin hikayesi

BMC ürün gamını yeniliyemiyor, Kirpi dışında sktif siparişi yoktu ve hatta Kirpileri de üretemiyordu. Bu ordamda 2015 yılında Sancak grubu tarafından satın alınıyor.
Basının tepkisi:
reklam_link (Fabrika İzmir Bornova’da 220 dönüm arsa üzerine kurulu bulunuyor. Arsa ile ilgili imar düzenlemesi yapılması halinde arsanın değeri 1.1-2 milyar liraya ulaşacak. Yani arsa farikadan arsasından konut veya işyerine dönüştürülmesi halinde)
Emlak kulisi: Ethem Sancak’ın sahibi olduğu ES Mali Yatırım Danışmanlık Şirketi, tek başına girdiği BMC ihalesini kazanan taraf oldu. Sancak, TMSF’nin sattığı BMC’yi 751 milyon liraya aldı. Şirketin sadece arsası 1.5 milyar TL ediyor.
daha bir çok muhalif gazete BMC nin arsası için alındığını söyledi, idedea etti.
Oysaki ihale şartnamesi borçların ödenmesi, yatırım yapılması gibi madder içerirken. Kimsenin dosya umurundamı maksat fırsat varken tekme atmak. Çünkü bu zamana kadar böyle olmuş. Onların yerli ve milli üretim gibi bir derdi olmamış. Parası olan en kıral arabaya biniyor neden yerli bir arabaya binmek zorunda oldun.............

2015 yılında 750 milyon TL satılan firma hızlıca askeri araç üretimine başladı.
Önce Kirpi yenilendi sonra 2018 itibari ile ticari araçlar yenilenmeye başladı.
Apron gibi yeni araçlar üretildi. Motor Ar-Ge başladı. 2019 gibi Tuğra üretime girdi.

ve sonunda C seğment SUV beklerken BMC D seğment pikap ve SUV'u artaya çıkıyor. 2019 Türk Otomotiv Sanayisi için bir milat olacak. Yılsonun da tanıtılacak C seğmen elektirikli SUV ile tarihte bir ilk yaşanacak. 5 yıl içerisinde farklı seğmentlerde araç üretimi ile ürüngamı oluşturlacak.

mustafa1981
5 gün önce - Cmt 14 Eyl 2019, 09:33

Alıntı:
Gözünüz aydın Mustafa bey, pikap ın SUV modeli yekpare far tasarımlı. Açıkcası bu SUV u sabırsızlıkla bekliyordum, güzel gözüküyor

Sağolun Ark hocam. Ama bana hak verirsiniz ki yekpare far tasarımı daha hoş durmuş. Araç resmen Range Rover gibi olmuş. Ön kaputtaki şişkinliği düz yapsalar araç daha gösterişli olurmuş. Olsun böyle de razıyım.
Umarım sivil de de satışı yapılır.
Yerli otomobil diyebileceğimiz bir araç yapıldı sonunda. Vatana millete hayırlı olsun

Şu resmin daha büyüğünü nereden buluruz hocam. Biraz fotoshop yapasım geldi. Böyle de güzel ancak yine de bir el atayım diyorum

sayfa 368
ANA SAYFA -> ULAŞIM