Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
zaferp

1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 02:05

Alıntı:
bu istanbul şu çarpık haliyle nasıl dünya 8 oluyor aklım almıyor

Aksine bende biraz daha fazla turist olmasını bekliyorum. Sadece İstanbul değil eğer biraz daha güzel reklam ve ayrıca insanlarda turiste karşı ırkçı olmaz ve saygılı olursa o zaman İtalya'yı yakalayıp geçebiliriz.

Selcuk Ünal
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 11:03

Avrupa otobanlarinda sürüyle Türkiye plakali TIR görüyorum. Keske Turizm Bakanligi bu tirlara reklam verse, cok etkili olur.

Burç

1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 11:24

Alıntı:
İstanbul dünyada en çok yabancı turist çeken 8. şehir oldu.
New York ile başa baş.

Ayrıca ilk 10 şehir arasında sadece Türkiye iki adet şehire sahip :

Ayrıca bu listedeki Paris ve Londra'nın gerçekte çok daha aşağılarda olduğunu düşünüyorum. Çünkü Paris ve Londra arasında bir trene binerek birkaç saat içinde vizesiz ulaşım mümkün. İstanbul'dan Ankara'ya gitmek gibi birşey onlar için. Ama bu listede "yabancı konaklama" sayılıyor. Avrupa Birliği ülkeleri içindeki turist dolaşımını hesaba katmak bence hatalı.

zaferp

1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 12:49

Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında vize ve pasaport vb olmadığı için turist sayısı bence tekrar düzenlenmeli ama bunu yapmazlar. Biz bence hem turist sayısını artırmak hemde paralı turist sayısını arttırmalıyız. Paralı turistler genelde iranlı ve Arap turistler ve bizim halkımız da bu iki halka karşı ırkçılık yaptığı sürece bunun kaymağını başkaları yiyecek. İşte ırkçılığın zararlarından biri daha. Yanımızda paralı milletler var ve Biz resmen aval aval bakıyoruz.

Atila
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 13:14

Alıntı:
Avrupa otobanlarinda sürüyle Türkiye plakali TIR görüyorum. Keske Turizm Bakanligi bu tirlara reklam verse, cok etkili olur.

Siradisi ve çok iyi bir fikir aslında.

Rüştü BAKMAZ
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 13:48

Geçen yılki istatistiklere göre, özellikle Avrupa şehirleri ziyaretçi sayısı bakımından gerilemişler. İstanbul ve Antalya'da ise ziyaretçi sayıları artmış. İnşallah bu sene daha da artacak.

Bu arada "ucuz" olan bir şehir varsa birinci sıradaki Bangkok'tur. Her başarıya bir kulp bulup bir kara çalmak huyundan vazgeçemedi bazıları.

sayfa 9
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet