Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 512
onderta2cl

1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 10:24

Alıntı:
ekrem başkan yeni seçildiği için metrolarla ilgili kamuoyuna objektif açıklamalarda bulunursa iyi olur diye düşünüyorum.

Bu şart. Hatta tahminim; metrolar ile ilgili yapacağı ilk bilgilendirmede bu hatta değinecektir. Çünkü son döndemde M7'yı sıklıkla ziyaret edip bilgilendirme yapıyor. Sonrasında açılacak ilk metro M8 olacağından bu projenin tanıtımına asılacaktır. Siyasiler bu tip projeleri lehlerine kullanmak ister doğal olarak. Ben de İBB olsam bitime en yakın projelere asılır, bu durumu lehime kullanırdım. Gerçek bu. M7 sona geliyor. Sonrasında, yeni yıldan itibaren M8'e asılacaklarını ve 2020 içinde eksiklerle de olsa (istasyonlarda tek çıkış olacak şekilde) açacaklarını tahmin ediyorum. Çünkü aynı istasyonda bir çıkışa çivi bile çakılmamışken diğerine yürüyen merdiven koymalarını başka şekilde izah edemiyorum.

Ahmet377
1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 18:04

Bu hattın setleri ne zaman gelecek?

onderta2cl

1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 18:10

Alıntı:
Bu hattın setleri ne zaman gelecek?

Bu hat ile M7 Hattı'da aynı setler kullanılacak. Öncelikle M7'nin setleri tamamlanacaktır zira M8 henüz beklenenin gerisinde olduğundan üretim bandını da sıkıntıya sokmayacaktır.

ARDetc
1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 19:08

M7 de tahminen vagon işi ne zaman biter yani buraya ne zaman geçilir haziran 2020 de görme şansımız var mı?

onderta2cl

1 hafta önce - Sal 10 Eyl 2019, 09:55

Alıntı:
M7 de tahminen vagon işi ne zaman biter yani buraya ne zaman geçilir haziran 2020 de görme şansımız var mı?

Tahminim: M7 açılışta vaad edilen frekans ile işletme yapamayacaktır. Zaten kısmi açılış olacak. O sırada M8 de kısmen açılabilirse az setle ve seyrek seferlerle açılacağını sanıyorum. 2020 bitmeden açılış beyanatı veren proje çalışanları vardı lakin artık yazmıyorlar buraya. Dolayısıyşa bekleyipo görmekten başka bir çare yok gibi.

Ali kam
1 hafta önce - Sal 10 Eyl 2019, 23:46

Alıntı:
Tahminim: M7 açılışta vaad edilen frekans ile işletme yapamayacaktır. Zaten kısmi açılış olacak.

Kısmı açılış ile neyi kasteddiniz? Mecidiyeköy-tekstilkent mi yoksa başka bir şey mi?

DedeAli
1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 11:48

Ali kam grupları karıştırdın herhalde.

onderta2cl

1 hafta önce - Çrş 11 Eyl 2019, 12:29

Alıntı:
Kısmı açılış ile neyi kasteddiniz? Mecidiyeköy-tekstilkent mi yoksa başka bir şey mi?

Ali Bey M7 başlığında çok detaylı bilgi mevcut. Ama sorunuz cevapsız kalmasın; resmi açıklama ilk etapta M7'nin Mecidiyeköy-Mahmutbey olarak açılacağı şeklinde.

ZAZA24

1 hafta önce - Prş 12 Eyl 2019, 03:23

2020,de 1.kısımın açılışı olaydı iyiydi

UgurBurak Aritas

6 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 17:07

Bugün tapunun önünde yol çalışması vardı. Yaya geçidinin hemen önünde. Metroyla alakası var mı?

sayfa 512
ANA SAYFA -> ULAŞIM