Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Belediye Otobüsleri
« önceki   123 ... 195196197

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 197
MUAMMER TÜRK
4 ay önce - Cmt 07 Eyl 2019, 21:06

Sivasda belediye otobüslerinin yetersiz olduğunu bizzat binerek ,yaşayarak görmüş oldum,numune hastanesinden meydana gidelim dedik,daha hastanenin durağında otobüs full oldu,3 4 otobüsü pas geçmek zorunda kaldık,yaşlı insanlar ayakta seyahat ediyor,gerçi trafik olmasa 5 dakikalık yol ,daha 5 gün önce 40 dakikada gitti araba ,ayrıca sivas şartlarında otobüs bileti çok pahalı,sivasın bir ucu üniversite,diğeri stadın olduğu yer, araba 5 dakikada gidiyor ,böyle bi yerde bilet fiyatlarının 3 25 olması düşündürücü .

MSTF58
4 ay önce - Pzr 08 Eyl 2019, 17:51

Sen Sivaslı değilsin herhalde tarif ettiğin yerlerin neresi uç anlamadım hadi üniversite bir uç diyelim stat nasıl uç olacakki

Kubat Mavitekin
4 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 12:14


(+)

(+)


Hilmi Bilgin Resmi twitter hesabından alıntıdır.


NUMUNE HASTANESİ’NE DİREKT SEFERLER BAŞLADI

Hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına çözüm odaklı hizmet üreten Sivas Belediyesi, şehrin 10 farklı bölgesinden Numune Hastanesi’ne direkt seferler düzenlemeye başladı.

Numune Hastanesi’ne Direkt Seferler Düzenlemeye Başladı
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in seçimler öncesi söz verdiği uygulama hayata geçirildi. Nüfus yoğunluğu göz önüne alınarak belirlenen bölgelerden vatandaşlar tek biletle Numune Hastanesi’ne gidebilecek. Yine aynı şekilde hastane dönüşü gitmek istedikleri mahalleye tek biletle ulaşabilecek.

Mevcut sistemde otobüsler güzergâhlarını tamamladıktan sonra Bağdat Caddesi’nden toplanma merkezi olan üniversiteye geçiyordu. Yapılan düzenlemenin ardından yoğunluğa göre 20-30-40 dakika aralıklarla araçlar son durak olarak hastanenin önüne gidecek.

Ancak burada vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli husus, araçların üzerinde yazan kodlamalar olacak. Bunlar; Numune Hastanesini temsil eden 58-N, İstasyon Caddesi güzergâhını temsil eden 58-İ, Bağdat Caddesi güzergâhını temsilen 58-B ve Terminali temsilen 58-T kodlamaları.

58-N kodlaması bulunan araçlar mevcut güzergâhın ardından son durak olarak Numune Hastanesi’ne gidecekler. Vatandaşlarımız bulundukları bölgeden doğrudan hastaneye bu araçlarla gelebilecek.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hastane arkasında oluşturulan toplanma merkezini ziyaret ederek Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Yasin Arslan ve Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık ile yeni sistem hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Burada bir değerlendirme yapan Bilgin, “Hemşerilerimizin doğrudan hastaneye ulaşma talebini çözüme kavuşturmak için ilgili birimlerle görüşmeler yaptık. Artık nüfus yoğunluğu olan bölgelerden 58-N kodlu otobüse binen hemşerilerimiz direkt Numune Hastanesi’nin önüne gelebileceklerdir. Amacımız hem mevcut sistemi korumak, hem de bu sistemdeki sefer sayılarını artırarak direkt hastaneye ulaşımı sağlamak. Hemşerilerimizin alışması noktasında biraz zaman gerekli olabilir. Diğer seferler normal güzergâhına devam edecekler, bunlara ilave olarak nüfus yoğunluğuna göre direkt hastaneye seferler düzenlenecek. Dönüşlerde yine hastanenin önünden devam edecek. İsteyenler arka kısımdan da binebilecek. ” dedi.

Yeni sistemin hem vatandaş, hem de halk otobüsleri kooperatifinin memnuniyetini sağlayacağını dile getiren Bilgin, “İnşallah bu yeni uygulama ile hastaneye ulaşım sorunu ortadan kalkacaktır. Asıl olan hizmet kalitesini artırmaktır. Hemşerilerimiz her konuda olduğu gibi toplu taşıma alanında da en kaliteli hizmeti almaya devam edeceklerdir. Yeni uygulamanın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Nüfus yoğunluğu göz önüne alınarak direkt hastaneye gidecek olan hatlar şöyle;

– Şirinevler-Kümbet

– Kümbet-Şirinevler

– Aydoğan-Cumartesi Pazarı

– Yumurtatepe

– Karşıyaka

– Yiğitler-Kılavuz

– Yiğitler-Gülyurt

– Esentepe-Cumartesi Pazarı-Bülbüller

– Çiçekli-Esentepe

– Alibaba-Mevlana


https://www.buyuksivas.com/direkt-seferler/


ppalaremzi
4 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 22:55

Belediye yeterli kapasitede ve sayıda otobüs almamış. Sivasa 10 körüklü ve 20 solo araç alınıp güzergahlar ve saatleri tanzimlense çok rahat bir ulaşıma sahip olabilir.sayfa 197
« önceki   123 ... 195196197
ANA SAYFA -> ULAŞIM