Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
01 yakup
8 ay önce - Çrş 26 Hzr 2019, 11:52

Biz adanalılar maalesef çok tepkisiziz örneğin show tv nin gaziantepte çektiği gülperi dizisinde olumsuz bir sahne var diye tüm gaziantep ayaklandı belediye başkanından ticaret odasına tüm stk lar tepki gösterdi gaziantep bu değil gaziantep ve gazianteplileri kötü tanıtıyorsunuz diye.... bizim adanamıza o kadar hakaret ediliyor adanada sıradan bir gün diye iğrenç şeyler paylaşılıyor dizilerde filmlerde olumsuz adana imajı çiziliyor güldür güldür bide adanaya geldi ne yüzle geldilerse... istanbul medyasının adanaya bakış açısı çok sakat hem yetkililerimiz hem biz tepki vermiyoruz maalesef bence show tv yi kanal d yi arayıp tepkimizi dile getirelim hatta rtük aranıp şikayette bulunulabilir belediyeye bu konuda birşeyler yapması için mesaj atalım

Resul GUL
7 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 21:23
67 PROJE DÜNYA BANKASI’NA VE İLLER BANKASI’NA SUNULDU


Marka şehir ve her alanda lider Adana için girişimler başladı 67 proje Dünya Bankası’na ve İller Bankası’na sunuldu


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ekibi tarafından “Yaşam Kalitesinin ve Refahın Yüksek Olduğu Her Alanda 01. Adana Vizyonu” çerçevesinde hazırlanan “Mega Projeler” Dünya Bankası ve İller Bankası’na sunuldu.

Alıntı:


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik koordinatörlüğündeki proje ekibi tarafından, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca yapılması planlanan, finansmanın tamamen ya da kısmen uluslararası, bölgesel veya yerel fon aktarıcı kurum ve kuruluşlarca sağlanma ihtiyacı olan 67 proje, İlbank A.Ş. ve Dünya Bankası’na sunuldu.

Finansmana Avrupa Birliği (AB), Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Birleşmiş Milletler (BM) gibi kuruluşların da destek vermesi planlanlanıyor.


Başkan Zeydan Karalar’ın Adana’nın yüksek potansiyelini harekete geçirecek mega projeleri finansmanı başta Dünya Bankası’nca sağlanan 500 Milyon €’luk “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” olmak üzere birçok proje ve program kapsamında değerlendirilmesi bekleniyor.


Proje; Türkiye’de şehirlerin çevresel, ekonomik, finansal ve sosyal anlamda sürdürülebilirliğinin artırılmasını desteklemeyi amaçlıyor. Sürdürülebilir Şehirler Çerçevesi, Türkiye’nin şehirleri için en fazla anlamlı olan üç boyutu (çevresel, ekonomik/finansal ve sosyal) ele alıyor. Çerçeve ayrıca; şehirleri Planlı Şehirden Sağlıklı Şehre ve nihai olarak Akıllı Şehre kadar uzanan bir sürdürülebilirlik spektrumu üzerinde ilerletecek kapsamlı ve entegre bir planlama sürecinin birer parçasını oluşturan mekânsal, çevresel ve finansal planlama araçlarını belirliyor.Proje iki bileşenden oluşmaktadır. Bileşen A: “Belediye Yatırımları” talep odaklı bir yaklaşım ile belediye altyapı yatırımları için finansman sağlayacaktır. “Bileşen B – Proje Yönetimi” ise proje yönetimi, izleme ve değerlendirme, erişim ve iletişim faaliyetlerine yönelik mal alımlarını ve danışmanlık hizmetlerini finanse edecektir.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın “Marka Şehir ve Her Alanda 01. Adana Hayali”ni gerçekleştirecek proje portföyünde, Akıllı Şehirler, Raylı Taşıma 2.Etap Projesi (Mevcut Raylı Taşıma Sisteminin uzaması), Şehiriçi Tramvay, Yenilebilir Enerji, Hafif Raylı Sistemler, ÇUKUROVA-Ray, Kentiçi Katlı Otoparklar, İçme Suyuna Erişim, Katı Atık Yönetim Sistemleri, Kültürel-Sanatsal-Sportif Projeler, Ulaşım Ana Planı, Dezavantajlı Gruplar İçin Projeler, Kırsal ve Kentsel Kalkınmayı geliştirecek, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak kısa, orta ve uzun vadede yapılması planlanan birçok proje bulunmaktadır.

Farklı bütçelere sahip olan projelerin ikraz, kredi, hibe, yap-işlet-devret, gelir paylaşımı gibi farklı araç ve modellerle uluslararası bölgesel veya yerel fon sağlayıcı kurum ve kuruluşlarca tamamen veya kısmen finansmanı planlanmaktadır.

Ayrıca; mevcut mali durum dikkate alınarak, öz kaynaklarla finanse edilerek sürdürülen projelerin fayda maliyet analizleri sonucunda kaynakların ekonomik, verimli ve etkin kullanılarak önceliklendirilme çalışmaları da devam etmektedir.http://www.adana.bel.tr/versiyon4/67-proje-dunya- ...a-sunuldu/

Ahmet YükselS
7 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 00:06

Alıntı:
67 PROJE DÜNYA BANKASI’NA VE İLLER BANKASI’NA SUNULDU


Marka şehir ve her alanda lider Adana için girişimler başladı 67 proje Dünya Bankası’na ve İller Bankası’na sunuldu


Ne zaman proje hazırlamışlar da dünya bankasına ve iller bankasına sunmuşlar? 4 ayda 67 proje mi hazırlatmış Zeydan? Ivır zır projeleri topla, kopyala yapıştır, etti 67 proje!!
Şehiriçi tramvaylar diyor, hemen akabinde de hafif raylı sitemler diyor!! Yahu ikisi aynı şey zaten.. Bir de, hem ''çok borç var, mali yapılanmaya gideceğiz'' deyip hem de krediyle proje yapacağız demesi!! Ee mevcut borcu kim ödeyecek o zaman? Bunca borcun içinde bakanlık senin ilave borca girmene müsaade edecek mi?


Resul GUL
7 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 09:07

Senin Proje yok icraat yok dediklerini duymuş olmalı ki bir şeyler hazırlayıp kamuoyuna sunayım demiştir..

oguzbuyuka
7 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 10:18

Bunlara proje yapsan bir dert, yapmasan bir dertcemo1903
7 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 11:01

proje diyordun, 4 ay geçti tık yok diyordun, şimdi detaylı olmasa da bir şeyler açıklamışlar ve paylaşmışlar. şimdi de diyorsun ki ne ara hazırladılar, zaten para yok, borçla iş mi yapacaklar, borcu nasıl alabilecekler vs. vs.

senin bu tutarsızlıklarını ifşa etmek de bana dert olsun yuksels. takipteyim.


Adanalı Hamko
7 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 13:21

Adana için hayırlı olsun, inşallah gereken kredi sağlanırda bir an önce projelere geçilir, gerçi proje yok ortada ama belki hizmete geçilir diyelim.

Resul GUL
5 ay önce - Prş 05 Eyl 2019, 22:30
İstanbul da bir Etkinlik
oguzbuyuka
5 ay önce - Cum 06 Eyl 2019, 12:11

Büyük Saat Adana'nın simgesi ama altı ve hemen çevresi o kadar yıkık, dökük, virane halde ki, zemin kötü, çevre kötü, otopark olmuş, bu haliyle bu kadar tanıtım ve reklamının yapılması bana çok saçma ve anlamsız geliyor.

Resul GUL
5 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 10:29
TÜRKİYE’NİN İLK “ GASTRONOMİ TRENİ” ADANA’DA


Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) gastronomi ihtisas komisyonlarına bağlı seyahat acentelerinin katılımıyla, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki zengin damak lezzetlerinin tanıtımını sağlamak, gastronomi turizminden daha çok pay almak amacıyla organize edilen “Doğu Akdeniz Lezzet Turu“nun Adana etabı, Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla Pozantı’da gerçekleştirildi.

Güzel gelişmeler Adana Lezzet Festivali öncesinde iyi düşünülmüş.


Alıntı:
Adana Valiliği olarak bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri “Adana Lezzet Festivali”ne yönelik yoğun ilginin, Adana ve bölgedeki gastronomi turizminin yakın bir zamanda hak ettiği payı alacağını gösterdiğine dikkat çeken ve doğru yolda olduklarına vurgu yapan Vali Demirtaş, kent ve bölge gastronomisinin gelişmesinin yanı sıra tarihsel ve kültürel zenginliklerin tanıtımına da önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirttiği bu tür projelerin daima destekçisi olacaklarını ifade etti.
Vali Mahmut Demirtaş, yöresel lezzetlerin tanıtımına yönelik ilgilerinden dolayı katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasında “Bu güzel etkinlik vesilesiyle Adanalı hemşehrilerimizi, turizm ve seyahat acentelerimizin değerli temsilcilerini ve tüm lezzet tutkunlarını 4- 5 ve 6 Ekim 2019 tarihinde Merkez Park’ta düzenleyeceğimiz ‘3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ etkinliğimize davet ediyorum.” dedi.
Pozantı’da düzenlenen “ Doğu Akdeniz Lezzet Turu“ etkinliği, katılımcıların yöresel lezzetleri tadıp bilgi edinmelerinin ardından bölgedeki gastronomi turizmi kapasitesinin arttırılması konusunda fikir alışverişinde bulunması ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Ömer Kartın’ın, projeye verdiği destek ve katkıları ile Türkiye’de ilk kez Adana’da oluşturulan gastronomi treni uygulamasından dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür plaketi takdim etmesiyle son buldu.http://www.adanaulus.com/turkiyenin-ilk-gastronom ...i-adanada/

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET