Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Karaman Ahmet
1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 21:09

2. etapda Kasinhani mevcut Tren Gari arasi düsünülüyormus, muhtesem.

http://www.hakimiyet.com/konya-banliyo-hatti-icin ...59119h.htm

1. ve 2. etap toplamda 55-60 km civari, Konyanin bir ucundan öbür ucuna banliyö hatti yapar.

KONBAN Konyaya hayirli ve ugurlu olsun.

En son Karaman Ahmet tarafından Pts 09 Eyl 2019, 21:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

emrenmert

1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 21:15

Kesinlikle olması gereken proje. Ama eksikleri var. Hattın, Yukarıpınarbaşı köyünden başlayarak Çumra'ya kadar gitmesi gerekiyor; yaklaşık 70 km.

Karaman Ahmet
1 hafta önce - Pts 09 Eyl 2019, 21:21

Emrenmert, sonucta Cumraninda, Yukari Pinarbasi Köyününde bir durak dibine kadar gelmis Banliyö hatti.

Özellikle Cumraya uzatilmasi yönümde sana katiliyorum.

Büyüksehir Belediyesi TCDD ortakliginin yanlizca bir durak fazla yaparak, yaklasik 70.000 Cumralininda bu hattan istifade etmesini saglamasi lazim.

emrenmert

5 gün önce - Cmt 14 Eyl 2019, 00:05

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=152116

Karaman Ahmet
4 gün önce - Pzr 15 Eyl 2019, 00:04

Konya icin en az Metro projesi kadar önemli, fakat metro projesinden cok daha ucuza gerceklestirilecek bir proje.

Birinci etap ve ikinci etap kesinlesti. Bu iki etapla, Kasinhanindan Konya bilim merkezine, sehri ortadan yaran, 50-60 km rayli sistem bir milyondan fazla Konyaliya hizmet verecek. Konya gari ve Yeni YHT gari haricindeki mevcut iki duraga 25 civari yeni durak eklenecek. Sehir merkezi, Konya havaalani, Konya Teknik Üniversitesi ve iki organize sanayi bölgesi rayli sisteme kavusacak. Ayrica banliyö hatti metro hattiyla ve tramvay hattiyla kesisen bölgelerde, sehrin mevcut sehir ici rayli sistemine entegre edilecek.

Projenin tek eksigi, Kasinhanina kadar uzayan banliyö hattinin Cumraya kadar uzatilmamasi. Ücüncü etapla bu hattin Cumraya kadar uzatilmasi umuduyla.

adem mavi
1 gün önce - Sal 17 Eyl 2019, 11:06

@emrenmert ve @karamanahmet

banliyö hattının Çumra'ya kadar uzatılması noktasında kesinlikle sizlere katılıyorum. Çumra-Konya(kaşınhanı dahil) arası yüzlerce işçi-memur ve öğrenci günlük ya Konya'dan Çumra'ya geliyor ya da Çumra dan Konya'ya gidiyor.

Konya organize sanayi bölgesinde çalışan biri olarak bu en çok da benim işime yarayacak inşallah. Çumra'dan sabahları otobüs ile eskigaraja oradan da organizeye yaptığım yolculuklar 2-2,5 saati buluyordu. Yol yıprattığı için evi Konya'ya taşımak durumunda kalmıştım. Umarım bir an önce Banliyö hattı Çumra'ya gelirde evimi de tekrar Çumra'ya taşımış olurum hayırlısıyla..

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET