Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Ulaşım Park A.Ş.
« önceki   123 ... 232425

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 25
erdem türkoğlu
2 hafta önce - Pzr 01 Eyl 2019, 19:15

Ulaşımpark’ın en güzel hatlarından biri de 114 oldu. Akşamları Körfezkent yönünde full çekiyor. Özellikle Körfez Esentepe’de oturanlar tarafından çokça tercih ediliyor. Çünkü Esentepe’den geçen 154 ÖHO ve 175 Ulaşımpark hatları tam 3,50 TL - öğrenci 2,20 TL tarifesiyle çalışıyorken, 114 hattı şehiriçi tarifesiyle tam 2,75 TL - öğrenci 1,50 TL alıyor. Bu da tercih edilirliğini yükselten bir unsur. Kocaeli genelindeki tüm hatlarda belediye otobüslerinin eskiden olduğu gibi ÖHO’lardan daha ucuz olması gerektiğini düşünüyorum; bu şekilde hiçbir Ulaşımpark hattı boş gitmeyecektir.

HAT 114 KÖRFEZKENT - ESENTEPE - SANAYİ

(+)

Bir de 114’ün kardeşi 124 var, o daha da güzel bir hat

HAT 124 KÖRFEZKENT - SOPALI - SANAYİ

(+)

sametykcll
2 hafta önce - Pzr 01 Eyl 2019, 22:12

E-komobil'e göre 525S'nin son durağı Kentönü'nden Mimar Sinan mahallesine uzatılmış:

mertesat07
2 hafta önce - Pts 02 Eyl 2019, 11:26

525S Kentönü-Sırasöğütler-Gebze hattı 525S Mimar Sinan(Beylikbağı) - Sırasöğütler - Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi - Gebze olarak değiştirilmiş.

Adera
2 hafta önce - Sal 03 Eyl 2019, 09:28
435u

Arkadaşlar 435u Gebze'de nereden geçiyor kocaeli üniversitesi ne gideceğim de. Uygulamasında sadece 435i gösteriyor aynı mı güzergahı bilemedim.

mertesat07
2 hafta önce - Sal 03 Eyl 2019, 14:26

Alıntı:
Arkadaşlar 435u Gebze'de nereden geçiyor kocaeli üniversitesi ne gideceğim de. Uygulamasında sadece 435i gösteriyor aynı mı güzergahı bilemedim.

435U 435 ile aynı güzergahta gidiyor zaten bu hattın içinde Umuttepe (KOÜ) Deparı olarak çalışıyor. Aynı güzergah

basar44
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 14:48

Alıntı:
Kocaeli genelindeki tüm hatlarda belediye otobüslerinin eskiden olduğu gibi ÖHO’lardan daha ucuz olması gerektiğini düşünüyorum; bu şekilde hiçbir Ulaşımpark hattı boş gitmeyecektir.
Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz, ulaşımpark'ın çalıştırdığı araçlar halkın vergileriyle alınan araçlar ve halka öho'lara göre daha indirimli fiyatlar ile hizmet vermeleri gerekiyor. Ulaşımpark en azından bunu öğrencilere daha indirimli fiyatlar taşımaya başlayarak başlatmalıdır. Sonuçta bu otobüslerin hepsi cngli ve düşük maliyet ve yüksek kar oranıyla çalışan araçlar ve vatandaşa hizmet için alındılar ama şu an hizmetten çok kar odaklı çalışan bir işletmeye hizmet ediyorlar

mertesat07
1 hafta önce - Pzr 08 Eyl 2019, 20:12

565 570 hatlarının güzergahı Gebze Otogar yerine Anibal Barış Mahallesi olarak değiştirilmiş

basar44
5 gün önce - Prş 12 Eyl 2019, 20:14

Yeni Breda Avancityler alındığından beri nerdeyse hiç seferde görmediğimiz eski körüklü bredalar neden çalıştırılmıyor. 136-145 kasa no lu olan 10 adet otobüs mevcut olması gerek. Sürekli körüklü man lions'lar çalışıyor hatlarda, eski otobüsler garajda çürümeye mi terkedildi

erdem türkoğlu
4 saat önce - 19:00 (bugün)

720 - 730 hatları

Ulaşımpark'ın yaz tarifesine geçerken iptal ettiği 720 ve 730 hatları, geçen hafta kış tarifesine geçilmesine rağmen geri gelmedi. 670 hattı da iptal edilmişti, ama halktan gelen talep üzerine 670 geri geldi.

Saraylı / Şirinköy - Gölcük arası ring yapan 720 ve 730 hatları ilk yıllarında her saat başı çalışıyorken, geçen sene seferleri 2 saat arayla olacak şekilde azaltılmıştı. Artık yoklar. 10 dk arayla ÖHO çalışan, 15-20 dk'lık kısa bir güzergahta 2 saatte bir belediye otobüsü çalışacağına hiç çalışmaması daha iyi zaten.

565 - 570 hatları

Bu hatların Gebze Otogar'dan Barış Mahallesi'ne çekilmesini olumlu bulmuyorum. Çayırova'nın Çağdaşkent, Çiçekçiler, Atatürk Mah. gibi önemli yerlerinden Gebze Otogar'a ulaşımı kaldırılmış oldu.

Gebze'den Barış Mahallesi'ne direkt giden belediye otobüsü olması açısından iyi olmuş ama, Anibal'den gitmesi sebebiyle fazla Barış Mah. yolcusu toplayamaz, Akçarşı'dan geçmeliydi. Ayrıca Barış Mahallesi'nden Gebze'ye gidişte de yolcu alışkanlıklarına ters istikamette gitmesi sebebiyle pek yolcu toplayabileceğini sanmıyorum.

Barış Mahallesi'ne başka hat açılsa daha iyiydi. Beylikbağı - Gebze - Barış Mah. şeklinde, Barış Mah. içinde 409 gibi ring yaparak dönecek bir hat çok daha verimli olurdu.

mertesat07
1 saat önce - 21:49 (bugün)

Bugün 525S hattına rastladım Mimar Sinan Caddesinden inerken hattın ön tabelasında 525A yazıyor arka tabelasında 525S bu hattın kodu mu değişti?

(+)

sayfa 25
« önceki   123 ... 232425
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara