Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
AYDIN İNAN
site denetçisi

1 ay önce - Pts 29 Tem 2019, 10:23

Alıntı:
Doğru, bir süredir Adana ve Mersin'de bu uygulama var (: Ancak daha ucuza gelmiyor sanırım, otobüslerde 3 lira kesiyor diye hatırlıyorum. Dolmuşlarda da 3 lira mıydı onu hatırlamıyorum

Temassız kart kullanımında daha fazla ücret kesmiyor. Kentkart kullanıldığında kesilen ücret neyse aynısını kesiyor.
Geçtiğimiz aylarda denemek için kullanmıştım çünkü.

Örneğin;
Metro: 2.25 TL, dolmuş 2.55 TL.

kanber oner
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 18:44

Adana tren garından,Yüreğir kaymakamlığına gitmem gerekiyor. Hangi dolmuşa veya otobüse binmem gerekli.

Resul GUL
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 18:48

Alıntı:
Adana tren garından,Yüreğir kaymakamlığına gitmem gerekiyor. Hangi dolmuşa veya otobüse binmem gerekli.

Eğer, Kaymakamlık Yeni yerine taşınmadısıysa 064: 100. YIL - Optimum AVM Turuncu Kurttepe Otobüsü gitmesi lazım.. Hat Yanlış hatırlamıyorsam, Tren Garının Güneyinde yer alan Ziyapaşa Bulvarı ndan çarşıya Oradan Merkez Caminin karşına geçip Hilton Oteliden sonra Yüreğir Kaymakamlığına ulaşmakta..

Eğer Yeni yerine taşındıysa Tren Garının kuzeyinde kalan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinden Polis okuluna giden mavi Minibüsler Yeni Kaymakamlığa gider..

worldisblack
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 19:25

Merhaba. Gardan çıkınca sola dönüp, ilk kavşağı geçtikten sonraki ilk duraktan (bir büfe ve balık restoranı olması lazım orada) 116 numaralı otobüse binerek Yüreğir kaymakamlığına gidebilirsiniz. Ancak öncesinde Adana Kentkart, tek binişlik kart edinmelisiniz, ya da mastercard kredi kartınızla da otobüse binebilirsiniz. Moovit applikasyonunda hattın güzergah bilgileri ve saat bilgileri mevcuttur. Ancak otobüsün şuanki çalışma saat aralığı 1.5 saattir, beklememek adına Resul bey'in önerdiği otobüsü de kullanabilirsiniz. İyi yolculuklar

alperen522
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 20:00

Alıntı:

Kaymakamlık binası artık Atakent'teki yeni yerine taşındı. worldisblack üyemizin dediği gibi 116 Yenidoğan-Balcalı Otobüsüne binebilirsiniz. Aceleniz varsa Resul Beyin dediği gibi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na çıkıp mavi minibüslere veya PTT Evlerine giden kırmızı beyaz minibüslere binebilirsiniz. Ancak o64'e binmeyin çünkü eski binaya gider.

kanber oner
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 21:01

Hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için

sercankoca
1 hafta önce - Cmt 07 Eyl 2019, 19:08

Adana Otogar'ından Tren garına nasil giderim? Veya Ceyhan'a gitmek için otogardan Ceyhan minibüslerine binmek mi daha iyi yoksa gardan trenle geçmek mi? Çünkü gideceğim yer Ceyhan tren garına çok yakın, otogara uzak.

Resul GUL
1 hafta önce - Cmt 07 Eyl 2019, 19:38

Eskiden Adana Otogar Yüreğir arası direk otobüs seferi vardı O varsa Direk Otogardan diğerine gidip oradan da Ceyhan Otobüsüne binebilirsiniz

Otogardan Tren Garına 066 : Kurttepe- Pakyağ turuncu otobüsü var o Gar dan geçmesi lazım. Ne kadar sürede geliyor bilmiyorum..

Ya da Otogardan çarşıya gelip Seyhan Belediyesi Metro İstasyonundan Metroya binip Diğer Durak Valilik de inip oradan Gar a geçebilirsiniz..

Aynı Bineceğiniz Seyhan Belediye Metro İstasyonundan tersi istikamette Yüreğir Otogarına da gidebilirsin

En son olarak En uygunu olan Büyük Otogar dan Osmaniye K. Maraş tarafına otobüs varsa Ceyhan a uğrayan, onunla gitmek sanki daha mantıklı...

Ceyhan a ne sıklıkla tren gidiyor bilmiyorum Ama mantıklı olan Yüreğir Otogar ına gitmek Ya da Büyük Adana Otogar dan Ceyhan a uğrayan bir Otobüs bulmak..

alperen522
1 hafta önce - Cmt 07 Eyl 2019, 21:52

Alıntı:
Adana Otogar'ından Tren garına nasil giderim? Veya Ceyhan'a gitmek için otogardan Ceyhan minibüslerine binmek mi daha iyi yoksa gardan trenle geçmek mi? Çünkü gideceğim yer Ceyhan tren garına çok yakın, otogara uzak.

174 numaralı Otogar-Mobilyacılar Sitesi belediye otobüsü hattını kullanabilirsiniz. Her saat başı Otogar'dan kalkıyor. Hem Adana Tren Garı hem de Yüreğir Otogarı'nın önünden geçiyor.

Alternatif olarak Resul Bey'in dediği gibi o66 numaralı Kurttepe-Pakyağ özel halk otobüsü hattını kullanabilirsiniz. Hafta içi 20 dk, hafta sonları 30 dk'ya bir geçer. Bu hat Adana Tren Garı'nın önünden geçiyor. Otobüse binmek için otogarın dışına çıkıp E-5 karayolunun karşısına geçmeniz gerekmekte.

Adana-Ceyhan arasında günde sadece 3 tren işliyor. Bunlar Mersin-İslahiye (tek sefer) ve Mersin-İskenderun (iki sefer) trenleri. Saatleri denk getirmeniz mümkün olursa trene binin ama öbür türlü mecburen minibüse binmeniz şart.

Mert Savaş

1 hafta önce - Pzr 08 Eyl 2019, 12:05

Yavuzlar mahallesi kozan yolu tarafındaki kanal civarından ÇÜ Adana Meslek Yüksek Okuluna tek vasıta ile gitmek mümkün mü acaba ben bir yolunu bulamadım?

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM