Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
hakan023
2 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2017, 10:36

(+)

(+)

(+)

MRT1977
9 ay önce - Cum 30 Ksm 2018, 22:55

(+)

(+)

ESKİ GÖLCÜK YOLU

Ağalbay
1 hafta önce - Cmt 07 Eyl 2019, 22:50

Eski fotoğraflara bakınca İzmit D-100 de trafik yokmuş. Şuan iş çıkış saatlerinde şehri boydan boya katetmek 1 saati alıyor. Sıra sıra dizilmiş metropol ilçeler ve tek alternatifsiz yol yüzünden Korfezden şehre girerken, trafik 1 milyon değil, sanki 2.5-3 milyonluk şehre giriyormuşsunuz izlenimi bırakıyor. Ben 1 saatlik video çekerim ama onu kim izler bilemem, durum bu. Hafta sonları yazın Cuma günleri yazliklarina ya da gezmeye giden ve Körfez koprusunu kullanmayan İstanbullular yüzünden Kartepeden Golcuge 1 saatte gidiyorum. Bayrama özel trafikte 2 saatte gittiğimi de biliyorum. Hicbirsey olmazsa 35 dakika haftaici.

İzmit adlı yönetimsel merkez ilçesi binlerce yıldir orada ve şehrimizin cekirdegi, ister istemez siz hangi önlemi alırsanız alın tüm sosyo-kulturel-ulaşım öğeleri oraya toplanıyor, en azından yapılması gerekenler;

- Şehrin tüm kamu merkezlerini Kartepeye toplamak, vilayet dahil.
-Körfez-Kartepe arasına metro kurmak, hafif raylı yapacak yer yok ve kapasite metroyu kaldırır. (Bknz: İzmit tramvayı)
-Guney aksina nasıl bir teşvik verilir bilemem ama nüfus buraya kaydirilmalı.
-Guney aksina kesintisiz trafiği engelleyen en büyük kanser olarak nitelendirdiğim biryer var. Kocaeli şehrindeki tüm kislalardan en gereksizi, kanser gibi şehri emen torpido test ve mühimmat depo komutanlığı. Bu askeri birlik yüzünden durak olması gerektiği gibi içerde değil ve her Allah'ın akşamı Gölcük yönüne trafik var burada. Bazen geçmesi 15 dakika aliyor. Başka yer mı yok? Orada frene basan araçların yarattığı ekstra yakıt sarfiyatından daha mı önemli çok yorum yapmak istemiyorum. O noktanın özelliği ne? Taşınamaz mi?

sayfa 6
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler