Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli ulaşımından haberler
« önceki   123 ... 174175176177178179   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 175
MRT1977
8 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 01:09Salim Dervişoğlu Caddesi yıl sonu hizmete girecek

Başkan Büyükakın, D-100 Karayoluna alternatif olarak hizmet verecek İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki duble yol çalışmasını yerinde denetledi.Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, D–100 karayoluna alternatif olarak hizmet verecek ve çift şeritli modern bir yol haline getirilecek Salim Dervişoğlu caddesindeki çalışmaları yerinde denetledi. İzmit’ten Kartepe’ye kadar uzanan güzergâhın vatandaşların beklentilerine ve ihtiyaçlarına büyük ölçüde cevap vereceğini dile getiren Başkan Büyükakın, “Salim Dervişoğlu Caddesi, 2019’un sonunda çift şeritli modern bir yol olarak hizmete girecek” açıklamasını yaptı.“DUBLE YOL OLARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE GİRECEK”

Kocaeli’deki ulaşım ağını rahatlatacak ve konfor getirecek Salim Dervişoğlu Caddesi duble yol çalışmasının iki kısım halinde toplam 4 bin 150 metrelik kısımdan oluştuğunu söyleyen Başkan Büyükakın, “Salim Dervişoğlu Caddesi’nin Kartepe’ye kadar uzatılması ile ilgili uzunca bir zamandır hem proje çalışmaları hem de imalat çalışmaları devam ediyordu. Bu çok önemli ulaşım çalışmasının neredeyse sonuna gelindi. İnşallah 2019 yılının sonuna doğru duble yol olarak halkımızın hizmetine girecek” şeklinde konuştu.“İNSANIMIZIN YAŞAM KALİTESİNE KATKI SUNACAK”

Genişletme çalışmalarının devam ettiğini, orta refüjlerin oluşmasıyla birlikte iki ayrı yolun oluşacağını da dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Kullar bölgesinden Sebze ve Meyve Haline giriş çıkışta yaşanan sorunlar nedeniyle Hal’in giriş çıkışını Salim Dervişoğlu Caddesi’nden sağlayacağız. Bu duble yol üzerinde sağlanacak trafik, insanımızın yaşam kalitesine katkı sunacak” diyerek sözlerini tamamladı. İncelemelerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Ulaşım Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya ve teknik ekip de hazır bulundu.

Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
8 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 02:22


(+)Otogar kavşağı tamamlanmak üzere

26 Haziran 2019 Saat: 15:41

Otogar kavşağı tamamlanmak üzere
İzmit-Kandıra duble yol ve otogar kavşağındaki çalışmalarda sona gelindi. Yalova D100 ve TEM bağlantısının tamamlanması için 300 metrelik bir çalışma kaldı
2016 yılında Ankaralı yüklenici firması tarafından temeli atılan İzmit-Kandıra duble yol ve otogar kavşağındaki çalışmalar sürüyor. Yalova D100 ve TEM bağlantısının yoğunlaştığı çalışmalar 3 ay sonra tamamlanacak.

TOPRAK YOLU KULLANIYORLAR

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen İzmit-Kandıra Duble yol ve otogar kavşağı inşaatına 210 Milyon TL’lik bütçe ayrılmıştı. Yol inşaatının temeli, 2016 yılında başladıktan sonra 2018 yılındaödenek alınmadığı için durmuştu. 2019 Ocak ayında da çalışmalar tekrar başladı.Bu süreçte sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu vatandaşları çileden çıkarıyordu. Çalışmaların tamamlanmasına kısa bir süre kala sürekli yoğunluğun olduğu yollar vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak. Çalışmaların sürdüğü alanda otogara giden otobüsler ve diğer araçlar da hala toprak olan yolu kullanmaya devam ediyor. Yaklaşık 60 kişi kavşak inşaatında çalışıyor.

YANYOLLAR BİRBİRİNE BAĞLANACAK

İzmit-Kandıra yolunda Karayolları tarafından yapılan köprülü kavşak kapsamında Yalova ve TEM otoyolu birbirine bağlanacak. Bu çalışma sonunda ayrıca yan yollar da birbirine bağlanmış olacak. Otogar kavşağının temel atma töreni dönemin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla açılmıştı.Çalışmaların sürdüğü güzergahı kullanan toplu taşıma araçları hala İzmit Kandıra Yolu- Mini Köşk önündeki ışıklardan sola dönüş yaparakÇayırköy alt yolundan Turan Güneş Caddesi- Tepeköy Caddesi- Özbek Çeşmesi- Egemenlik Caddesi- Mopaş- Kurtuluş Bulvarı mevcut güzergâhını kullanıyor.

300 METRE KALDI

Kavşak çalışmasıyla ilgili bilgi veren bir yetkili, “Üst geçit köprüsü yapıyoruz. Yan yollarımız ve drenaj çalışmalarımız (yağmur suyu hattı) var, onları sağlı sollu yapıyoruz. Çalışmalar bu yıl bitecek, tempo yüksek, işimizi 3 ayda bitiririz. Sorunsuz olarak ilerliyoruz. Trafiği rahatlatmak için şu andaki çalışmaları Yalova gelişi ve gidişini (D130 otoyolunun bağlantısı buradan verilecek) bitirmeye yoğunlaştırdık. Dolayısıyla Yalova D100 ve Tem bağlantısını sağlamış olacağız. Bu yolun bitmesi için 300 metre kaldı. Daha sonra yan yoldan gelen otogar girişini de tamamlamış olacağız. Şu anda otogar girişinin yağmur suyu hattını yapıyoruz. Bu yolun asfaltını da yapıp teslim edeceğiz” dedi.

Otogar kavşağında çalışmalar Yalova D100 ve TEM bağlantısının tamamlanması üzerine yoğunlaştı.


İzmit-Kandıra duble yol ve otogar kavşağındaki çalışmalar kapsamında üst geçit köprüsü ve yağmur suyu hattı yapılıyor.


Otogara girmek isteyen araçlar çalışmaların ortasında kalan toprak yolu kullanmaya devam ediyor.

(+)

(+)

(+)


Alıntı:
çagdaşkocaeli gazetesi
MRT1977
7 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 01:19Tramvay hattının Kuruçeşme bölgesine ulaşabilmesi için İzmit Mevlana Kavşağı’nda çalışmalar başlıyor. Bölgede çalışmalar nedeniyle yeni trafik düzenlemesi yapıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tramvay hattının Kuruçeşme bölgesine ulaşabilmesi için İzmit Mevlana Kavşağı’na tramvayın geçebileceği bir alt geçit inşa edecek. Bu kapsamda hafta sonu itibariyle bölgede yapılacak çalışmalar için trafik düzenlemesi yapılacak. Düzenlemeler 29 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’dan sonra belli periyotlar halinde gerçekleşecek.Mevlana Caddesi1

YENİ TRAFİK DÜZENLEMESİ

Vatandaşların memnuniyetini kazanan Akçaray Tramvay Hattının Kuruçeşme bölgesine uzatılacak kesiminde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından alt geçit inşa edilecek. İzmit D – 100 Karayolu üzerinde bulunan Mevlana Kavşağı’nın altına inşa edilecek olan alt geçit içerisinden tramvay araçları geçerek Plajyolu bölgesine ulaşımı sağlanacak. Bölgede yapılacak olan çalışmalar kapsamında yeni trafik düzenlemesine gidildi.

İKİ CADDEDE TRAFİK DÜZENLEMESİ

Kuruçeşme Plajyolu hattının bağlantısını sağlayan Mevlana Kavşağının İnkılap Caddesi’ni Karayolu Caddesi’ne bağlantısını sağlayan kolu ve Salim Dervişoğlu Caddesi’ne bağlayan kolu trafiğe kapatılacak.

KAŞVAĞIN BİR KISMI TRAFİĞE AÇIK

Çalışma süresince Kuruçeşme İnkılap Caddesi’nden gelen trafik, Karayolu Caddesi D-100 bağlantı yoluna aktarılacak. D100 bağlantı yolundan ve Plajyolu Karayolu Caddesi’nden Kuruçeşme’ye gitmek isteyen sürücüler Mevlana Kavşağı’nın İnkılap Caddesi bağlantısını kullanabilecek.

PLAJYOLUNA GEÇİŞ

Kuruçeşme hattından ve D-100 karayolundan Plajyolu’na gitmek isteyen sürücüler Seka Devlet Hastanesi Köprüsünü kullanarak Plajyoluna geçiş yapabilecek.Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
7 ay önce - Prş 04 Tem 2019, 23:33'KENT MEYDANI KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI YAPILACAK'

Başkan Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı
gerçekleştirilen ve önemli ulaşım projelerinden bir tanesi olan olacak
Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nın tamamlanacağını söyledi.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir
Büyükakın, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanlığı ve Karamürsel Belediyesi’ni ziyaret etti.
İlçe teşkilatıyla bir araya gelen ve seçim döneminde verdikleri emek için teşkilat
üyelerine teşekkür eden başkan Büyükakın, ziyaretlerin ardından Kocaeli Büyükşehir
Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve önemli ulaşım projelerinden bir tanesi
olan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nı inceledi. Başkan Büyükakın” Kent
Meydanı Köprülü Kavşağımızı hayata geçirip, halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.

BİZİM GERÇEK GÜCÜMÜZ TEŞKİLATLARIMIZLA ÇIKIYOR

İlk olarak AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel ve yönetimini ziyaret eden
Başkan Büyükakın, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinde büyük bir gayret
göstererek çalışan teşkilat üyelerine bir kez daha teşekkür eden Başkan Büyükakın,
“Yoğun bir seçim süreci geçirdik. Bizlere emeğiniz geçti, sizlere bir kez daha teşekkür
ediyorum. Bizim gerçek gücümüz teşkilatlarımızla çıkıyor. Bizler tek başımıza hiçbir şey
değiliz. Milliyetçi Hareket Partisi Karamürsel İlçe Başkanı da aramızda, ona ve
yönetimlerine hassaten teşekkür ediyorum” ifadelerini sarf etti.

ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ

AK Parti Karamürsel teşkilatlarına “Sahada bizim gözümüz kulağımız olun” diyen Başkan
Büyükakın, “Sahada karşılaştığınız eksiklikleri ve önerilerinizi bizlere iletmenizi
istiyorum. Bizler her daim sahada ve vatandaşımızın arasında olacağız. Vatandaşımızla
temasımızda herhangi bir duraksama olmadan hep birlikte çok çalışacağız. Karamürsel
ilçemizde elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Özellikle şehrin merkezini de yakından
ilgilendiren Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nın yapımını gerçekleştireceğiz.
İhaleyi alan müteahhidin sözleşmesini fesih talebi süreci devam ediyor. Bu süreç
tamamlandıktan sonra Büyükşehir Belediyesi olarak yolumuza hızlı bir şekilde devam
edeceğiz” açıklamasını yaptı.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE DAHA FAZLA ÖNEM VERECEĞİZ

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe
Başkanı Çetin Öksüz, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin, Gençlik Kolları
Başkanı Onur Gökakın da yer aldığı ziyaretler kapsamında Karamürsel Belediye Başkanı
İsmail Yıldırım’la da bir araya gelen Başkan Büyükakın, “Karamürsel ilçemize yakışacak
projeleri ilçe belediye başkanımızla birlikte halkımızın hizmetine alacağız. Teknik
projeleri hayata geçirirken diğer taraftan sosyal belediyeciliğe daha fazla önem
vereceğiz” şeklinde konuştu. Ziyaretler günün anısına çekilen hatıra fotoğraarının
ardından sona erdi.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


erdem türkoğlu
7 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 18:44

Alıntı:
Gebze’den İstanbul’a kolay ulaşımın sırrı UlaşımPark

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş.’nin Gebze garajı, Kocaeli – İstanbul arasında köprü vazifesi görüyor. İki ilin sınırında bulunan garaj, Gebze, Çayırova, Darıca ve Dilovası bölgelerinde vatandaşları güvenli, konforlu ve tam vaktinde gitmek istedikleri yere ulaştırıyor. Gebze garajında 103 otobüs bulunuyor ve günde ortalama 22 bin yolcu bu otobüslerle gidecekleri yerlerine hızlı, konforlu ve güvenli şekilde ulaşıyor. Kocaeli sınırları içerisinde bulunan Marmaray istasyonlarının tamamına ulaşım sağlayan otobüsler, vatandaşların İstanbul’a ulaşımını da kolaylaştırıyor.GÜNDE ORTALAMA 22 BİN YOLCU
‘Misafir Odaklı Hizmet’ anlayışıyla vatandaşlara ulaşım hizmeti veren UlaşımPark, Kocaeli’nin her ilçesinde olduğu gibi kaliteli ulaşımı Gebze’ye de sunuyor. UlaşımPark’a ait Gebze garajında toplamda 103 otobüs bulunurken Gebze, Çayırova, Dilovası ve Darıca ilçelerinde vatandaşlara ulaşım hizmeti sağlayan bu otobüsler günde ortalama 22 bin yolcu taşıyor. Neredeyse 4 ilçenin gidilmedik noktasını bırakmayan otobüsler, vatandaşlar tarafından sevilerek kullanılıyor.GTÜ İLE KOÜ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ
12 ve 18 metrelik geniş, rahat ve konforlu araçları ile vatandaşları gitmek istedikleri yere ulaştıran büyükşehir belediye otobüsleri, vatandaşların tercih ettiği ulaşım aracı haline geldi. 28 hatta 103 otobüsle her gün ortalama 21 bin kilometre yapan araçlar, 4 ilçenin içinde bulunan hastane, sahiller, organize sanayi bölgeleri gibi yerlere vatandaşların kolay ulaşımını sağlıyor. Ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) arasında da köprü vazifesi gören hatla, öğrencilerin ulaşımlarını aktarmasız olarak sağlıyor.İSTANBUL’A ULAŞIM ARTIK DAHA KOLAY
UlaşımPark Gebze garajında hizmet veren otobüsler, Kocaelili vatandaşları Marmaray ile de buluşturuyor. Kocaeli sınırları içerisinde bulunan Marmaray istasyonlarının tamamına ulaşım sağlayan otobüsler, vatandaşların İstanbul’a ulaşımını kolaylaştırıyor.250G İLE SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA ULAŞIM
UlaşımPark’a ait olan 250G otobüsleri, vatandaşları Gebze bölgesinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşımını ‘’aktarmasız’’ olarak sağlıyor. 05.30 ile 23.30 arası saatte bir seferlerine devam eden otobüsler Gebze- İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında her gün seferlerini gerçekleştiriyor.https://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/news/ulasim/14 ...lasi/34315

erdem türkoğlu
7 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 20:55

Alıntı:
Bu bilgiler yanlış 18 metrelik araçlar çalışmıyor Gebze Garajı hatlarında


Yanlış bilgi yok. Körüklü otobüslerin Gebze garajı hatlarında çalıştığını söylemiyor çünkü.

Alıntı:
525 515 525S 480 550 580 hatları dışında İstanbul sınırlarından geçen Ulaşımpark hattı yok


Hatların İstanbul'a gittiğini de söylemiyor, Marmaray istasyonlarından bahsediyor.

"Kocaeli sınırları içerisinde bulunan Marmaray istasyonlarının tamamına ulaşım sağlayan otobüsler, vatandaşların İstanbul’a ulaşımını da kolaylaştırıyor. "


Haberde benim ilgimi çeken 103 otobüsün günde ortalama 22.000 yolcu taşıması. Araç başı ortalama 200-250 yolcu taşıyorlar yani. Bu Gebze için çok düşük bir rakam. ÖHO'lar o külüstür midibüslerle, yerlerde sürünen hizmet kalitesiyle bunun 4 katı yolcu taşıyorken hem de.


MRT1977
7 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 01:31OTOGAR KAVŞAĞI NİHAYET BİTİYOR

Temeli 2016 yılında atılan, ancak yaşanan ekonomik koşullar nedeniyle
bir türlü randımanlı yürümeyen İzmit Otogar Köprülü Kavşak Projesi
İnşaatı hızlandı.

Parasızlıktan birkaç kez duran projenin yüklenici firması, bu kez işi bitirme konusunda
kararlı görünüyor. Firma, Kandıra Yolu’ndan Otogar Turnikelerine ve TEM’e bağlanacak
yol inşaatının zemin sıkıştırma kısmını bitirdi. Ağustos ayı içerisinde yolun asfaltlanma
çalışmalarına başlanacak.

BÖYLE OLACAK

Otogar Köprülü Kavşak Projesi tamamlandığında böyle görünecek. Bu
görüntünün muhtemelen eylül ayı başında elde edilmesi hedeeniyor.

3 YIL ÖNCE START VERİLMİŞTİ

İzmit-Kandıra Duble Yol ve Otogar Kavşağı Projesi, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel
Müdürlüğü tarafından yapılacaktı. Projenin ihalesi İstanbul Karayolları İstanbul 1’nci
Bölge Müdürlüğü’nde yapıldı. İhaleyi yaklaşık 210 milyon TL’ye Ankaralı Gülfar Firması
kazandı. Projenin tanıtımı 19 Kasım 2016 tarihinde görkemli bir törenle yapıldı. Törene
dönemin Milli Savunma Bakanı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Karayolları
Genel Müdürü ile Kocaeli Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, iktidar partisi
milletvekilleri, teşkilat yönetimi ve çok sayıda üst düzey yönetici katılmıştı. Proje, üç
yılda bitirilecek şeklinde hesaplanmıştı.

KABA İNŞAAT TAMAMLANDI

Kandıra Yolu üzerinde yapılan ve bu güzergâhı kullanan
araçların TEM’e çıkacağı köprü inşaatının kabası tamamlandı. Asfalt çalışmaları ise
önümüzdeki aylarda başlayacak.

KAVŞAK PROJESİ BİTİYOR

Özel Seymen Lisesi ile Otogar Işıklar mevkiindeki kavşak projesi sona yaklaşıyor. Projeyi
yürüten firma, Kandıra Yolu üzerinden geçecek üst kavşak köprü inşaatını tamamladı.
Tamamlanan köprü otogar mevkiindeki gişeler ve TEM yoluna bağlantısı yapıldı. Firma
şu sıralar bağlantısını yaptığı yolun zemin dolgusu ve sıkıştırma çalışmasını yürütüyor.
Bölgede hummalı bir çalışma var. Zemin çalışmasının tamamlanmasının ardından
önümüzdeki ağustos ayı sonlarında ise biten köprü ve TEM’e bağlantısı yapılan yolun
asfaltlama çalışmasına başlanacak. Kandıra Duble yol Projesi’nin bir parçası olan Otogar
Kavşak Projesi bitti. Duble yol çalışması ne zaman başlayacak bilinmiyor.

KÖPRÜ ALTLARI DÜZENLENECEK

İzmit Otogar bölgesinde yaklaşık 3 yıldır inşaatı
süren köprülü kavşak projesi nihayet sona yaklaştı. Firma, yapılan köprünün altından
otogara gelen ve otogardan çıkan araçların kullanacağı köprü altı yolları tamamladı.
Yeşillendirilecek alanlar ise halen duruyor.

TEM’E BAĞLANACAK YOL

Kavşak projesi kapsamında yapılan köprünün TEM
gişelerine bağlanacak kısımda çalışmalar tamamlandı. Zemin sıkıştırması yapılan
yolda asfaltlama çalışmaları önümüzdeki ay içerisinde başlanacak.

YAN YOLLAR ASFALTLANIYOR

Otogar Köprülü Kavşak Projesi tamamlandı. Yapılan
köprülerde asfaltlama ve korkuluklar yapılacak. Kavşağın alt kısmındaki bağlantı
yollarında da asfaltlama çalışması başladı.

ZEMİN SIKIŞTIRMASI YAPILDI

Otogar Köprülü Kavşak bitiminde TEM gişelerine
bağlanacak bağlantı kısmındaki yolun zemin sıkıştırma çalışması tamamlandı.Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi
MRT1977
5 ay önce - Cmt 07 Eyl 2019, 00:44Tramvay hattının Kuruçeşme bölgesine ulaşabilmesi için bir süre önce trafiğe kapatılan Mevlana Kavşağı köprüsü çalışmaların bitmesinin ardından tekrar trafiğe açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Mevlana Kavşağı’na tramvayın geçebileceği alt geçit çalışmaları için kapattığı Kuruçeşme Plajyolu hattının bağlantısını sağlayan İnkılap Caddesi’ni, Karayolu Caddesi’ne ve Salim Dervişoğlu Caddesi’ne bağlayan kolunu okullar başlamadan önce araç trafiğine açtı. Kısa sürede yaptıkları çalışmalarla yolu trafiğe açan Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolu yeni eğitim öğretim dönemine girmeden hazır hale getirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların memnuniyetini kazanan Akçaray Tramvay Hattı’nın Kuruçeşme bölgesine ulaşabilmesi için İzmit Mevlana Kavşağı’na tramvayın geçebileceği bir alt geçit inşası başlatmıştı. Bu inşaat kapsamında da Kuruçeşme Plajyolu hattının bağlantısını sağlayan Mevlana Kavşağının İnkılap Caddesi’ni Karayolu Caddesi’ne bağlantısını sağlayan kolu ve Salim Dervişoğlu Caddesi’ne bağlayan kolu alternatif yollar belirleyerek trafiğe kapatmıştı. Kapatılan Mevlana Kavşağı, hummalı ve hızla yapılan çalışmalar sonrasında kısa süre içinde tamamlanarak dün gece 24.00 ‘te tekrar trafiğe açıldı. 2019-2020 yeni eğitim öğretim dönemi başlamadan çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bitirilen ve trafiğe açılan yol, vatandaşları da memnun etti.

Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
4 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 17:24BATTI-ÇIKTININ YENİ İHALESİ 4 KASIM’DA

Yılan hikayesine dönen Karamürsel battı-çıktısının yeni ihalesi 4
Kasım’da gerçekleştirilecek. Açıklamayı, İl Koordinasyon Kurulu’nda
Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay yaptı

AKSOY YATIRIMLARI ANLATTI

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2019 yılı 4. Toplantısı Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında
gerçekleşti. Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya ilçe kaymakamları,
belediye başkanları, daire müdürleri katılım sağladı. Toplantıda konuşan Vali Aksoy
yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.

YIL SONUNA YETİŞİR

Koordinasyon Kurulu’na katılan Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Mehmet
Çetin ise kamuoyunun merak ettiği İzmit-Kandıra duble yolu projesine ilişkin
açıklamalarda bulundu. Çetin, “Projedeki otogar kavşağı yılsonu itibariyle
tamamlanacak. Kandıra yolu Sarıdere Köprülü kavşağında çalışmalar sürüyor. Kasım
sonu itibariyle buradaki köprüleri trafiğe açacağız. Gebze’den İzmir’e kadar olan yol hazır
ve işletmeye açıldı” dedi
Alıntı:
özgürkocaeli


erdem türkoğlu
4 ay önce - Çrş 23 Ekm 2019, 19:30

Alıntı:
Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova’da paralı binişler kaldırılıyor

Kocaeli genelinde hizmet veren toplu taşıma araçları, 2009 yılından itibaren kademeli olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin elektronik ücret toplama (KentKart) sistemine geçmeye başladı. KentKart sistemine geçişle birlikte kademeli olarak paralı binişler kaldırıldı ve bu gün itibariyle araçların yüzde 90’ı da bu sistemi kullanmaya başladı. İzmit-Derince ve Körfez ilçelerinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında paralı binişler daha önce kaldırılmıştı, 01 Kasım Cuma gününden itibaren de Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında paralı binişler kaldırılacak.PARAYLA BİNİŞ YAPMAK İSTEYEN 1 TL FARK ÖDEYECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, KentKart sistemine geçiş yaptıktan sonra araçlardaki nakit paralı binişler kademeli olarak kaldırılmaya başlandı. İzmit-Derince ve Körfez ilçelerinde uygulanmaya başlayan sistem 1 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren de Gebze-Darıca-Dilovası-Çayırova ilçelerinde de hizmete tamamen geçecek. 1 Kasım Cuma gününden itibaren vatandaşlar, bu ilçelerden toplu taşıma araçlarına bindiklerinde KentKart kullanacak. Uygulamada toplu taşıma araçlarını para ile biniş yapmak isteyen vatandaşlar, araç içerisinde şoför kartıyla normal kartlı biniş ücretine ilave 1 TL fark ödeyerek toplu taşıma hizmetlerinden faydalanabilecek.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI
Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki taşımacılara sürücülerini bilgilendirmeleri ve vatandaşlara yardımcı olmaları için uyarılarını yaptı. Büyükşehir ayrıca elektronik ücret toplama sisteminin işleticisine bölgede gerekli tedbirleri almaları; bayilik sayılarını arttırmaları, otomatik dolum cihaz sayılarını arttırmaları hususunda gerekli önlemlerin alınmasını sağladı.

Kaynak: kocaeli.bel.tr


Gebze bölgesindeki ÖHO'larda nihayet paralı binişler kaldırılıyor. KentKart geleli 10 sene oldu ama, biraz geç olsa da çok güzel bir gelişme.sayfa 175
« önceki   123 ... 174175176177178179   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara