Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
gangster__
1 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 20:39

Alıntı:

Eğiste Viyadüğü

Öncelikle başlıkla eklediğim fotoların doğrudan ilgisi olmaması nedeniyle sizlerden af diliyorum. Ancak Konya'yı Gazipaşa ve Anamur'a farklı iki kısımdan bağlayacak olan Eğiste Viyadüğü'ndeki son durumu paylaşmak istedim.

S_SARI adlı üye mesajı yanlış bölüme yapıştırmış...alıntıladım...

Alıntı:

(+)

Alıntı:

(+)

emre yildiz
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 22:54

Eğiste viyadüğü inşaatından;

Mustafa ahmet2
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 23:05

Bu viyadük için diyebileceğim tek şey; bir çiçekle bahar olmaz, yolun bu kısmından mutlaka istifade edecek insanlar olacaktır o ayrı konu ancak çok abartı haberler çıktı. Halbuki bu güzergah 100 kilometreden fazla yani 5 kilometresini kolaylaştırsanız bile kalan yolda yüzlerce virajı rampayı halletmeden yol konforunu sağlamanız zor.
Buraya harcadığınıza kalırsınız.

Berkayyy07
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 23:09

Konya taşkent ile alanya arasında 20 ye yakın açılmamış tünel var, ama genel itibariyle o kısımda daha çok iş var

Konyadan Taşkente kadar olan bölümde güzel bir yolculuk yapılabilir buda zaten yolun yarısı belkide fazlası ediyor 148km

Bu viyadüklerinde konyaya uzaklığı hemen hemen bir 100 km var işin ilginç tarafı bu kesimden sonra daha büyük dağlar ve daha zorlu arazi şartları başliyor. Oralara çalışmaları yoğunlaştırsalar alanyaya çok kısa sürede varılma imkanı oluşacak. Sanırım 2 binin üstünde 2 tane geçit var bu yolda

Mustafa ahmet2
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 23:32

Bu güzergahta iş bitmez, bitse de ihtiyaç bitmez çünkü tünellerin çoğu 1*1 şeritli
Önünüze düşecek bir ağır vasıtanın arkasından uzun süre gidersiniz

Karaman Ahmet
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 23:43

Alıntı:
Bu viyadük için diyebileceğim tek şey; bir çiçekle bahar olmaz, yolun bu kısmından mutlaka istifade edecek insanlar olacaktır o ayrı konu ancak çok abartı haberler çıktı. Halbuki bu güzergah 100 kilometreden fazla yani 5 kilometresini kolaylaştırsanız bile kalan yolda yüzlerce virajı rampayı halletmeden yol konforunu sağlamanız zor.
Buraya harcadığınıza kalırsınız.

Daha yeni Konya - Taskent/Avsar - Alanya/Kestel yolunu kullandim.

Her yil yeni yollarin ve yeni tünellerin acilmasina sahit oluyorum.

Viyadügün bitmesiyle buy yol Hadime ve Taskente kadar cift serit gider.

Ayrica Hadim, Taskent ve Avsardan sonra 4-5 tünelden gectim.

Bu tünellerdem bir tanesi kilometrelerce uzunluktaydi. Ayrica yine kilometrelerce uzunlukta bir tünel bitmis, acilmayi bekliyor.

Her yil acilan tünel sayisi artiyor. Ayrica tünellerin arasindada hummali yol calismalari var. Tek negatif olay, calismalarin Alanya/Mahmitlara 30 km kala aniden bitmesi.

Bu sene Konya Avsar/Taskent 130km Avsar/Taskent Mahmutlar Alanya 90 km yol yaptik. Yani 200 küsür kilometre yol yaparak denize ulasiyoruz.

Yol calismalari bitince, Konya ve Ankara icin Akdenize en yakin yol bu olacak.

sayfa 13
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> ULAŞIM