Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mert Karakoyun

2 yıl önce - Pzr 19 Mar 2017, 11:34

Alıntı:
Gaziantep devletten destek almıyor diyorsunuz da Gaziantebin 3. Bölgede olması destek değil mi?

Gaziantep 4.bölgede dahi olsa yeridir.

Şehrin yükü çok ağır. sadece 500.000 suriyeli ev kiraladı ev aldı oturuyor. konutlar uçmuş durumda. savaş ekonomisi de en çok gaziantep'e zarar verdi desek yeridir.

ads 1940
2 yıl önce - Pzr 19 Mar 2017, 12:12

Alıntı:
Teşvik sisteminde Adana cezalandırılmıyor. Şanlıurfa, Diyarbakır, Van, Batman aleni kayırılıyor.

Asıl dediğinin aksine Şanlıurfa, Diyarbakır, Van, Batman Şırnak gibi yerler cezalandırılıyor o şehirler değil ülkenin batısında yer alan İstanbul, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Eskişehir, Ankara gibi iller kayrılıyor ne kadar yatırım varsa buraya yığılıyor açın bakın ülkemizin 500 büyük sanayi kuruluşunun dağılımına bu saydığım şehirler adeta Türk sanayisine ambargo koymuş durumdalar hatta bankalardaki mevduatların şehir dağılımına bakın ülkenin ekonomik anlamda 3'te 2'sinin bu bölgeden ibaret olduğunu görürsünüz devlet marmara ve çevresine verdiği önemi diğer şehirlere vermiyor.

Alın size 500 Büyük Şirket ve o şirketlerin olduğu şehirler
http://www.iso.org.tr/sites/1/content/500-buyuk-l ...-2015.html

Şimdi soruyorum Ankara'nın batısı niye hakettiği yerde değil?

Adana'ya haksızlık yapılıp yapılmadığı bi yana zamanında doğu ve güneydoğu'ya gereken yatırımlar yapılmış olsaydı ülkenin pek çok sorunu çözülmüş olurdu hatta Adana'nın göç sorunu da otomatikman çözülmüş olurdu oralara yatırım yapılsaydı Adana'ya 500 bine yakın güneydoğulu göç etmezdi İstanbul gibi küçük yüzölçümüne sahip bir şehir 15 Milyon gibi devasa bi nüfusu barındırmazdı.

Çözüm için yukarda saydığım şehirlere derhal yatırımlar durdurulmalı hatta mümkünse fabrikalar o bölgeden sökülüp doğu ve güneydoğu illerine + Sivas, Tokat, Kastamonu, Çorum, Trabzon, Malatya, Samsun, Erzurum gibi İstanbul'a yoğun göç veren illere nakledilmelidir halk olarak herşey bizim elimizde seçimlerde hangi parti bunu vaad ediyorsa ona oy verilmeli istanbul ve çevresine yatırım yığanlar cezalandırılmalıdır.

Misafir 433

2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 09:34

Oy yok diye kardeşim. Siyasetleri batsın adana mersin antep hatay... Antep urfaya verilen destek zihniyeti mersin adana hataya verilse izmir istanbul ankara halt yesin. Keza bunu bi izmirli olarak söylüyorum dehşet potansiyeli olan bir bölge burası yazık ediyorlar... Hatay eyleme başladı teşvik bölgesi düşürülsün diye adana da yapmalı.

Misafir 8ca

1 yıl önce - Sal 07 Ksm 2017, 16:58

http://dengemusavirlik.com/2017/adana_yatirim_tes ...htmadanaya 110 tane teşvik belgelisi düzenlenmiş birde yatırım yok diyosunuz

kaan0703
1 yıl önce - Çrş 08 Ksm 2017, 20:16

Sayiya degil turkiye ortalamalarina bak..

Misafir 38b

1 yıl önce - Çrş 08 Ksm 2017, 20:40

Devletin hiç işi gücü kalmamış oturup günlerce düşünmüşler ve sonuç Adanayı cezalandırmak. ne kadar gülünç ve sevimsiz olduğunuzun farkındamısınız.

kaan0703
1 yıl önce - Çrş 08 Ksm 2017, 20:45

Usteki yaziyo yazan sensen veya farketmez destekliyorsan inan ayni seyi sen ve senin gibiler icin bende ayni seyi dusunuyorum...SEVIMSIZ...sizler hak ve adaletten uzak at gozluguyle bakan menfatci cikarci kisilersiz bugun bura yarin baska bir sey..farketmez..

ceyhanlı umut
1 hafta önce - Prş 05 Eyl 2019, 22:00

Alıntı:
Enerji Günlüğü - Ceyhan Polipropilen AŞ’nin, Adana’daki polipropilen üretim tesisi projesi, devlet yardımı almaya hak kazandı. Rönesans Holding ile Cezayirli Sonatrach’ın ortak girişimi Ceyhan Polipropilen Üretim AŞ’nin, Adana’nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştireceği, yılda 450.000 ton kapasiteli polipropilen üretim tesisi projesi, Yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar çerçevesinde devlet desteği alacak. Komple yeni yatırım olarak devlet yardımı alan tesisin toplam sabit yatırım tutarı 8.225.099.999 TL olacak. Yatırımın tamamlanması 5 yıl alacak ancak gerek görülürse Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2,5 yıl ilave süre tanıyabilecek. Tesisin aldığı yardım paketinin kapsamı ise aşağıdaki gibi olacak. %100 vergi indirimi%100 yatırıma katkı oranı%100 yatırıma katkı tutarının yatırım döneminde kullanılabilecek oranıAzami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl boyunca sigorta primi işveren hissesi desteği10 yıl boyunca gelir vergisi stopajı desteği Azami 45.000.000 TL olmak üzere nitelikli personel desteğiİşletmeye geçiş tarihinden itibaren 10 yıla kadar 100.000.000 TL’yi aşmamak kaydıyla enerji tüketim harcamalarının %50’siAyrıca tesise yatırım yeri tahsisi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası ve KDV iadesi verilmesi de öngörülüyor. Tesisin yardım paketi faiz veya kar payı ya da hibe desteği, sermaye katkısı, kamu alım garantisi ve altyapı desteği alamayacak ve tesis için izin, tahsis, ruhsat, lisans, tesciller ve diğer kısıtlayıcı hükümler için yasal ve idari düzenleme yapılmayacak.  Kaynak: Rönesans Holding Ceyhan Polipropilen projesi için kamu desteği alıyor

Sonunda Adana’ya teşvikli bir yatırım geldi Adana yatırıma müsait bölge Marmara’nın alternatifi

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET