Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
Göksel17
1 yıl önce - Cum 27 Tem 2018, 13:18
Kartepe İtfaiye İstasyonu(+)


*Fotğraf alıntıdır!Göksel17
1 yıl önce - Cmt 13 Ekm 2018, 09:42
Karamürsel İtfaiye Müfreze Binası Şekilleniyor!


Alıntı:


Pek çok olaya müdahale eden itfaiye ekiplerinin görevlerini daha sağlıklı yapabilmeleri için müfreze binaları yenileniyor. İtfaiye teşkilatını gelişen teknolojiye göre sürekli yenileyen Büyükşehir Belediyesi, olası olaylarda can ve mal kaybının önüne geçmek için çaba harcıyor. Bu amaçla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karamürsel’e yeni bir müfreze binası kazandırıyor.

ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR!
Çalışmaları süren müfreze binasının çatı parapeti kalıp imalatı tamamlandı. Zemin kat tuğla duvar imalatına devam edilirken bodrum katta da kaba sıva imalatına başlandı. Bodrum katta ayrıca elektrik ve mekanik imalatlarına devam eden ekipler, sıva imalatına da devam edecek. Çalışmalar hakkında bilgi veren ekipler, gelecek günlerde birinci kat tuğla duvar, parapet ile elektrik ve mekanik imalatlarına devam edeceklerini belirtti.

3 KATLI OLACAK!
3 katlı olacak yapı 2 bin 130 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Bina bodrum, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak. Karamürsel itfaiyesi yeni müfreze binası, 5 araç kapasitesine sahip olacak. Binanın bodrum katında; eğitim salonu, mescit, şadırvan, nomeks- çamaşır odası, su deposu, ısıtma merkezi yer alacak. Zemin katında; garaj, idare birimleri, kütüphane, dinlenme salonu, yemekhane, mutfak bulunurken birinci katta yatakhaneler ve spor salonu oluşturulacak.


cenk CAMCAY
1 yıl önce - Pts 15 Ekm 2018, 11:10

şehrin birkaç bölgesine bu müfreze istasyonları yapılıyor sanırım bitince izmitteki itfaiye ve arkasındaki eski hal arazisi satılıp o bölgeye büyük bir proje yapılacak.

brk1979

11 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 13:38
Yahyakaptan Müfreze Binası


Alıntı:
Yahya Kaptan İtfaiye Müfreze Binası hizmete girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin pek çok yerinde itfaiye için yeni hizmet binaları yapıyor. İtfaiyecilik mesleğinde olaylara en kısa zamanda müdahale etmek can ve mal kaybı risklerini önlemek amacıyla yapılan yeni Yahya Kaptan İtfaiye Müfreze Binası tanıtıldı.

TANITIMA YOĞUN KATILIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği yeni Yahya Kaptan Müfreze Binası, çevresindeki olaylara ilk müdahalenin üssü olacak. Bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen yeni müfreze binasının tanıtım törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Tanıtım programı öncesi itfaiyeci duası yapıldı. Duanın ardından itfaiyecilerin gösterisi nefes kesti. Yaklaşık 20 metre yükseklikten ip ile sarkılan itfaiye erleri dev Türk Bayrağı açtı. İtfaiyeciler, gösterinin ardından Türk bayrağını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na hediye etti.

“İTFAİYE KOCAELİ İÇİN GÜVEN ABİDESİDİR”

Programda kısa bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Kocaeli’miz her geçen gün çok daha ileri ve modern bir hal alıyor. Kocaeli itfaiyesi de bu gelişmeden payına düşeni alıyor. Bugün, Türkiye’nin sayılı itfaiye teşkilâtlarından birisi olan Kocaeli İtfaiyesi, dünya standartlarının üzerindeki teknik donanımı, yangına müdahalede gösterdiği titizlik, yangına müdahale süresinin dünya standartlarından da iyi olmasıyla, kentimiz için bir güven abidesidir” dedi. Başkan Karaosmanoğlu sözlerine şu şekilde devam etti” Yüzlerce personeli, kırsal alanda yerleşimlere verdiğimiz, yangın söndürme tankerleri ve modern araçları ile Kocaeli itfaiye Teşkilâtı, halkımızın huzur içinde evlerinde uyuyabilmesinin en önemli teminatlarındandır. Yangın ve kurtarma olaylarına müdahale eden itfaiyemiz, aynı zamanda her türlü doğal afet ve boğulma olayına karşı da hazırlıklı olup, her an tetiktedir. Bu anlamda Büyükşehir olarak sivil toplum örgütleri ile de iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2001 yılından bugüne kadar binlerce vatandaşımıza gönüllü itfaiyecilik eğitimi verdik. Yazın sahillerimizde de cankurtaranlık hizmeti veren itfaiyemiz, 2005’ten bu yana on bine yakın vatandaşımızın hayata tutunmasını sağlayarak, boğulmaktan kurtarmıştır. Bunlarla ne kadar gurur duysak azdır” ifadesini kullandı.”4 MÜFREZE DAHA YAPILIYOR

Yahya Kaptan Müfreze binası bodrum katında teknik merkezler yer alıyor. Müfreze binasının zemin katında 7 araçlık garaj, idari ofisler, yemekhane ve dinlenme odası bulunuyor. Müfreze binasını birinci katında ise yatakhaneler, spor salonu, eğitim salonu ve mescit yer alıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kartepe, Karamürsel, Bağçeşme ve Gebze’ye de yeni müfreze binaları inşa ediyor.Kaynak: http://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/news/proje-habe ...te-g/33264


Arda M Öztürk

5 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 13:45


(+)
sayfa 16
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler