Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
MRT1977
2 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 17:54

KOÜ'DE YANIK TEDAVİ MERKEZİ KURULUCAK

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ile Kocaeli Üniversitesi arasında sağlık alanına yönelik protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde Yanık Tedavi Merkezi kurulacak
GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ile Kocaeli Üniversitesi’nin sağlık alanındaki işbirliği yeni atılımlarla daha da güçleniyor. İmzalanan kapsamlı işbirliği protokolü uyarınca GEBKİM Vakfı, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde yer alan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi ile yeni kurulacak olan İyi Eğitim Merkezi’ne katkı sağlayacak. GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaların çalışanları, Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’nin yanı sıra Kocaeli Üniversitesi’ndeki diğer tıbbi tesislerden sağlık hizmeti alacak.

SAĞLIK VE EĞİTİM KAPSAMLI

Kocaeli Üniversitesi ve GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın taraf olduğu işbirliği protokolü geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle imzalandı. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı tarafından imzalanan protokol, sağlık ve eğitimde kapsamlı bir işbirliği öngörüyor.

TEKNİK DONANIM VE EKİPMANA KATKI

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı, KOÜ Umuttepe Kampüsü Batı Yerleşkesi’ndeki Aracı Ailesi’nin anneleri adına yaptırdığı Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ne teçhizat ve donatı desteği sağlayacak. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi’nin inşası devam eden İyi Eğitim Merkezi binası ile Yanık Merkezi’nin teknik donanım ve ekipmanına katkıda bulunacak. Buna karşılık GEBKİM OSB'deki katılımcı firma ve fabrikalarda çalışan ve tıbbi bakıma ihtiyaç duyan hastalara, Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi ile üniversite içerisindeki diğer tıbbi tesislerde tıbbi bakım ve sağlık hizmeti sunulacak. Bunun yanında GEBKİM Kimya İhtisas OSB’deki firma ve fabrikalarda çalışanlar, KOÜ Tıp Fakültesi bünyesindeki Yanık Merkezi’nde, yoğun bakımlarda ve diğer tıbbi tesislerde tedavi olabilecekler.

BİRTAKIM EĞİTİMLER ALACAKLAR

Sağlık ve eğitimde ortak hedeflerde buluşan GEBKİM Vakfı ile Kocaeli Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda da birlikte çalışacaklar. OSB’deki firmaların çalışanlarına Kocaeli Üniversitesi’nin ilgili birimlerinde, uzman doktor ve sağlık personeli tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verilecek. Diğer taraftan GEBKİM OSB çalışanları, Kocaeli Üniversitesi’nin çalışmalarını sürdürdüğü İyi Eğitim Merkezi’nde İlk Yardım Eğitimi de alacaklar.

GEBKİM YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü,GEBKİM Vakfı ile gerçekleştirdikleri işbirliğine yönelik, “Hem Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ne sağlanacak teçhizat ve donatı desteği hem de İyi Eğitim Merkezi’ne sağlanacak teknik donanım ve ekipman desteği için başta Sayın Vefa İbrahim Aracı ve Zümran Aracı olmak üzere tüm GEBKİM yönetimine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ KAZANIMLAR SAĞLAYACAK

GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracıise imza töreninde “Kocaeli Üniversitesi ile imzaladığımız protokol ile uzun süreli bir işbirliğinin temelini attık. Vakıf olarak üniversitemizin sağlık ve eğitim alanında yürüttüğü değerli çalışmalarına destek vermekten dolayı mutluyuz. GEBKİM Kimya İhtisas OSB’de yer alan firmalarımız ve çalışanlarının yaşam kalitelerini artırmak ve sağlık hizmetlerine ulaşımlarını kolaylaştıracak güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. Her alanda eğitimin geliştirilmesine inanıyor ve İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine büyük önem veriyoruz. KOÜ Umuttepe Yerleşkesi’nde kurulacak İyi Eğitim Merkezi’ni bu açıdan da destekliyor ve kimya sanayimize önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz. Bundan sonra işbirliğimiz daha da güçlenerek devam edecek” diye konuştu.
Alıntı:
kocaeli bizimyaka gazetesi

MRT1977
2 hafta önce - Pzr 01 Eyl 2019, 09:11

GÜNDE 4 BİN HASTAYA BAKACAK! KOÜ POLİKLİNİK
BİNASI TAMAMLANDI

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren Marmara Bölgesi’nin en
önemli sağlık kuruluşlarının başında gelen KOÜ Tıp Fakültesi
Hastanesi’nde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak
olan yeni poliklinik binası bitiyor.
Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren Marmara Bölgesi’nin en önemli sağlık
kuruluşlarının başında gelen KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde,
hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binası bitiyor.
Yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak yine bina ekim ayında hizmete açılacak.

EKİM’DE AÇILACAK

Ekim ayından itibaren hizmete açılacak poliklinik binasındaki tüm eksiklikler
tamamlandı. Bina içindeki ince işlerin yapımı da son aşamaya geldi. KOÜ rektörü Prof.
Dr. Sadettin Hülagü, poliklinik binasının tamamlanması ve hizmete açılmasıyla birlikte
sağlık alanında devrim sayılabilecek çok büyük bir hizmeti daha gerçekleştirmiş
olacaklarını belirtti. Rektör Hülagü, “Poliklinik binası tamamlandığında mevcut binadaki
poliklinik birimlerinin tamamı yeni binaya taşınacak. Poliklinik binasında otopark ve acil
getirilecek hastalar için binanın üst katında helikopter pisti bulunuyor. Yeni poliklinik
binası, sağlık sektöründe Marmara Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan KOÜ Tıp Fakültesi
Hastanesi’ni bir üst seviyeye taşıyacak” dedi.

CEPHE

Recep Ekşi’nin sahibi olduğu Yavuz İnşaat tarafından yapılan poliklinik binası
tamamlandı. Binanın içindeki son rötuşlar yapılıyor.

DEPREME DAYANIKLI

Recep Ekşi’nin sahibi olduğu Yavuz İnşaat Firması tarafından yapılan binanın temeli 2017
yılında atıldı. KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yeni poliklinik binası günde 4 binin üzerinde
hastaya hizmet verecek şekilde tasarlandı. KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, yeni
poliklinik binası, olası deprem anında tüm sağlık hizmetlerini eksiksiz olarak verebilecek
şekilde tasarlandı.

400 ARAÇLIK OTOPARK

29 bin metrekarelik alanda yapılan poliklinik binası 5 katlı olarak inşa edildi. Poliklinik
binasının alt katı 400 araçlık otopark olarak planlandı. Zemin katında Cerrahi Bilim
Poliklinikleri yer alacak, ameliyat yoluyla tedavi yükü gittikçe artan hastanede, önemli bir
rahatlama getirecek. Aynı katta İç Hastalıkları Poliklinikleri ve Çocuk Hastalıkları
Poliklinikleri de yer alacak.

İÇ KISIM TAMAM

Birçok tıbbi bilim dalının hizmet vereceği poliklinik binasının iç
kısmındaki ince işçilik çalışmaları son aşamaya geldi.

VİP HİZMETİ VERİLECEK

Yeni poliklinik binasının ikinci katta Dâhili Bilimler, üçüncü katta İYİ Hekimlik
Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi yapılacak. Bina da ayrıca tıp eğitiminde önemli bir
yere sahip olan hasta-doktor iletişimi, tanı koyma, klinik karar verme süreçlerinin
eğitiminin de verileceği birim ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Enstitüsü’nün de
bulunacağı poliklinik binasında VİP hizmeti de verilecek. Poliklinik binasının beşinci
katında ise Gastroenteroloji Polikliniğinin gastroendoskopi uygulama ve eğitimleri
gerçekleştirilecek.

MERDİVENLER

Bina içindeki merdivenlerin tamamı granit ve mermerden yapıldı.
Merdivenlerin yanı sıra binada 4 adet de asansör bulunuyor.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi

sayfa 5
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler