Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
quantique
5 ay önce - Sal 27 Ağu 2019, 20:55
Misafir 2fo


Nukleer santral !!!! Saka bir yana, ITER diye dunyada bir cok zengin ulkenin birlesmesiyle yurutulen bir proje var(onculuk rusyadan gelmisti TOKAMAK yazin arastirin). Bu proje fuzyon ile enerji uretme projesi. Eger basarili olursa insan aleminin enerji kaynagi sorununun sonu demektir. 170 milyar dollars simdilik maaliyet hesaplaniyor. Proje alani icin Fransanin aix en provenance bolgesi secildi. Insanoglu icin elektrik devriminden daha buyuk bir devrim olacaktir.

quantique
5 ay önce - Sal 27 Ağu 2019, 21:13
Iter


Ayrica elde edilen enerji tertemiz !! Sifir radyo aktivite !! Sifir toksik gaz !! Sifir atik !!
Deuteryum ve trityum atomlarni yuksek enerji ile birlestirene kadar dis enerjiye ihtiyac var. Fuzyon basladiktan sonra kendine yettigi gibi disa muthis enerji veren bu yapinin adi TOKAMAK. Rus bilim adamlarinin calismalarina once Fransa sonra Japonya Amerika Almanya Cin vs ulkeler eklendi. Bu proje nukleer ve hatta tum diger enerji uretim sistemlerinin yerini alacaktir eger basarilabilirse.


drano
5 ay önce - Prş 29 Ağu 2019, 13:30

Trabzon da emek yoğun bir sanayi kurmak pek mantıklı değil. Önceki sayfalarda Celil Hekimoğlu'nun ifadelerinden anladığım adanın 1800 dönüm olacağı bunun da haklı olarak yetmeyeceğini öngörüyor ve 10000 dönüm olmasını istiyor. Bu dolgu alanı mevcut osb nin 10 katı bir alan demek bunun da çok ciddi bir maliyeti olacak çünkü Akyazıda yapılan 600 dönümlük alan bir stad maliyetine mal olmuştu. Böyle yatırımların Konya , Antep , Samsun gibi arazi maliyetlerinin nispeten düşük yerlere yapılması ülke ekonomisi açısından mantıklıdır. Bence biz insan yetiştirelim sonuçta onu 20 milyon avro ya satabiliyoruz!sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET