Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
benersoy
13 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 00:54

shu bildigimiz meshur karadeniz sahil yolu acildimi?

yada sadece yolun bir bölümü tuneliyle birliktemi acildi?

ahmet emre

13 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 01:21

meshur sahil yolu acılmadı ama bu tünel gercekten cok hoş olmus içersindeki düzenlemeler elektrikli tabelalar çok iyi yerlere konulmuş yalnız 3800 metre uzunluğundaki bu tünel tek başına samsun-trabzon arasını 3 saate düşürmüyor bazı arkadaslar öyle zannediyor sanırım 30-40 dk kadar avantaj sağlıyor ancak karadeniz sahil yolu projesi tamamen biterse inşallah trabzona cok daha kısa sürede ulasabiliriz

Oguzhan
13 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 14:25

Tuneller bitti ve faaliyetde! Toplam 5 tunel ve 18 viyadukt ile Fatsa yolu artik yok oldu. Gecen ay tunellerden gecenlerin ilklerindendim ve Avrupada bircok tuneli gormus ve gecmis olan birisi olarak takdirimi almistir tunelimiz. Arkadaslarin belirtdigi gibi tunelde elektronik (yazi)tabelalari mevcut. Ayrica radar kontrolunede sahip oldugu icin 3850 metrelik tunel, tunel oncesi ve sonrasi 80 km'den hizli gecilmiyor (cezayi gozden cikartirsan baska tabiiki). Ordu merkez / Samsun merkez otobus ile 2 saat'e, kisisel arac ile 2 saatden kisa bir zamana dusmustur.

Samsun / Trabzon arasinda (sahil yolu) birkac (kisa) kesim harici tamamlanmistir (cevre bakimi haric). Asfalt alti (kum) zemini saglam ve asfalt kalinligi kat kat toplam 30 santim civari ile pek saglam ve dayanikli gozukuyor. Tamami 2 serit tek yonlu ve neredeyse tamami gelen trafikten ayrilmis olarak tasarlanmis. Bazi bolgelerde otobantlar 3 serit olarak yapilmis. Suan icin en buyuk eksikler isiklandirma, sadece yolun bazi kisimlarinda, toplami 10% gecmemek uzere isiklandirilmis. Yol sahil yolu oldugu icin virajli ama hic bir yerde 80 km hiza aniden dusmek zorunda birakmamakta (yol yapimi devam eden kisimlar haric. Hatirlayabildigim yol yapimi devam eden bolgeler;

Samsun cikisi, Carsambaya dogru - Carsamba: Her iki bolgede blok halinde calisiyolar galiba, cogu bitmis azi kalmis, sanirim 2 bolge beraber ocak ayi sonu ile 5 km'den az yol kalmis.
Ordu merkez: Ordu merkez'e geldiginde otobant bitiyor ve Ordu merkez'i cikana kadar 50 km ile gitmeniz gerekiyor. Yollar 2 seritli ve gelen trafikten ayri.
Giresun: Giresun merkez ve bolgesinde calismalar son hizla devam ediyor ve gerekli gibi. Otobant'i birakin o bolgede 80 km hiz'a varmak bile imkansiz. Yol yapimi Kesap'a kadar denilebilir, yani 10 km kadar.
Giresun Espiye / Gorele arasi tunel yapimi devam ediyor. 3/4 Tunel yapilmis ve otobant oradan gecerek bazi kisa virajli yollar iptal edilmis oluyo. Tuneller bitmis sadece otobanta baglanmasi gerekiyor. Toplam tamamlanmasi gereken asfalt 5 km'den az.
Trabzon Carsibasi / Akcaabat arasi otobant bitiyor. Bitiyor derken Akcaabat zaten Trabzon merkez'e bagli, yani yerlesim alani. Galiba otobant Akcaabat'a varirken bitecek. Carsibasindan sonra yol yapimi son hizla devam ediyor. Akcaabata 5 km kala otobant "bitiyor".

Bunlar baska siteden alma bilgiler degil, is icin ocak ayinda bu yolu birkac defa gecmek zorunda kaldim, kendi tecrubem yani. Umarim isinize yarar, millete ve vatana hayirli olsun, cunku bu yol bu bolgeye acilen lazim olan en onemli unsurlerden birisiydi.

Saygilarimla

A.A.ZORLU
12 yıl önce - Pts 12 May 2008, 21:17

Karadeniz Sahil yolu deniyorda bu yol neden SAMSUN HOPA arasında sadece Karadeniz sadece buralardan ibaret değil
Bu yol BAFRA SİNOP AYANCIK İNEBOLU CİDE BARTIN ZONGULDAK AKCAKOCA KARASU ŞİLE İSTANBUL (3, KÖPRÜ)İstikametini görmüyor bu yolun gecıktirilmesi yörenin ekonomisi için çok büyük kayıp yapılrsa faydalı olur kısmen de olsa bu bölgedeki göçü yavaşlatır çünkü; Türkiyenin en çok göç veren bölgesi BATI KARADENİZ BÖLGESİ B u yol dönüm noktası olabilir

YILMAZ AYDIN

9 yıl önce - Pts 23 Ağu 2010, 04:38

Alıntı:
meshur sahil yolu acılmadı ama bu tünel gercekten cok hoş olmus içersindeki düzenlemeler elektrikli tabelalar çok iyi yerlere konulmuş yalnız 3800 metre uzunluğundaki bu tünel tek başına samsun-trabzon arasını 3 saate düşürmüyor bazı arkadaslar öyle zannediyor sanırım 30-40 dk kadar avantaj sağlıyor ancak karadeniz sahil yolu projesi tamamen biterse inşallah trabzona cok daha kısa sürede ulasabiliriz

ben samsundan Trabzona 3 saat 15 dakika da gittim aslinda cok hizli araba kullanmadim rahat bir seyahat oldu eskiye nazaran 2 saat avantijimiz oldu önceleri agir kamyonlarin arkasina takilip sollama yapilamiyordu simdi cok güzel olmus gercekten

Fatih Mercan

10 ay önce - Pts 19 Ağu 2019, 17:30

burada bahsedilen tünel Nefise Akçelik tüneli mi?

Mehmet BERBER

10 ay önce - Pts 26 Ağu 2019, 11:48

Alıntı:
burada bahsedilen tünel Nefise Akçelik tüneli mi?

Evet, Nefise Akçelik tüneli.

Rize-Erzurum arasındaki Ovit geçidine yapılan tünelden sonra artık bu başlıkta bahsi geçen tünel en uzun olma özelliğini kaybetti diye biliyorum.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET