Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6415
NewsTR
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:13

Alıntı:
samana gel samana hadi naş naş

Onuda ithal ediyoruz ey trol saman mı kaldı
Neyse siz kendi dünyanızda devam edin sizin söylediklerini ciddiye alan bile yok.

Anadolu517
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:18

Alıntı:
Neyse siz kendi dünyanızda devam edin bu kadar boş adamı tek yerde görmedim

Bunu sürekli fake üyelik açarak trollük yapan adam söyleyince pek bir değeri kalmıyor ama

NewsTR
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:20

Sen anlamıyorsun galiba tek üyeliğim var
Kişi kendinden bilirmiş

Alıntı:
Bunu sürekli fake üyelik açarak trollük yapan adam söyleyince pek bir değeri kalmıyor ama

NewsTR
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:22

Akıncı İHA Baykar imalat hattına girmiş motor testi yapılıyor Ukrayna yapımı sene sonunda görünür uçar ilk iha
Hayırlı olsun şimdiden bunun turbo jet Motorlu olanı sanırım Ukrayna ile yapılacak
Baykar makina ya helal olsun onlar olmasa bu kadar hızlı olmazdı Tai kalsaydık daha işimiz işti

http://www.kokpit.aero/akinci-tiha-ukrayna-motor
http://www.kokpit.aero/akinci-iha-imalat-hattinda

En son NewsTR tarafından Pts 26 Ağu 2019, 01:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Anadolu517
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:23

Alıntı:
Sen anlamıyorsun galiba tek üyeliğim var
Kişi kendinden bilirmiş

20 Ağustostan önce üyeliğin yoktu yani?
Erdoğmuş un peşine buraya yazmaya başladın ve Erdoğmuştan çık çıkmıyor?
Sen 20 Ağustos ta üyelik açmışsın erdoğmuş 26 ağustos?
Neyse zaten kabul etmeyeceksin. Yorma bizi. Önceki yorumları oku. Altay ile ilgili binlerce yorum yapıldı.
Bilmiyormuş gibi davranmayın bi zahmet!

Alıntı:
Akıncı İHA Baykar imalat hattına girmiş haber 2 aylık ama sene sonunda görünür uçar ilk iha
Hayırlı olsun şimdiden bunun turbo jet Motorlu olanı sanırım Ukrayna ile yapılacak

Ha bize bunlarla gel. Savunma sanayi ile ilgili konuşalım. Bize şirket fanlığı yapmayın.

cengiz6161
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:26

Adam daha BMC'nin ilk yüzde olduğunu bilmiyor saman ithal ediyoruz diyor kafaya bak şimdi herşeyi sattı diyecek dış borç diyecekde burdakiler ağzına sokacak o yüzden diyemiyor

NewsTR
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:28

Cengiz önceki sayfayı oku ve Edit senden önce yaptım listede Bmc yokmuş daha sonradan düzeltme yapılmış eklenmiş ama bazı haber kaynakları eski listeyi değişmemiş ondan dolayı yok dedim ve sana çıkmıştım...

cengiz6161
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:29

Asıl mesele tank değil hatta tank üretilemese diye bir tarafını yırtar asıl amaç savunma sanyi konusunda hükümeti vuracak bir kulp bulmak buda altay tankı savunma sanayiyi çarpıtamıyorlar herşey ortada işte bu kin nefret bundandır arada bir de paylaşım yapıb 'hey bakın bende savunma sanayi ile ilgili paylaşım yapıyorum ' algısı oluşturmak bir taraftanda zehirlemek motoru diyor ukraynadan diyor yani orayada dikkat çekiyor yani

Anadolu517
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 01:34

Arkadaşlar hepimiz bu ülkenin evlatları değil miyiz? Neyi paylaşamıyoruz? Derdimiz tankın bir an önce üretilmesi olmalı. Tank partileri kurtarmak için değil milleti kurtarsın diye üretilmek isteniyor.
Eskiden komple Almanlardan alıyorduk bu kadar yaygara kopmuyordu.
Vay arkadaş. Yunanlıların böyle bir tank üretme planları olsaydı emin olun onlar hangi şirketin üreteceğine kafayı takmazdı.
Tank üretilsin de isterse Eti çikolata şirketi üretsin. Derdimiz bu mu Allah aşkına?

safsata00
3 hafta önce - Pts 26 Ağu 2019, 03:05

Alıntı:
Cengiz önceki sayfayı oku ve Edit senden önce yaptım listede Bmc yokmuş daha sonradan düzeltme yapılmış eklenmiş ama bazı haber kaynakları eski listeyi değişmemiş ondan dolayı yok dedim ve sana çıkmıştım...

Bak üstadım sana buraya yeni geldiğini varsayarak bir kaç bilgi vereyim.

Birincisi FNNS den ziyade OTOKAR a verilmesinin sebebi yerli firma olduğu düşüncesiydi zaten.Aslında aynı BOEİNG yada LOCHED MARTEN filan gibi bir firmamız olması isteniyordu ve halihazırda zaten büyük bir firma olan KOÇ gurubu hem zırhlılarda COBRA gurubu hem RMK aracılığıyla milgem hemde yine ALTAY bu düşünceyle verildi bu firmaya hemde büyük beklentilerle.Ama ne oldu bu hükümet kendisine karşı darbe girişimi olarak gördüğü( ki öyleydi)hem ekonomik hemde ticari olarak ülkeye büyük bir darbe vuran olaylar silsilesinde KOÇ gurubunun açıkça karşı tarafı desteklediğini farketti.Ticarette aslolan güvendir ve bu güveni zedelediğin anda işin biter.Tıpkı istikrar gördüğünde akan yabancı yatırımın gezi olaylarında paniğe kapılıp birden kaçması gibi.

Bu güven bunalımında KOÇ la çalışılması mümkün olmadığı için hem milgem hem zırhlı ihtiyaçları için sparişler yön değiştirdi.Çünkü güvenmediğin bir firmaya ülkenin güvenliğini emanet edemezsin.

Almanya nın da hem REHİNN METTAL hemde güney doğu meselelerin de güç gurubu ve LEO lar konusunda ardı ardına çıkardığı arızalar malum olduğundan yerli güç gurubu ön plana çıktı ve ihale tümosan a verildi geçmiş sayfalarda kaynaklarıyla defalarca yazdık ayrıntıya girmeyeceğim.TÜMOSAN la ortak olan AVL verdiği sözleri yerine getiremediği için beş yüzbin dolar ceza kesildi ve ihale iptal oldu.

Tüm bu olaylar ortalama ALTAY a beş yıl kaybettirdi.Yeni ihalede ise zaten istenen tüm üretimin yerli olmasıydı ve bu isterleri karşılama garantisini verende BMC.Hükümet daha önce OTOKAR a verdiği şansı şu an BMC ye veriyor olay bu.Üstelik bu sefer parayı kendisi değil alım garantisiyle KATAR koyuyor.

Burdaki insanların deli olduğu noktada bu.ALTAY ın bütün mühendisleri BMC deyken,üstelik dışarıdan bir sürü yabancı mühendis transfer eden aldığı bütün zırhlı ihaleleri dahil hiç bir ihalede ne araçlarında ne fiyatlarında ne teslim zamanında hiç bir sorun çıkmamış birde üzerine katar dan su gibi para akan bir şirkete neden saldırılır kimse anlam veremiyor.

Gelelim diğer formların dediğine.Bunu anlamak basit aslında.Sadece 10-15 yıl önceki tartıştıkları üretimlere bakman yeterli.Yerli üretim diye toptan mermiden yada lastikten,basit hücumbotlardan hatta ATAK üretmenin mümkün olmadığından,milgem diye bir gemiyi yapamayacağımızdan filan bahseden formlar bunlar.Şu an envanterdeki onlarca yerli üretimin yapılmasına mümkün değil diyenler bugün ALTAY için BMC ye saldırıyor.Birde bizim formun gerisini incele.Aradaki farkı görürsün.

Bu forma girip olur olmaz defalarca kaynaklarıyla çürüttüğümüz safsataları ikide bir girip tekrarlayan asalaklar çok olduğundan kazara araya karışmış olabilirsin ama formu iyi incelersen burayı daha iyi anlarsın.Çünkü bu asalaklardan bıktık usandık ve millet otomatiğe bağladı artık yine geldiler diye.

Birde sana tavsiye.Saman ithalini biraz daha iyi incele.Sadece şunu söyleyeyim saman alımı bölgeye göre değişir ve bizim toplam kullanımımız içinde ithalat %5 ken saman ihracatımızda bundan katkat fazla.Bunu bildiklerinden saman kamyonu paylaşımı yapan arkadaşlarada biraz hak vermelisin zannımca...

sayfa 6415
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET