Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
kadir g
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 10:02

Konut kredileri bankalar düşürse ne fayda
Emlakçılar müteahhitler direk yukarı çekti ev fiyatlarını nasıl olsa faiz düştü satılacak mantığıyla 30 40 binlira yukarı çekti satıcılar evleri

Aslan Sevda
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 10:09

Ev sahipleri fiyatları artırınca emlakçılar ne yapsın ?
40 kere anlattım, emlakçı ev hemen satılsın ister ha 400 e satılmış ha 450 e satılmış umrunda olmaz ki. Neredeyse aynı komisyonu alacak. Fiyatların artması emlakçının işine gelmez, çünkü fiyat artınca o ev satılmaz ve emlakçı komisyon alamaz.

Bizim apartmanda 180 isteyen ev sahibi şimdi pankart astı ve 200 den aşağı vermem diyor, 2 günde ne oldu da evin değeri arttı

güney 01

1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 10:15

Bence konut değilde ihtiyaç kredilerine düzenleme lazım insanların elinde nakit para olursa ancak piyasa hareketlenir. Ayrıca tüketim lazım bu bayram et yiyin bol bol herkes mutlu olsun azda olsa

Aslan Sevda
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 11:50
ortak açıklama

Alıntı:
Açıklamada, yapılan faiz indirimi sonrasında, ilk iki gün içerisinde üç bankaya 13 binden fazla müşterinin toplamda 2,1 milyar liranın üzerinde konut kredisi başvurusu yaptığı belirtilerek, "Belirtilen başvuru tutarı bugüne kadar iki gün içinde yapılan en yüksek konut kredisi başvurusudur. Vatandaşlarımızca gösterilen yoğun ilginin önümüzde dönemde de devam edeceği beklenmektedir." ifadelerine yer verildi.
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geçen hafta konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş, ikinci el dahil tüm konutlar için aylık yüzde 0,99'dan başlayan oranlarla 180 aya kadar vade ile tüm vatandaşlara kredi kullanma imkanı sunmuştu.

haber 7

Tan Genckan
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 12:07

Su anki şartlar altında ev almak cok mantıklı aslında. Bankaya verdigin faiz enflasyon oranının altında kalıyor. Parayi eve yatırmazsan cebine eriyecek aslında. Hatta evinde zamanla fiyatı artacagini ve ya kira gelirini de hesaba katarsak en mantiklisi ev almak. Faizlerin düsmesi cok güzel oldu.

Abdullah Egemen
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 12:11

Bugüne kadar faiz ile aldığım hiçbirşeyin hayrını görmedim o sebeple pek faiz taraftarı değilim onun yerine Eminevim/Birevim gibi sistemleri denemeyi tavsiye ediyorum. Alacağınız paraya oranla cüzi bir miktar katılım ücreti ile faiz ödemeden istediğiniz meblayı almanız mümkün tabi eğer sabırlı ve acil paraya ihtiyaç duymuyorsanız.

Ben otomobil için Birevim ile sözleşme imzaladım. Bir seneden fazla bir süre bekleyeceğim ama hiç faiz ödemeden aylık sabit 2.500₺ lira ödeyerek 48x2500=120bin₺ alacağım. Üstelik 120bin₺ için 8bin₺ katılım ücreti ödeyeceğim hem de onu da taksitle.

Aslan Sevda
1 ay önce - Cum 09 Ağu 2019, 15:51

EKONOMİ 24
Alıntı:
Konut kredisine yoğun talep
3 kamu bankasına konut kredisi başvurusu yapanların sayısı 34 bine ulaştı. 5,9 milyar liralık kredi talebinde bulunuldu.

kaan0703
3 hafta önce - Pzr 25 Ağu 2019, 09:40

Alan varmi bu oranla bunun yorumu nu bekliyoruz

Cemoli D18
3 hafta önce - Pzr 25 Ağu 2019, 11:24

Ciddi derecede faiz indiriminden sonra kredi kullanan kişi sayısı arttı. Ortalama çekilen kredi tutarı 110 bin lira civarında.

DERYA ŞİŞOĞLU
3 hafta önce - Sal 27 Ağu 2019, 16:54
konut kredisi ve faiz oranları

Konut kredisi faiz indirimleri devam edecek mi?
Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrası kamu bankalarının indirimleri ile başlayan konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş trendi devam edecek mi ? Dövizdeki dalgalanma konut kredisi faizlerini olumsuz etkiler mi
Temmuz sonunda TCMB’nin repo faizlerinde 10 ay sonra indirim uygulaması ile kredi maliyetleri düşen bankalar hızla konut kredisi faizlerini düşürmeye başladı. Ağustos başında kamu bankalarının dev indirimi ile hız kazanan düşüş trendi özel bankaların ard arda faiz indirimleri ile devam ediyor. Peki faiz indirimleri devam eder mi?https://reklam_link.com/konut-kredisi-faiz-indirimleri-devam-edecek-mi/614229

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET